Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimine Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 2 Açılan Konular: 0 Okunan sayfa sayısı: 87163 Online Üye ve Ziyaretçi: 1026

GönderenKonu: Anasayfa: Devlet Örgütü ve Sağlık Bakanlığı  (Okunma sayısı 3423 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Anında Tepki

 • Yönetim
 • *
 • Konuyu Açan
 • Location: İstanbul
 • Toplam İleti: 1172
 • Toplam Konu: 15
 • Süper Puan: -4404
 • PuanBank: 0
 • www.anindatepki.com
 • Katılım: 08/2009
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
Anasayfa: Devlet Örgütü ve Sağlık Bakanlığı
« : 07 Kasım 2009, 14:28:38 »
Devlet Örgütü ve Sağlık Bakanlığı

Devlet insan türünün icat ettiği en büyük örgüttür. Bu öyle bir örgüttür ki Tanrı'dan sonra geldiği kabul edilen en büyük güç ve kudrettir. Öyle olmasa bile öyle kabul edilir ve O'ndan öylesi beklenir. Bu öyle bir emanettir ki devleti yönetmeyi üstlenen kişiler adeta Tanrı'nın vekilleri gibi devletin adına güç ve kudret sahibi olarak görülür.

Devlet örgütü kendini sarsılmaz kabul edilen kurallarla sorumlu kılar ve kendisine tabi insanlara hayatlarını idame ettirecek donanım ve imkanlarını sunar. Böyle olunca devlet olmak, devleti ikame etmek bu büyük güç adına hareket etmek ciddi olmayı ve fedakar olmayı gerektirir.

Gündemimiz domuz gribi olduğundan devleti bu yönüyle irdeleyeceğiz. Toplum grip korkusuyla sarsılıyor. Devlet örgütünün birimleri insanları hastalıktan sağlığa ulaştırmakla değil insanları hastalandırmamakla görevlidir. Cenazeyi kaldırmakla değil önce ölmemesini sağlamaktır devletin işi. Hatta insanlar inansa ki devlet örgütü insanları ölümden kurtarır bunu sağlamak dahi devlet örgütünün görevi olurdu. Nitekim kendisine tabi  insanların mal, can, ırz ve gelecek emniyetlerini devlet te'min eder. Bu da insanların muhtemel erken ölümlerinin önüne geçmektir aslında.

Ancak ihmal edilen en önemli husus bu emniyeti gerektiren çalışmalar insanların başına iş gelmeden sağlanmalıdır. Örgütün asli görevi budur. Hasta olmadan sağlıklarının korunması, hırsız çalmadan eşyaların emniyette olması, cinayete uğramadan canımızın korunması, namusumuza halel gelmeden namusumuzla yaşamanın sağlanması, kazalarla ölmeden güvenli seyahatin sağlanması gerekir. Esas ve asli görev budur. İmkanlar, zeka ve akıl bunlar için şelale olmalı, bütün gücüyle bunun üstesinden gelecek yöntem ve imkanları düzenlemeli yoksa icat etmeli ve hızla bunu sağlamalıdır.

Domuz gribi ile mücadelede aşı uygulaması en kolay ve hazır yoldur. Esas görev insanların gribe yakalanmasını önleyecek tedbir ve imkanları seferber etmektir. Bunlar ne olabilir? Grip hangi ortamda yayılır? Önce buna bakalım. Direnci düşük kişilerde, kirli ortamlarda, toplu bulunulan yerlerde etkin olur. Buna göre devlet örgütü proje geliştirerek buna engel olabilir. Bireysel tıbbi direncin geliştirilmesi, iyi beslenmek, uygun sebze ve meyveyi tüketmek, dinlenmek, toplu yerlerden uzak durmakla başarılacak şeylerdir. Meyve, sebzelerin tüketilmesini hızlandırmak, bu sektöre yapılacak ciddi subvansiyonlarla olur. Komik fiatlara indirilen limon, portakal, mandalina gibi yiyecekleri evlere ekonomik zorluk vermeden sokabilmektir.

Dinlendirmek, yoğun çalışan işçi, memur ve öğrencilerin mesailerini biraz daha fazla sabah uykusunu çoğaltacak şekilde geçici olarak yeniden düzenlenlemekle yapılabilir. Toplu bulunmanın risk  olduğu otobüs tramway gibi yerlerde seferleri yeterli sayıda arttırarak ve gerekirse araçları kiralayarak ayakta yolculuk etmek yasaklanarak sağlanır. Dolmuşları da rahatlıkla kullanmaları için bunu kullanan çalışanlara ek ödemeler verilebilir. Hastalık şüphesi olan kişiler ücretli olarak evinde dinlendirilir. Temizlik için ise deterjan ve sabun, sıvı sabun gibi  malzemeler çok ucuza subvanse edilerek evlere dağıtılabilir. Bedavaya evler dezenfekte edilebilir. Bunlara ödenecek maliyetlerle ekonomiye hem can verilir hem de insanlara can verilir. Hem de aşılara o kadar para vermeden. (yüksek sorunlu grupların aşılanması hariç) Üstelik herkesi grip riskinden kurtararak bu sağlanır. İşte devlet örgütü insanı grip olmadan, kansere yakalanmadan, kaza geçirmeden, cinnet getirmeden biyolojik ve psikolojik sağlık içinde tutarak huzur içinde yaşatır, inanın hem daha az bütçeden harcama yapar hem de ekonomiye ve insanlara can verir.

ANINDA TEPKİ


tarantula

Cvp: Anasayfa: Devlet Örgütü ve Sağlık Bakanlığı
« Yanıtla #1 : 07 Kasım 2009, 14:58:57 »
Güzel yazı ama kim okuyacak ta kim düzeltecek allah aşkına bırakın bu işleri devlet su işleri. Baksanıza ciddi bir foruma kaç kişi katılım yapıyor. Burada porno film indirilseydi bin kişi karınca gibi gelirdi. Yinde teşekkürler emeğinize


was

 • [Hukukçu]
 • PLATİN Üye
 • *
 • Location: İstanbul
 • Toplam İleti: 2889
 • Toplam Konu: 217
 • Süper Puan: -10614
 • PuanBank: 0
 • Katılım: 11/2008
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
Cvp: Anasayfa: Devlet Örgütü ve Sağlık Bakanlığı
« Yanıtla #2 : 09 Kasım 2009, 00:08:20 »
.
Anayasada da vatandaşın esenlik ve sağlıkla yaşama hakkı vardır.
Bunu Devlet sağlamakla görevlidir.
Nasıl ki önleyici kolluk (ZABITA) terör ve suçları önlemek için tedbirle mükelleftir,
Öyle de sağlık ajanları, hastalık gelmeden mani olucu barajları kurmak zorundadır.
Bunu elbet bir gün başaracağız. Bugün değilse bir sonraki gün.
Dilerim bu domuz gribi belasından milletimiz minimum hasarla kurtulur.
AT Admine teşekkürler.
 :good:
.

var olmayan bir şey söyleyemezsiniz...

estapiti

 • Yakut
 • *
 • Location: her yer
 • Toplam İleti: 440
 • Toplam Konu: 5
 • Süper Puan: -41989
 • PuanBank: 0
 • anindatepki
 • Katılım: 10/2010
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
Ynt: Anasayfa: Devlet Örgütü ve Sağlık Bakanlığı
« Yanıtla #3 : 23 Ekim 2010, 01:41:58 »
sen ilkokul mezunu köyde ağa olan adamı milletvekili seçip ordan bakan,başbakan yaparsan oda kendi köylüsüne geç hemşerim sana yol var derse bu ülkeye ilaçta hastalıkta aynı anda girer,herkes menfaati için çalışıyor.Bakanın oğlu hazır yumurta akı satacak diye tavukları diri diri yaktılar sonra yumurta işi tutmayınca  herşey normale döndü,ne geçen sene ne bu sene duydunuz mu hiç kuş gribi vakası,bu iş böyle birileri yaşamak için öldürecek.

''Cevizi kırıp özüne inemeyen, hepsini kabuk zanneder''

mevladi

Ynt: Anasayfa: Devlet Örgütü ve Sağlık Bakanlığı
« Yanıtla #4 : 20 Mayıs 2012, 09:05:11 »
 Bu ülke CHP li Kemal Kılıçdaroğluna ve MHP li Devlet Bahçeli gibi   teslim edileiyecek kadar ÖNEMLİDİR..
   ECEVİT  ve S . Demirel bu ülkede Başbakanlık YAPAMADILAR çünkü KORKTULAR Darbecilerden, Mafyacılardan, Eşkiyalardan, Fazizcilerden, Banka ve sendika PATRONLARINDAN  kenarda köşede KUKLA gibi KALDILAR...
AKP giderse MİLLET VE ÜLKE EKONOMİSİ   TALAN edilir ve bir daha da hiç kimse  bu Ülke için  Erdoğan gibi KELLEYİ KOLTUĞA alarak HARAMİLERE, HORTUMCULARA, DARBECİLERE karşı bu MİLLETİ VE ÜLKEYİ SAVUNMAZ... Yunanistan, İspanya, Portekiz den BETER oluruz...
Anasayfa: Devlet Örgütü ve Sağlık Bakanlığı
 

Benzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
4 Yanıt
1110 Gösterim
Son İleti 20 Mayıs 2012, 09:12:15
Gönderen: mevladi
4 Yanıt
879 Gösterim
Son İleti 09 Haziran 2011, 23:54:26
Gönderen: Nevet
1 Yanıt
394 Gösterim
Son İleti 24 Ocak 2011, 23:25:43
Gönderen: Nevet
3 Yanıt
352 Gösterim
Son İleti 18 Kasım 2012, 00:19:43
Gönderen: offline
2 Yanıt
2865 Gösterim
Son İleti 27 Nisan 2014, 22:24:18
Gönderen: mysteryUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak