Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
31 Mart 2019 Türkiye Genel Yerel Seçimine Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 1 Açılan Konular: 0 Okunan sayfa sayısı: 53776 Online Üye ve Ziyaretçi: 1185

GönderenKonu: Termitler Isoptera nedir ak-beyaz karınca nasıl oluyor da hayatta kalabiliyor  (Okunma sayısı 825 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Careless

 • Bronz
 • *
 • Konuyu Açan
 • Toplam İleti: 88
 • Toplam Konu: 38
 • Süper Puan: 19813
 • PuanBank: 0
 • www.anindatepki.com
 • Katılım: 01/2010
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
Termitler çok enteresan canlılardan biridir. Daha çok ak beyaz karınca diye tanıtanlar da bulunur. İşitme ve görme yetenekleri olmadığı bilinir. Yani sağır ve kördürler. Çok çalışkan ve çok akıllı olduklarını söylemek mümkündür. Protein açısından çok zengin oldukları için onu yemek isteyen çok güçlü düşmanları bulunur. Yaptıkları evler ise çok sağlamdır. Adeta insanla kıyaslanınca gökdelene eşit yükseklikte binalar olarak söylenebilir.

Linkleri görmek için üye olun veya giriş yapın.

Termitler (Isoptera), termit ya da ak karınca, beyaz karınca adını alırlar.
Özellikle tropiklerde ve subtropiklerde odunları ve organik kökenli diğer maddeleri yiyerek büyük zarar vermeleri ile tanınırlar. Işıktan kaçarak ve saklanarak yaşadıkları için, meydana gelen zarar her şey bittikten sonra anlaşılır.
Dünyada yaklaşık 3000 termit türü bulunur. Türce en zengin kıta Afrika'dır. Yağmur ormanlarında yoğunlaşmışlardır. Türkiye'de ancak üç türü bulunmaktadır: Kalotermes flavicollis, Reticulitermes lucifugus ve Anacanthotermes ubachi.

Soru şudur kendileri bu kadar sağlam bina yapmalarına karşın düşmanları tarafından hızla yenirler. Buna rağmen varlıklarını sürdürürler. Bunu neye borçludurlar..

Termitler Isoptera nedir ak-beyaz karınca nasıl oluyor da hayatta kalabiliyor
 

Benzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
5 Yanıt
471 Gösterim
Son İleti 01 Mart 2009, 19:29:11
Gönderen: KutluhanGüngör
5 Yanıt
1183 Gösterim
Son İleti 23 Eylül 2011, 11:28:03
Gönderen: Ülkü
2 Yanıt
1084 Gösterim
Son İleti 15 Temmuz 2009, 01:29:30
Gönderen: YuNuSsss
5 Yanıt
828 Gösterim
Son İleti 04 Ağustos 2013, 15:17:23
Gönderen: mevladi
0 Yanıt
1387 Gösterim
Son İleti 06 Temmuz 2012, 11:16:17
Gönderen: muminUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

Linkleri görmek için üye olun veya giriş yapın.


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak