Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
31 Mart 2019 Türkiye Genel Yerel Seçimine Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 2 Açılan Konular: 1 Okunan sayfa sayısı: 34176 Online Üye ve Ziyaretçi: 1266

GönderenKonu: Eyy SGK Kamu hastanesinde hastalar insan değil mi? Özel hastanede hasta kotası  (Okunma sayısı 1844 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dr.med

 • Bakır
 • *
 • Konuyu Açan
 • Toplam İleti: 23
 • Toplam Konu: 14
 • Süper Puan: 20081
 • PuanBank: 0
 • anindatepki
 • Katılım: 03/2012
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
SGK saçmalıyor Eyy diye bir de biz ses verelim. İşte çifte standart hem de sağlıkta hem de insan üzerinde hem de hastalar üzerinde. Savunmasız ve sağlık konusunda bilgisiz kendisini devlete emanet etmiş hastalara devletin yaptığı bir rezillik daha. Özel hastanede bir göz kliniği günde en fazla 40 hasta muayene edebilir ama kamu hastanesinde iseniz ne kadar ederseniz edersiniz. Hatta performans artsın diye daha da fazla ederseniz iyidir. Günde yüzlerce hastanın muayene olduğu kamu kurumlarındaki muayene koşullarını zaten biliyorsunuz. Bu durumda kamuya giden insanları insan sınıfına koymayan hükümet bununla neyi amaçlıyor.

Gözde hasta kotası 40'dan  45'e çıktı

SGK, geçtiğimiz aylarda özel sektörde bir günde yapılabilecek göz muayenesini de 60'dan 40'a çekmişti. Konuyla ilgili olarak kurumla görüşen özel hastaneler, düzenlemeyi yargıya da götürmüştü.  Bu gelişmeler yaşanırken, SGK kotada 5 hastalık artırıma gitti. Sağlık Uygulama Tebliği'nde yapılan değişiklikle, göz muayenelerinde özel hastaneler için geçerli olan kota 40 hastadan; 45'e çıkarıldı.
Eyy SGK Kamu hastanesinde hastalar insan değil mi? Özel hastanede hasta kotası
 

GoogleTaggedTaglerBenzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
3 Yanıt
545 Gösterim
Son İleti 18 Temmuz 2010, 13:18:01
Gönderen: slayt
4 Yanıt
1350 Gösterim
Son İleti 18 Mart 2013, 04:01:37
Gönderen: blazer
1 Yanıt
262 Gösterim
Son İleti 11 Haziran 2012, 13:19:51
Gönderen: silahsiz kuvvet
0 Yanıt
1294 Gösterim
Son İleti 03 Ağustos 2013, 13:51:38
Gönderen: dr.med
2 Yanıt
756 Gösterim
Son İleti 22 Ekim 2013, 07:06:07
Gönderen: trainerUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak