Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
01 Eylül 2017 Kurban Bayramına Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 2 Açılan Konular: 1 Okunan sayfa sayısı: 206012 Online Üye ve Ziyaretçi: 975

GönderenKonu: Doğu Türkistan: Kimsenin görmek istemediği soykırım  (Okunma sayısı 1591 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

redyellow

 • AS Üye-Kupa
 • *
 • Konuyu Açan
 • Location: ankara
 • Toplam İleti: 8001
 • Toplam Konu: 3127
 • Süper Puan: 83783
 • PuanBank: 0
 • Anında Tepki
 • Ödüller:
  Örnek Üye Bravo!-Dürüst Devamlılık
 • Katılım: 10/2009
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
Doğu Türkistan: Kimsenin görmek istemediği soykırım

Çin, 1949 yılında Doğu Türkistan'ı işgal edip bölgeyi 'Sincan' (Kazanılmış Topraklar) olarak adlandırdığı tarihten bu yana, Müslümanlara yönelik etnik temizlik ve asimilasyon politikası uygulamakta. İşgalden bu yana 35 milyon Doğu Türkistanlı katledildi.Doğu Türkistan'ın 01 Ekim 1949'da Çin'in Komünist Diktatörü Mao Zedong liderliğindeki Çin Kızıl Ordusu tarafından işgalinin ardından başlayan asimilasyon ve soykırım uygulamaları 68 yıldır devam ediyor. 12 Kasım 1933 tarihinde ilan edilen Doğu Türkistan İslâm Cumhuriyeti, 1934 yılında Çin tarafından yıkıldı.12 Kasım 1944 yılında tekrar kurulan Doğu Türkistan İslam Cumhuriyeti 1949'da Çin'in Komünist Diktatörü Mao Zedong Liderliğindeki Çin Kızıl Ordusu tarafından işgal edildi. İşgal ettiği bölgeye 'Sincan' (Kazanılmış Topraklar) adını veren Çin, Doğu Türkistanlı Müslümanlara 68 yıldır eşi benzeri görülmemiş bir soykırım politikası uyguluyor. İşgalci Çin yönetiminin 68 yılda 35 milyon Doğu Türkistanlıyı katlettiği belirtiliyor.

Müslümanlara 'eğitim' yoluyla ateizm propagandası yapılıyor

Doğu Türkistanlıların direnme gücünü kırmak için milli ve manevi değerlere yönelik asimilasyon politikası da uygulayan işgalci Çin, halkın İslam kimliğini yok etmek için Camileri yıkarak cemaat ile ibadetleri yasakladı. Kur'an kurslarının açılmasına yasak getiren Çin yönetimi okullarda dinsizlik propagandası yaparak Doğu Türkistan halkını İslam'dan uzaklaştırmak istiyor. Halen Doğu Türkistan Müslümanları özgür bir eğitim ortamından mahrum bırakan Çin yönetimi, halkı irşad edecek din adamlarının faaliyetlerini de yasakladı.

Müslümanlara sistematik işkence yapılıyor

68 yıldır ara vermeden sistematik bir biçimde Doğu Türkistan'ı kimliksizleştirmek isteyen Çin yönetimi henüz bu amacına ulaşabilmiş değil. 1949 yılında Doğu Türkistan nüfusunun % 3 ünü oluşturan Çinlilerin oranı şuanda % 53 ü aşmış bulunmakta. Müslüman annelerin %22'si tamamen kısırlaştırıldı, iki çocuktan fazlasına da müsaade edilmiyor. Tek çocuğa da 25 ila 35 yaş arasında izin veriliyor. 'Kaliteli Nüfus' adı altında yapılan 'resmi soykırım' ile zorla kürtaj, kısırlaştırma gibi engelleri aşıp fazla çocuk yapanları ise büyük para cezaları bekliyor.

İşgal protesto edildi

Komünist Çin yönetiminin 01 Ekim 1949'da bağımsız Doğu Türkistan Cumhuriyeti'ni yıkarak bu Müslüman Türk ülkesini işgal etmesinin 68.yıldönümü tüm dünyada yapılan çeşitli etkinlikler ile protesto edildi. Amerika, Almanya, Kanada, Avusturalya, İsveç, Japonya gibi ülkelerde bir araya gelen Müslümanlar, Çin yönetiminin işgale son vermesini ve bir an önce Doğu Türkistan'ı terk etmesi gerektiğini söyledi.

KAYNAK
Doğu Türkistan: Kimsenin görmek istemediği soykırım
 

TaglerBenzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
6 Yanıt
657 Gösterim
Son İleti 26 Haziran 2011, 14:21:14
Gönderen: balanced
0 Yanıt
117 Gösterim
Son İleti 22 Temmuz 2011, 16:00:11
Gönderen: kendimibildim
1 Yanıt
524 Gösterim
Son İleti 03 Temmuz 2013, 09:52:54
Gönderen: gearW
0 Yanıt
353 Gösterim
Son İleti 27 Eylül 2013, 03:49:38
Gönderen: offline
1 Yanıt
1150 Gösterim
Son İleti 08 Ağustos 2014, 19:45:50
Gönderen: OnuncuköyUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak