Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
31 Mart 2019 Türkiye Genel Yerel Seçimine Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 1 Açılan Konular: 0 Okunan sayfa sayısı: 38713 Online Üye ve Ziyaretçi: 892

GönderenKonu: Hayat kırkında başlar mı biter mi? 40'lı yaşlar ikinci bahar mı son hazan mı?  (Okunma sayısı 3082 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

miranda

Halk dilinde hayat kırkında başlar hatta kırkından sonra başlar derler. Bu ne kadar gerçekçidir. Herkes birgün bu yaşa gelecek kuşkusuz. O yüzden gelin öğrenelim. Önümüzde bahar mı hazan mı var?

Alıntı Yap (Seçim)
Hayat kırkında başlar mı? Biter mi? 

Hayat kırkında başlar mı? Biter mi?

'Hayat kırkında başlar' deyiminin doğruluğu hakkında ciddi şüpheler ortaya çıktı.

Hayat sigortası yapan kurumların rakamlarında, 40'lı yaşlar ölümle sonuçlanan kazaların en fazla yaşandığı yıllar olarak önümüze çıkıyor.

Avustralya İstatistik Bürosu ve Commonwealth hükümetinin yaptığı araştırmalar da bu sonuçları doğrular nitelikte. Yapılan araştırmada pek çok insanın 40'lı yaşların büyük tehlike oluşturduğunun farkında olmadığı belirtiliyor.

Suncorp Life Sigorta Şirketi bu yüzden 40 ve 50 yaş gurubu içindeki insanların diğer yaş guruplarına göre en geniş kapsamlı hayat sigortalarını yaptırdıklarını belirtti. Öte yandan sigorta şirketleri, bu gerçeği dikkate alarak, 40 yaşından 74 yaşına kadar olan kişilerin ölüm nedenlerini 5 ana grupta topladı. Buna göre; yol kazaları, zehirlenme, düşmeler, suda boğulma ya da boğaza bir şeyler tıkanması yoluyla ölüm ve ölümle sonuçlanan iş yeri kazaları bu yaş gurubundakilerin ana ölüm sebeplerini oluşturuyor.  CİHAN


mush

Buna gelin muş diyelim. Yaş kırk deneyim artıyor ama ya sonra yaşı kırk olanlar konuşsun  /&).


soulfather

kim 40 yaşına kadar gelecek o bilinmez ama Allah uzun ömür versin herkeze.
Hayat kırkında başlar mı biter mi? 40'lı yaşlar ikinci bahar mı son hazan mı?
 

GoogleTaggedBenzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
4 Yanıt
437 Gösterim
Son İleti 30 Eylül 2009, 13:37:55
Gönderen: teketek
0 Yanıt
368 Gösterim
Son İleti 03 Mart 2010, 19:41:16
Gönderen: Darulhikme
0 Yanıt
380 Gösterim
Son İleti 02 Ağustos 2010, 04:19:13
Gönderen: Newman
4 Yanıt
465 Gösterim
Son İleti 21 Ocak 2011, 15:35:26
Gönderen: reader
4 Yanıt
779 Gösterim
Son İleti 22 Ocak 2011, 18:16:03
Gönderen: halkapınarUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak