Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
31 Mart 2019 Türkiye Genel Yerel Seçimine Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 1 Açılan Konular: 1 Okunan sayfa sayısı: 14312 Online Üye ve Ziyaretçi: 857

GönderenKonu: Kuyumcuyu öldürdü, 19 yıl kaçtı, yakalanınca aftan serbest kaldı  (Okunma sayısı 1847 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

redyellow

 • AS Üye-Kupa
 • *
 • Konuyu Açan
 • Location: ankara
 • Toplam İleti: 8396
 • Toplam Konu: 3490
 • Süper Puan: 100645
 • PuanBank: 0
 • Anında Tepki
 • Ödüller:
  Örnek Üye Bravo!-Dürüst Devamlılık
 • Katılım: 10/2009
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
Kuyumcuyu öldürdü, 19 yıl kaçtı, yakalanınca aftan serbest kaldıİzmir'deki bir cinayet davası kara mizah gibi sonuçlandı. 19 yıl önce kuyumcu Şems İlkan'ı villasında öldürmek suçlamasıyla aranan Yusuf Kayahan 29 Ağustos'ta yakalanıp yargılandı. Kayahan'a ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi ancak işlediği suç 2000 yılında çıkarılan af kapsamında olduğu gerekçesiyle tahliye edildi.

Ünlülerin kuyumcusunu 1997'de öldürdüler

Ünlülerin kuyumcusu olarak bilinen Şems İlkan, 30 Mart 1997 tarihinde İzmir Sahileveleri'ndeki villasında işe aldığı bekçilik ve bahçıvanlık yapan Temel Özener ile arkadaşları Yusuf Kayhan, Hilmi Işıldak ve Hayrettin Kocakurt tarafından öldürüldü. İlkan'ın otomobilini de gasp eden Temel Özener, Hilmi Işıldak ve Hayrettin Kocakurt, olaydan kısa bir süre sonra yakalandı, cinayeti nasıl işlediklerini anlattı. Üç kişi, yargılandıkları İzmir 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde çeşitli hapis cezalarına çarptırılırken, yakalanamayan Yusuf Kayahan'ın dosyası ayrıldı.Alanya'da izine rastlandı, 19 yıl sonra yakalandı

Hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 20 yıl hapis cezası istemiyle açılan davadan dolayı her yerde aranan Yusuf Kayahan'ın izine Antalya'nın Alanya ilçesinde rastlandı. Alanya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, Yusuf Kayahan'ın ilçede gizlendiğini tespit etti. Yaklaşık 3 aylık teknik ve fiziki takibin ardından, Kayahan'ın Güllerpınarı Mahallesi'nde oturduğunu belirleyen ekipler, geçen 29 Ağustos'ta baskın yaptı. Evde kıskıvrak yakalanan ve üzerinde 3 farklı isme düzenlenmiş sahte kimlik çıkan Yusuf Kayahan, tutuklandı.

Suçu kabul etti, cinayeti suç ortağının üstüne attı

İzmir 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davanın duruşmasında, tutuklu bulunduğu Alanya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndan Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile ifadesi alınan Yusuf Kayahan, savunmasında şunları söyledi:

"Olayın olduğu tahrihte Yalova'da yaşıyordum. Sanıklardan Temel'i daha önceden tanıyorum. Benim işsiz olduğumu biliyordu. Yanında çalıştığı kuyumcunun kasasında yüklü miktarda para olduğunu söyledi. Diğer sanıklarla bir araya gelip, soygun için plan yaptık. Temel bizi evin içerisine aldı. Önce onun bulunduğu bekçi kulübesinde oturduk. Temel, evin kapısını açınca içeri girdik. İçeride bulunan iki çocuğu bağladık. Temel, kuyumcu ile eşinin herhangi bir şeyden şüphelenmemeleri için dışarı çıkıp beklemeye başladı. Temel'de ve Hayretin'de silah vardı. Önce ölenin eşi içeri girince bizi görüp korktu. Bağırmaması için onun da ağzını kapattık. Kasanın şifresini söylemesini istedik. Çocuklarını görürse söyleyeceğini belirtti. Dışarıdan iki el silah sesi geldi. Çıktığımda Temel'i, Şems'e ateş ederken gördüm. Evin içerisinden erkek kıyafetlerini de alıp, ölenin arabasıyla kaçtık. Üç kilometre sonra kiraladığımız arabaya bindik. Daha önceden sabıkam yok. İlk kez böyle bir olaya karıştım."

Cinayet dışındaki iki suçlama zamanaşımına uğradı

Duruşma savcısı Nesli Sumru Tunç Emeklioğlu, sanığın adam öldürme ve yağma suçundan cezalandırılmasına, 6136 Sayılı Kanun'a muhalefet suçundan zaman aşımı süresi dolduğundan düşürülmesine, işlediği suçun niteliği, alabileceği ceza miktarı nedenleri ile tutukluluk halinin devamına karar verilmesi yönünde mütalaa verdi.

Cinayet suçu ise af kapsamına girdi

Mahkeme heyeti sanığı "adam öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. "Yağma" ve "6136 Sayılı Kanun'a muhalefet" suçlarının zaman aşımına girdiğine karar verdi. Suç tarihi itibariyle, 2000 yılında çıkarılan 4616 sayılı 23 Nisan 1999 Tarihine Kadar İşlenen Suçlardan Dolayı Şartla Salıverilmeye, Dava ve Cezaların Ertelenmesine Dair Kanun'dan yararlandığı belirtilerek, bu kapsamdaki infaz indirimi dikkate alınarak, tahliyesine karar verildi.

KAYNAK
Kuyumcuyu öldürdü, 19 yıl kaçtı, yakalanınca aftan serbest kaldı
 

GoogleTaggedTaglerBenzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
2 Yanıt
1163 Gösterim
Son İleti 04 Ekim 2013, 02:23:16
Gönderen: mecüc44
2 Yanıt
858 Gösterim
Son İleti 02 Ocak 2011, 20:45:33
Gönderen: suratsiz
0 Yanıt
523 Gösterim
Son İleti 23 Ekim 2011, 00:12:35
Gönderen: pandora
3 Yanıt
543 Gösterim
Son İleti 01 Aralık 2011, 14:21:54
Gönderen: coss
3 Yanıt
1078 Gösterim
Son İleti 06 Mayıs 2013, 01:57:39
Gönderen: placeboUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak