Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
31 Mart 2019 Türkiye Genel Yerel Seçimine Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 2 Açılan Konular: 1 Okunan sayfa sayısı: 34326 Online Üye ve Ziyaretçi: 1267

GönderenKonu: Halkı yine katmerli soyacaklar Özel Hastanelere hasta sayısı kotası geldi  (Okunma sayısı 1295 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dr.med

 • Bakır
 • *
 • Konuyu Açan
 • Toplam İleti: 23
 • Toplam Konu: 14
 • Süper Puan: 20081
 • PuanBank: 0
 • anindatepki
 • Katılım: 03/2012
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
Özel hastanlerde günde maksimum her doktora 60 hasta sınırı geldi. Özel hastaneler eğer 61. hastaya bakarsa bunu SGK ödemeyecek. Peki şimdi sorun şu siz kaçıncı hastasınız. Sizi kota dolunca kabul mu etmeyecekler. Siz de böylece kotası dolmamış özel hastane arama teleşına mı düşeceksiniz. Yoksa eski haline dönmüş devlet hastanelerindeki keşmekeşe mi düşeceksiniz.

Ya da çaktırmadan acaip faturalara razı mı olacaksınız. Doktorunuz ora da ve özel hastaneyi de seviyorsunuz orada kaldınız acaip yüksek faturalara yine vatandaşı yakacak. Bu başka açıdan da problemler çıkaracak. Her doktor için 60 sayısına düşebilmek için de özel hastane doktor almak isteyecek. Buna da izin verilmeyecek.

Bir de bu sayıyıy neden devletin kamu hastanelerine koymuyorsunuz. Devlet hastaneleri eskisinden beter. Her doktor 100-150 hasta bakıyor. O hastalar insan değil mi? O doktorlar doktor değil mi?  :nono:

Alıntı Yap (Seçim)
SGK, özel hastanelere hasta sınırı getirdi. Özelde çalışan sözleşmeli doktorlar (acil servis hariç) bir günde en fazla 60 hastaya bakabilecek.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Sağlık Uygulamaları Tebliği'nde (SUT) yaptığı değişiklikle özel hastane doktor larına hasta kotası getirdi. Kotayı geçen hastanenin masraflarının SGK tarafından karşılanmayacak. Yine ilave ücretlerle ilgili de değişiklikler yapıldı. Buna göre, ayakta tedavisi yapılabilen hastalardan üniversite hastanelerinde hiçbir şekilde ilave ücret alınamayacak.

KOTANIN DIŞINDAKİ MASRAFLARI KURUM ÖDEMEYECEK

SGK'nın özel hastanelere getirdiği bu uygulama acil ve poliklinik hizmetlerine dahil olmadığı bildirildi. Bu kapsamda sözleşmeli olarak çalışan doktorların bakacağı hasta sayısının 60'ı geçmeyeceği kaydedildi. Göz hastalıkları içinse hasta sayısı 40 olarak belirlendi. Hasta sayılarının bu rakamı geçmesi halinde ise hastane masraflarının kurum tarafından karşılanmayacağına dikkat çekildi.
Halkı yine katmerli soyacaklar Özel Hastanelere hasta sayısı kotası geldi
 

GoogleTaggedBenzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
3 Yanıt
545 Gösterim
Son İleti 18 Temmuz 2010, 13:18:01
Gönderen: slayt
0 Yanıt
750 Gösterim
Son İleti 05 Nisan 2011, 04:36:10
Gönderen: nanay
1 Yanıt
512 Gösterim
Son İleti 30 Mayıs 2013, 13:21:52
Gönderen: MertEr
4 Yanıt
1350 Gösterim
Son İleti 18 Mart 2013, 04:01:37
Gönderen: blazer
0 Yanıt
1844 Gösterim
Son İleti 16 Kasım 2013, 19:33:58
Gönderen: dr.medUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak