Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
31 Mart 2019 Türkiye Genel Yerel Seçimine Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 3 Açılan Konular: 2 Okunan sayfa sayısı: 47374 Online Üye ve Ziyaretçi: 1110

GönderenKonu: Sağlıkta katkı payları arttı paran yoksa öl!  (Okunma sayısı 1291 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

coss

Sağlıkta katkı payları arttı paran yoksa öl!
« : 18 Eylül 2009, 10:56:22 »
Sağlıkta katkı paylarına zam
Sağlık kuruluşlarından alınan katkı paylarında yeni düzenlemeye gidildi.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Tedavi Katılım Payının Uygulanması Hakkında Tebliğ'e göre, kapsama dahil kişilerin sağlık kurum ve kuruluşlarındaki ayakta tedavilerine ilişkin hekim ve diş hekimi muayenelerinden birinci basamak sağlık kuruluşları ve aile hekimliği muayenelerinde 2 lira, ikinci ve üçüncü basamak resmi sağlık kurumlarında 8 lira, özel sağlık kurumlarında 15 lira katılım payı alınacak.

Önceki düzenlemede, muayene katılım payları ikinci basamak resmi sağlık kurumlarında 3, eğitim ve araştırma hastanelerinde 4, üniversite hastanelerinde 6, özel sağlık kurum ve kuruluşlarında 10 lira olarak uygulanıyordu.

Birinci basamak resmi sağlık kuruluşlarında yapılan muayene ile aile hekimliği uygulamasına geçilen illerde aile hekimi muayenelerinden katılım payı alınmıyordu.

Kapsama dahil kişilerin ayakta tedavilerinde hekim ve diş hekimi muayeneleri sonucunda reçete düzenlenmemesi veya reçete edilen ilaçların temini amacıyla eczanelere müracaat edilmemesi durumunda birinci basamak sağlık kuruluşları ile aile hekimliği muayenelerinde katılım payı alınmayacak.

İkinci ve üçüncü basamak resmi sağlık kurumları ile özel sağlık kurumlarındaki muayenelerde ise katılım payı tutarlarında 3 lira indirim yapılacak.


Vayra

Cvp: Sağlıkta katkı payları arttı paran yoksa öl!
« Yanıtla #1 : 18 Eylül 2009, 11:43:36 »
Sağlık nasıl paralı olabilir? Devlet ne için var o zaman. Ona para buna para


baron

Cvp: Sağlıkta katkı payları arttı paran yoksa öl!
« Yanıtla #2 : 18 Eylül 2009, 16:01:30 »
Ali Tezel Habertürk'te yılbaşında katkı payı çok artacak kişi başı 10-15 milyona kadar çıkacak esas o zaman bunun ağırlığını hissedecğiz dedi. Bütçe sağlık giderlerini artık vatandaşa yüklemeye kararlı.


erdinch

Cvp: Sağlıkta katkı payları arttı paran yoksa öl!
« Yanıtla #3 : 18 Eylül 2009, 20:02:15 »
Vatandaşların barınma sağlık eğitim hakları ücretsiz sağlanmalıdır
Sağlıkta katkı payları arttı paran yoksa öl!
 

Benzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
4 Yanıt
1690 Gösterim
Son İleti 08 Eylül 2012, 11:07:25
Gönderen: Credo
0 Yanıt
806 Gösterim
Son İleti 12 Aralık 2010, 23:52:59
Gönderen: rabiya
2 Yanıt
552 Gösterim
Son İleti 29 Ocak 2011, 16:50:37
Gönderen: coss
8 Yanıt
1393 Gösterim
Son İleti 01 Eylül 2011, 18:02:10
Gönderen: pride
1 Yanıt
898 Gösterim
Son İleti 09 Aralık 2011, 15:51:46
Gönderen: ÜlküUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak