Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimine Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 2 Açılan Konular: 0 Okunan sayfa sayısı: 87328 Online Üye ve Ziyaretçi: 1026

GönderenKonu: Cennetin Yolu.  (Okunma sayısı 1226 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

inancveahlak

 • AS Üye-Trefl
 • *
 • Konuyu Açan
 • Toplam İleti: 4311
 • Toplam Konu: 391
 • Süper Puan: -21871
 • PuanBank: 0
 • Önce Vatan
 • Katılım: 07/2010
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
Cennetin Yolu.
« : 25 Aralık 2012, 12:21:08 »
 
 
       

                                                                     Cennetin Yolu.

   Bu ve  benzeri konular, gidipte dönen olmadığı sürece hep varsayım hep bilimkurku olarak kalacaktır,  yapabileceğimiz sadece,izahın biraz daha akıla uygun hale getirilmesidir.
   Bu güne dek süregelen inanış biçimlerine, felsefi düşüncelere olaslık ihtimallerine tüm düşüncelerin ortak paydalarına bakarak şöyle bir temel kural ortaya koyabiliriz.  Olumlu düşünüp pozitif olabilmektir aslolan, bu düşünceye görede kabulünüzün özelliği değil sizin kabul dereceniz önemlidir,buna ister kabul etmek deyin,ister inanmak isterse iman etmek, hepsi aynı kapıya çıkar.
  Kişi yaşamında neye inanırsa inansın ne şekilde yaşarsa yaşasın doğru olduğuna inandığı minvalde hareket ederse,pozitif olmayı başarabilir, lakin insan o şekilde proglanmış bir canlıdırki, beşer ahlak kurallarına uymadan yalan,riya hırsızlık gibi cürümleri işledikçe,bilinçaltı pozitif kalmasını engeller, buna vicdan muhasebeside diyebiliriz,aynı şekilde dogma inançlarda böyledir,neye inandığınız deyil tam bir kabulle inanmanızdır önemli olan.
  Artık bilimce anlaşılmıştırki, evrendeki tüm nesneler buna yıldızlarda dahil,zamanı dolduğunda karadelik diye bilinen sonsuzluğa açılan kapıdan geçerek bilinmeze doğru yolalacaklardır,yok olması mümkün olmayan enerjinin macerası burada başlar işte, bundan sonrasını bilimkurgu şeklinde ele alırsak,karadelikle nihayete eren içinde bukunduğumuz boyut, karadelikteki yolculuğu pozitif yüklenimine göre şekillenecektir, yüklendiği negatif enerji bu yolun çetin ve zorlu geçmesine sebep olacak, bu zorlukta ruha azap verecektir,buna manevi düşüncedeki cehennem azabıda diyebiliriz,bu süreç ruhun tüm nagatif yüklerinden arınmasına kadar sürecek,aradaki bebek evrende bu arınma tamamlandığında,neticede çıkış olan akdelikten çıkarak,bildiğimiz anlamdaki zaman mekan nesne kavramlarının dışında farklı bir boyutta,ışık beden olarak sonsuzluğa açılacaktır.
   Pozitif düşünce ile başarılan işleri mevcut yaşamdada görebilmemiz mümkündür, kuantum düşünce tekniği  buna örnek alınabilir, inancın niteliği değil,inanma derecesinin asıl güç olduğu,din kabulü ile yola çıkılan düşüncelerdede örnekleri ile verilmiş menkıbeler şeklinde anlatılmıştır, '' keçimin boynuzu değneğimin ucu '' şözleri ile  ibadet eden inancı yüksek derecedeki  bir çobanın erenlere karıştığı hikayeside bu örneklerden birisidir.
    Bunlardan çıkan sonuç odurki, kimin neye inandığı değil,ne kadar inandığı önemlidir, bu yolda dikkat edilecek yegane unsur,diğer insanların sınırlarını zorlamadan yaşam sürmek, kimsenin hayatını çekilmez hale getirmemektir, tabilkide insanların inanç zaafından yararlanmaya çalışmakta etik dışı bir davranıştır.
                                                                                                             @inancveahlak

Eğer gerçeği gerçekten bilmek istiyorsan, yaşamında bir kez olsun bütün şeyler hakkında şüphe et.    
                             Rene DescartesCennetin Yolu.
 

Benzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
62 Yanıt
5708 Gösterim
Son İleti 17 Temmuz 2013, 03:10:25
Gönderen: gececi
3 Yanıt
1108 Gösterim
Son İleti 09 Kasım 2010, 10:33:48
Gönderen: El Fuego
0 Yanıt
418 Gösterim
Son İleti 02 Ağustos 2010, 01:32:44
Gönderen: indigo
0 Yanıt
155 Gösterim
Son İleti 02 Ağustos 2010, 02:42:37
Gönderen: indigo
0 Yanıt
205 Gösterim
Son İleti 03 Ağustos 2010, 17:53:54
Gönderen: NewmanUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak