Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
31 Mart 2019 Türkiye Genel Yerel Seçimine Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 1 Açılan Konular: 0 Okunan sayfa sayısı: 10638 Online Üye ve Ziyaretçi: 654

GönderenKonu: İttifak genişliyor: BBP'ye yeşil ışık SP'yle dirsek teması  (Okunma sayısı 774 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

redyellow

 • AS Üye-Kupa
 • *
 • Konuyu Açan
 • Location: ankara
 • Toplam İleti: 8522
 • Toplam Konu: 3616
 • Süper Puan: 105089
 • PuanBank: 0
 • Anında Tepki
 • Ödüller:
  Örnek Üye Bravo!-Dürüst Devamlılık
 • Katılım: 10/2009
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]İttifak genişliyor: BBP'ye yeşil ışık SP'yle dirsek teması

AK Parti'nin MHP ile başlattığı seçim ittifakında yeni gelişmeler yaşanıyor. İki partinin toplam altı kişiden oluşan ekibi, seçim ittifakının nasıl yapılacağıyla ilgili çalışmayı sürdürürken, bu ittifaka BBP'nin de katılması konusunda yeşil ışık yakıldı. Saadet Partisi'nin (SP) de bu sürece katılması için de kulis çalışması yapılıyor. Önümüzdeki günlerde AK Parti - SP randevusu bekleniyor.

Edinilen bilgiye göre, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin, ittifaka sıcak duran açıklamaları, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yaptığı ittifak görüşmesinde de konu oldu. Erdoğan, iki parti arasındaki çalışmaya, farklı partilerin katılıp katılmaması konusunu MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye sordu. Erdoğan'ın görüşmede Bahçeli'ye, 'BBP'de bu ittifak çalışmalarının içinde olmak istiyor, sizin için bir mahsuru var mı' diye sorduğu belirtiliyor. Bahçeli'nin de 'Bir oy bir oydur, neden mahsuru olsun' yanıtı verdiği aktarıldı.

Destici'nin aralık ayında Erdoğan ile yaptığı görüşmede, seçim ittifakında yer almak istediklerine dair görüşlerini paylaştığı, Erdoğan'ın da bunun ardından gerçekleşen Bahçeli görüşmesinde bu konuyu açtığı ifade ediliyor. Bu gelişmeler, partinin üst kademesinde değerlendirildikten sonra BBP'nin ittifak çalışmalarına nasıl katılacağına ilişkin temasa geçileceği belirtiliyor.

SP'YE ÜST DÜZEY RANDEVU

AK Parti içerisinde yürütülen başka bir çalışmanın da SP'nin, bu yapının içine alınması olduğu kaydedildi.

 SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile AK Parti yöneticilerinin temasta bulunduğu öğrenildi. Zaman zaman iktidarın uygulamalarına yönelik eleştirileriyle tanınan Karamollaoğlu'nun ittifak içinde yer alması için üst düzey randevu olacağı ifade ediliyor.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, önümüzdeki günlerde Karamollaoğlu'na randevu vereceği belirtiliyor.

http://www.hurriyet.com.tr/ittifak-genisliyor-bbpye-yesil-isik-spyle-dirsek-temasi-40716829
İttifak genişliyor: BBP'ye yeşil ışık SP'yle dirsek teması
 

TaglerBenzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
Forum Teması

Başlatan Akngn « 1 2 » Bizbize Özel

16 Yanıt
108 Gösterim
Son İleti 02 Mayıs 2011, 16:09:04
Gönderen: rabiya
3 Yanıt
468 Gösterim
Son İleti 22 Şubat 2010, 21:17:22
Gönderen: halkapınar
2 Yanıt
682 Gösterim
Son İleti 12 Ocak 2011, 09:16:06
Gönderen: craig
2 Yanıt
1113 Gösterim
Son İleti 28 Mart 2013, 07:15:25
Gönderen: trainer
3 Yanıt
1962 Gösterim
Son İleti 09 Nisan 2015, 13:58:59
Gönderen: El-CezeriUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak