Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
31 Mart 2019 Türkiye Genel Yerel Seçimine Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 2 Açılan Konular: 1 Okunan sayfa sayısı: 37535 Online Üye ve Ziyaretçi: 996

GönderenKonu: THY'de nasıl bir başıbozukluk ve mantıksızlık Çocukla uçarken dikkat!  (Okunma sayısı 862 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

saygonal

 • Gümüş
 • *
 • Konuyu Açan
 • Toplam İleti: 114
 • Toplam Konu: 33
 • Süper Puan: 20622
 • PuanBank: 0
 • 50
 • Katılım: 04/2009
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
Böyle bir mantıksızlık sadece bizde olur. Mazaret ve bahanesi daha da beter. Yazıyı dikkatle okuyun.

Alıntı Yap (Seçim)
Çocuğuyla uçanlar bu yazıyı okuyun!
Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Doğan'ın kızı THY'ye ait bir uçağa alınmadı nedeni ise bir hayli ilginç! Hürriyet yazarı Yalçın Doğan'ın 16 aylık kızı ve çocuğunun annesi THY'nin uçağına alınmadı.

17:52 | 09 Şubat 2011


Bu uygulamanını nedenini Yalçın Doğan bugünkü köşesine taşıdı. Siz siz olun eşiniz olmadan çocuğunuzla uçmadan önce bu haberi okuyun. Aynı şeyler sizin de başınıza gelebilir...

Hürriyet yazarı Yalçın Doğan, bugün köşesinde bizzat yaşadığı THY skandalını yazdı.

O ÇOCUK BENİM!

"Kucağında on altı aylık bebeğiyle İzmir'e uçmak isteyen kadına THY görevlisi uçuş izni vermiyor." diye başladığı yazısını Doğan şöyle sürdürdü:

"Bebekle sizin soyadınız aynı değil, uçmanıza izin veremem." Kadın şaşırıyor, nedenini soruyor: "Soyadınız tutmadığına göre, bana boşanma ilamını göstermeniz gerek."

Kadın izah ediyor: "Ben evlenmedim ki."

THY personeli Çağrı Ulaş Atalay inat içinde:

"Sizin özel hayatınız bizi ilgilendirmez. Velayet belgesi ya da uçuş izni için babanın izin belgesini getirin o zaman."

Tabii ilgilendirmez, bu arada tartışma uzayınca, o THY görevlisi, Çağrı Ulaş Atalay, "Üstlerime sormam gerek" diyor.

THY yetkilisinin ?"Çocuğun ?babası ?buraya ?gelsin?, ?yoksa ?uçamazsınız?"demesi üzerine havaalanına giden Yalçın Doğan kendisine kimlik dahi sorulmadan uçuş izninin verilmesi üzerine iyice sinirlendi.

Köşesinde "O dört THY görevlisi ile ilgili THY yönetiminin yaptığı idari soruşturma"nın sonucunu öğrenmek isteyen Doğan "Ben o dört personelle ilgili yasal hakkımı ayrıca kullanacağım" diye yazdı.


MİRGÜN CABAS'IN DA BAŞINA GELMİŞTİ Gazeteciler.com'un haberine göre ise NTV'den Mirgün Cabas ile Radikal yazarı Evrim Sümer'in 8 aylık bebekleri Leyla'nın da geçtiğimiz Kasım ayında başına benzer bir olay gelmiş.

Annesi ile Antalya'dan İstanbul'a uçakla yolculuk etmeye çalışan Leyla'nın kimliği olmadığı için kimlik faksının karakolda onaylanması gerekmişti. Evrim Sümer kendisine zorluk çıkartan ve küçük Leyla'nın özel koltuğuna oturmasına izin vermeyen uçak personelini köşesinden şöyle şikayet etmişti:

"Bayram tatili için çarşamba günü gittiğimiz Antalya'dan cuma günü döndük. Giderken kimliğini evde unuttuğumuz için (bkz. geçen haftaki macera) elimizde Leyla'nın poliste onaylanmış kimlik faksı, Antalya'dan İstanbul'a uçtuk." Milliyet


dayı

Resmen resmi hanzoluk bu ne ya bu kadar müptezellk olmaz böyle bir yerde  :s19:
THY'de nasıl bir başıbozukluk ve mantıksızlık Çocukla uçarken dikkat!
 

Benzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
0 Yanıt
546 Gösterim
Son İleti 07 Temmuz 2009, 21:03:23
Gönderen: foryou
5 Yanıt
1351 Gösterim
Son İleti 12 Eylül 2009, 18:17:29
Gönderen: slayt
3 Yanıt
312 Gösterim
Son İleti 24 Mayıs 2010, 22:45:11
Gönderen: marophat
1 Yanıt
577 Gösterim
Son İleti 31 Ekim 2010, 16:22:25
Gönderen: inancveahlak
8 Yanıt
1702 Gösterim
Son İleti 04 Ocak 2013, 14:57:27
Gönderen: mucırUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak