Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
31 Mart 2019 Türkiye Genel Yerel Seçimine Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 1 Açılan Konular: 0 Okunan sayfa sayısı: 20115 Online Üye ve Ziyaretçi: 999

GönderenKonu: İnsanlar ne zaman nasıl giyindi? 170 bin yıl önce üstümüze giyinmişiz  (Okunma sayısı 12075 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

quick

 • Zümrüt
 • *
 • Konuyu Açan
 • Toplam İleti: 257
 • Toplam Konu: 112
 • Süper Puan: 20505
 • PuanBank: 227
 • quick or slow this is all
 • Katılım: 05/2009
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
Bu kadar bilgiye ulaşılmış iyi bir bilgi. Fakat insanlar neden giyinmeye bu zaman içinde başlamış?
-İnsan önceden nasıl yaşıyordu?
-İnsanın bu zamandan önce giysisi farklı birşey olup bildiğimiz giysi olmayabilir mi?
-İnsan önceden giyinmiyorsa üstünde ne vardı? Tüyler mi yoksa biolojik olarak gerek mi duıymadı?
-İnsandan başka giyinen canlılar var da yok mu oldular?
-İnsan giyinmeyi nasıl akıl etti? Basitçe birşey üzerini örtünce mi?

Buna benzer ciddi zorular kafamızı işgal ediyor. :rtfm:
Alıntı Yap (Seçim)
Ne zaman giyinmeye başladık?
Bitler üzerinde yapılan araştırmaya göre, insanlar...
Ne zaman giyinmeye başladık? Bitler üzerinde yapılan yeni bir araştırma insanların 170 bin yıl önce giyinmeye başladığını ortaya koydu.

Buna göre, insanlar 170 bin yıl önce Afrika'dan başarılı bir şekilde göç edebilmelerine olanak verecek şekilde giyinmeye başladı.

Florida Üniversitesi'nden memeli uzmanı Doktor David Reed, insan evrimini ve göç şekillerini daha iyi anlamak üzere modern insanda bitlenme üzerine çalıştı.

Araştırması, modern insanların daha soğuk iklimlere ve daha yükseklere göç etmeden önce giysiler giymeye başladıklarını ortaya koydu.

Reed, ilk giysilerin sağlam kalamadıkları için arkeolojik kazılardan çıkmadığını, bu nedenle de tam zamanın belirlenmesinin mümkün olmadığını belirtiyor.

Bunun yerine Reed, beş yıl süren araştırmasında DNA diziliminden faydalanarak, giysi bitinin ilk kez ne zaman insanda görülen vücut bitinden genetik olarak ayrılmaya başladığını hesaplamaya çalıştı.

Reed, "İnsanların ne zaman giyinmeye başlamış olabileceğini bulmak üzere farklı bir yöntem bulmak istedik. Çünkü giysi bitleri, kıyafete çok iyi uyum sağlıyor ve vücut bitinin ya da giysi bitinin insanlar giyinmeye başlayıncaya kadar var olmadığını neredeyse kesin olarak biliyoruz. Araştırma ayrıca insanların vücutlarındaki kılları kaybettikten sonra elbiseler giymeye başladığını da gösteriyor. Bunun tarihi ise genetik deri-renklendirme araştırmasıyla bir milyon yıl önce olarak ortaya konuluyor. İnsanlar, bu yüzden vücut kılları olmadan ve giysisiz önemli bir süre geçirmişler. İnsanları Afrika'da yüzbinlerce yıl giysiler ve kılları olmadan hayatta kalabilmesi ve ancak Afrika'dan dünyanın başka bölgelerine göç sırasında giyinmeye başlamaları ilginç" diyor.

Diğer parazitlerden farklı olarak, bitler, uzun evrimsel zaman periyodları boyunca yaşayabiliyor. Bit ve biti taşıyan arasındaki bağlantı bilim insanlarının, bitteki evrimsel değişikliklere bakarak taşıyıcıdakileri anlamalarına imkan veriyor. Vatan Gazete


kazax

ilginç konu ilginç sorular...
İnsanlar ne zaman nasıl giyindi? 170 bin yıl önce üstümüze giyinmişiz
 

GoogleTaggedBenzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
3 Yanıt
735 Gösterim
Son İleti 14 Temmuz 2009, 23:28:51
Gönderen: martin
0 Yanıt
406 Gösterim
Son İleti 03 Ağustos 2010, 18:58:50
Gönderen: Newman
1 Yanıt
1048 Gösterim
Son İleti 24 Eylül 2010, 23:10:33
Gönderen: inancveahlak
2 Yanıt
1615 Gösterim
Son İleti 08 Aralık 2010, 02:19:11
Gönderen: ekşın
2 Yanıt
5331 Gösterim
Son İleti 23 Aralık 2010, 23:54:16
Gönderen: El-CezeriUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak