Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
31 Mart 2019 Türkiye Genel Yerel Seçimine Kalan Süre:
    <x!'ç.        %'!(8.ç   'de Açılan En Son Konu     <x!'ç.     
ORHAN AFACAN
Bugün, 14:32:27 Gönderen: ORHAN AFACAN
Görüntülenme: 63 | Yorumlar: 0

ÇANAKKALE'Yİ ANDIK

Çanakkale'yi andık biz törenle.
Öldük, öldük, öldük o gün ölenle.
""Ölüm emri verildi" vatan...
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 3 Açılan Konular: 2 Okunan sayfa sayısı: 37524 Online Üye ve Ziyaretçi: 1522

Bu site forum ağırlıklı bir sitedir. Burası misyon edindiğimiz biçimde her kesimden insanlarla medeni biçimde tartışarak doğruları bulmaya çalışanların fikirlerini rahatça açıkladıkları yerdir. Her konu her şekilde ancak medeni biçimde tartışılır. Bilgi alışverişinde bulunulur.

Türkiye'nin siyasal, dinsel, bilimsel alanda en özgür tartışma alanı.
Her inanca, her ideolojiye açık zıtların yanyana olduğu tek ortam.
Cesur, bilgili, kararlı ve en iddialı tepki koyma yeri.

Bu forumun resmi olarak desteklediği peşin bir fikri yoktur. Ne sağcıdır ne de solcudur. Ne kapitalist ne de komünisttir.

Sitenin dindar, sağcı veya dinsiz, solcu vb. gibi bir öncü fikri gerçekten bulunmuyor. Bir an size öyle gelmesinin nedeni aktif olan üyelerdendir. Sizin fikrinizin geride kaldığını düşünüyorsanız aktif olun site sizin fikrinizde bir görüntüye bürünebilir. Her fikre eşit şekilde yasalara uygun olarak sınırsız fikir özgürlüğü vardır. Dünyanın tek kişilik fikrine dahi ifade etme özgürlüğünü tanır.

Yukarıda fikir bazında dediğimiz gibi bu forum aynı zamanda ne dinsizdir ne de belli bir dini empoze etmeye çalışır. Her dinden veya bir dine sahip olmayan insanların fikir ve inanışlarına saygı duyup duyulmasını sağlayarak dini konuların da geniş ve sınırsız biçimde saygı koşulları içinde tartışılmasını amaçlar.

Duayen üyeler bu foruma forumun ana amacına uygun şekilde katkı yapanlardır. Forumun samimi aktif kişileridir. Yönetimce böyle bilinirler. Bu kişiler aynı zamanda güvenilir kişiler olarak kendi konularının moderatörü olurlar. Konu açarken konuları diğer bölümlerde gölge olarak konumlandırabilirler. Yani bir konu bir kaç bölümde gösterilecek özellikte olabilir. Bunu yapmaya yetkilidirler. Bunlarla beraber çok artı özelliklerin sahibidirler. 7 günlük süre içinde eğer aktif olunmazsa sistem otomatik olarak duayen grubundan çıkarır. Duayen grubuna alınmak bazı koşullara bağlı olmakla beraber yönetim onay ve önerisi ile olur. İlaveten üyeler duayen gruba girmek için teklif atabilirler.

Anında Tepki forumu, Üyelerinin bireysel ve toplumsal çevresinde olup biten her olaya tepkisini dile getirmesi için bir araçtır. Bu olayların kaynağı bazen bireyin kendi gözlemidir, bazen de gazete sitelerinin haberi ya da netteki bir kaynak olabilir. Neticede onlar da toplumda olan olayları haber verirler. Sadece toplumsal haberlerde yer alan olaylara tepki verilmez özgün makale ve görüşler de dile getirilerek tartışılması sağlanır.

Burası ticari bir site değildir. Masrafını kendi karşılayan ve çok ksııtlı reklam geliri olan ama yıllık reklam geliri bile bir aylık masrafına yetmeyen bir sitedir. Ancak yine de bunun bilincindeyizdir ki böyle katkılı forumlar üyeleri ile ayakta kalır. Bu 1 üye de olsa bin üye de olsa böyledir. Bu nedenle çam sakızı da olsa buraya ciddi anlamda katkı yapmış ve yapmakta olan üyelere armağan vermek istedik. Belli bir süper puana erişen üyemiz gerçek anlamda katkı vermiş bir üyemiz demektir. Bu nedenle biz de aşağıdaki konuda ayrıntısı verildiği biçimde armağanları vermek istiyoruz. Yoksa ne para ne de ödül dağıtmıyoruz. Sadece önemli katkı yapan üyelerimize bizden bir armağan oluyor.

http://www.anindatepki.com/serbest-konular/super-puan-islemleri/

Süper puan bu sitenin orijinal bir puan mekanızmasıdır. Bu puan türü sitedeki her anınızdan size puanlar getirebilir. Bu puanlar sonuçta armağan da getirebilir.

1. Konu açarsanız
2. Mesaj atarsanız
3. Kendi konularınıza başka biri mesaj atarsa size de puan yazılır. Bu özellik enteresandır. Çünkü çok süre uğramasanız bile bir bakarsınız ki açtığınız güzel konular size puan getirmeye devam ediyor. Oysa bu özellik olmasa yokken size puan gelmez hatta puan azalır.
4. Üyeler size destek verebilir. Siz de destek vererek süper puanları artrırabilirsiniz.
5. Her gün en fazla mesajı siz atarak gün sonunda attığınız mesaj kadar süper puan alabilirsiniz.
6. Forumda sadece online olduğunuz saat başına herhangi bir aktivite yapsanız size süper puan yazılır.
7. Bir de mevcut puanlarınızı PuanBank'a yatırarak günlük artış oranından yükseltebilirsiniz.

Süper puanlarınız online listede olmadığınız her saat başına da düşmeye başlar. Bu nedenle ortalama her gün çok kısa online olmak size asla puan kaybettirmez aksine yukarıda dediğimiz gibi kendiliğinden puan bile kazanabilirsiniz.


Forumumuz, özgürlük ve eşitlik prensiplerine bağlı bir misyona sahiptir. Hedefimiz Türkiye'nin en büyük fikir ve komple forumu olmaktır. Dünya'da da söz sahibi forumlar arasına girmektir.

Forumumuzun sayfalar dolusu kuralı yoktur. Aslında forum karşılıklı sohbetin netteki adıdır. ıki insan gerçekte sohbet ederken nelere dikkat ederse nette de dikkat edeceği noktalar odur. Bunu da aslında herkes bilmektedir.

Ancak yine de kılavuz mahiyetinde sloganımız bunun sınırlarını size anlatacaktır.

Özetle : K A S K

K : Kanunlara uygunluk
A : Ahlaka uygunluk
S : Saygıya uygunluk
K : Kurallara uygunluk

Olay bu kadardır. Fazla düşünmenize gerek yoktur. Burada mesaj atarken rahat olunuz. Bu forumda çok kolay mesaj atılr.

1. Mesajınıza bakınız kanunlara aykırı mı? Bildiğiniz kadar aykırılık yoksa devam ediniz.

                    Hatırlatma: Kanunlara uymak için bilmemek mazaret oluşturmaz, bu durum hukuki dayanaktan yoksundur.

2. Ahlaka aykırı mı? Ahlaka aykırılığın ne olduğunu biliyorsunuz yoksa devam ediniz,

3. Konusunu ettğiniz şeye karşı veya başka şeye karşı saygısızlık içeriyor mu? Yoksa devam ediniz,

4. Forum kurallarına uygunsuzluğu var mı? Bunu anlamak ta çok kolaydır. şu ana kadar atılmış mesajlar size yol gösterir. Sürekli büyük harf kullanmamak, bozuk, anlaşılmaz bir lisan kullanmamak, yanlış yerde konu açmamak, mesajları sabotaj mahiyetinde aşırı smilies, yazı, işaret vb karakterler kullanmamak gibi şeylerdir. Eğer yazılarınız tümüyle geniş bir alıntıdan oluşuyorsa kısa bir özet verip alıntı yapılan yerin linkini ekleyiniz. Bu yazınızı daha da okunur kılar ve üzerinde fikir yürütmeyi kolaylaştırır. Buna kasıtlı ters davrananlar ciddi biçimde uyarılırlar. Yeni üyelerimiz bu konuda acemilik yapabilirler hiç sorun değil yetkililerimiz size derhal aydınlatıcı olup yol gösterir.

Sonuç: Mesajınızı bu filtrelerden geçirdiniz bir sorun bulmadınız ama açacağım konu acaba uygun mu diye sormayın bu forumda hangi konu açacağınıza karışılmaz. KASK'a uygun HER KONU AMA HER KONU burada dokunulmazdır.

Buna rağmen acaba filtreleri uygun geçtim mi diye endişe ediyorsunuz? Merak etmeyin siz samimi olarak filtre etmenize rağmen bir sakınca görürsek sizi ve forumu bu durumda aydınlatıp mesajınızı düzeltmeniz konusunda size yardımcı oluruz.

-----------------------------

Kabuller:
Bu foruma üye olmakla şunları kabul etmiş sayılacaksınız:

1. KASK adı altında ileri sürülen temel ve vazgeçilmez kurallara uyacağınıza,

2. Yazdığınız mesajlar için te'lif hakları ileri sürmeyeceğinize,

3. Yazılarınız üzerinde KASK'a dayalı olarak Yetkililerin düzeltme, silme, yerini değiştirme gibi işlemlerine karşı itirazda bulunmayacağınıza,

4. Başka üyelerden alıntı yaparsanız bunu belirteceğinize, aksi halde farkına varılırsa veya yazı sahibi şikayette bulunursa forumsal cezai işlemlere razı olacağınıza

5. Gerek KASK'a sürekli muhalefet, gerekse site güvenliği yahut diğer üyelerin güvenliği gibi ciddi sebeplerle ya da Yönetim yetkililerinin bir tedbire yönelik gerekli gördüğü durumlarda üyeliğiniz geçici veya sürekli olarak askıya alınabilir, silinebilir, girişiniz engellenebilir. Bazı kullanım haklarınız kısıtlanabilir. Bunlara karşı aleyhimizde üyelik haklarınıza ilişkin iddialarınızdan vazgeçmiş olacağınızı,

6. KASK'ta olan kriterlere aykırı mesajları bilerek yayımlamanız üzerine, Yetkililerin görüp fark etme süresine kadar geçecek zaman içinde yayında kalmasından ötürü adli veya kolluk makamlarının bundan dolayı sitemize müracaatı halinde mesajı veren kişinin IP adresini vermekle yükümlüyüz. Bunda üyelerimizi kanuna karşı korumak gibi bir görevimiz yoktur.

7. Yasal te'lif haklarına aykırı program, mp3, film, yazı, e-kitap vb. indirmek, eklenti yapıp yayınlamak, yerlerini üyelere duyurmaya çalışmak, ima etmek zaten KASK kapsamında yasaktır çünkü kanunlara aykırıdır. ( Te'lif hakkı içermediğini sandığınız materyaller için emin değilseniz forum yetkililerine danışınız )

8. Üye olduğunuz bu site büyük ve karşı konulamaz bir dijital saldırı yahut genel bir sanal problem neticesinde içindeki bilgilerin gayri ihtiyari tahrip, çalınmış yahut kullanılamıyor olmasından dolayı sorumlu olmayacaktır. Çünkü böyle bir durumda kendi dijital güvenliğimiz dahi tehlikeye girmiş demektir.


9. Buna karşılık üye olduğunuz ANINDA TEPKİ adlı siteniz, bütün bilgileri en son dijital güvenlik yöntemleriyle garanti altına almaya çalışır ve size ait hiçbir bilgiyi Adli makamlar ve/veya sizin rızanız dışında hiçbir kimseye yahut kuruluşa verilmeyeceğini taahhüt eder.  

                                                                                                           
Herkese zevkle, özgürce forum yapmak dileği ve temennisi ile.

------------------------------

Forumda cezayı gerektiren durumlar:

A-Davranış:

1. Karşıyı küçümseyen, rahatsız edici sözler kullanmak: 5 puan
2. Karşının mesajda anlaşılan değerlerine yapılırsa 10 puan
3. Açıkça ahlaka ve yasaya aykırı hakaret, alay ve küfüre yakın ifadeler 20 puan
4. Bunların tekrarı iki katı ceza
5. Birden fazla kişi veya gruba çeşitli sözlerle tekrarlı olarak hakaretler etmek 80 puan.
6. Küfür sin-kaf vs. 100 puan
7. Bu fiiller hassaten konu açarak işlenirse 20 puan.


B-Yazı kuralları:

1. Aynı mesajı spam 5 puan
2. Sürekli büyük harf başlıkta, mesajda 5 puan
3. Bazı kelime ve cümleyi belirtme gayesi hariç tümü büyük fontlar 10 puan
4. İmzada link vermek 5 puan
5. Türkçe yazım kurallarına israrla uymayıp yazıyı anlaşılmaz kılmak 5 puan
6. Aşırı sayıda smile, karakter ve sembol kullanmak 5 puan
7. KASK'a uygunsuz kapatılan konuları inadına açmak her biri için 5 puan


C-İçerik: Mesaj veya PM

1. Yönetime bilgi alma ve sorun iletimi dışında eleştiri ötesinde konular açmak 20 puan
2. Yönetime yönetmesi ile ilgili öneri dışında onu uzatarak taciz vesilesi yapma 30 puan
3. Mesajda muhatabını taciz derecesinde yazılarla rahatsız etmek 5 puan
4. Karşı tacizi uyardığı halde devamı halinde 10 puan
5. Tehdit, korkutma, telefon, isim, adres isteme veya verme 40 puan.
6. Yalancılık yoluyla dolandırma para aşırma cihaz vs aşırma veya kesin teşebbüs 100 puan ve forumdan sınırsız atılma
7. Çok bozuk anlaşılmaz cümleler kelimeler 10 puan
8. Çok uzun kasten yapılan alıntılar 5 puan.
9. Şifreli yazılar ile karşıyı tehdit hakaret ve yukarıdaki puanlara ilaveten 10 puan
10. Yazılarda yasaya ve ahlaka aykırı resim, alıntı 10 puan

D- Ceza Tatbikinde öncelikli Usul: Çok büyük olmayan durumlarda kişi önce uyarılır. Bir kez uyarılan kişi bu uyarıya rağmen durumu tekrar ederse 5 puan ayrıca uyarı dinlememe cezası alır.
Saygılarımızla.Yönetim.


Özgürlük, Fikir ve Düşünce Ortamında Her Şeye Tepki Koyabileceğiniz güzel bir yere hoşgeldiniz.

İzin verirseniz sizi tanıyalım.

Kısaca forumumuz hakkında önemli kullanım bilgileri vereyim. Bu size her zaman lazım olacaktır.

1. Forumumuz özgürlük forumu olmasına rağmen dayandığı temel kuralları vardır. KASK diye özetlediğimiz kurallarımıza bu linkten bakabilirisiniz:
http://www.anindatepki.com/index.php?action=rules

2. Burada samimi bir sohbeti özgürce tatmak istiyoruz. Eğer siz de bu düşüncede iseniz zaten sorun yoktur. Burada karşılaştığınız olumsuz bir duruma müdahale etmeden veya misliyle karşılık vermeden önce lütfen yönetici (moderatörler) lere bildiriniz. Mesajlarınızın altında moderatöre bildir bulunmaktadır. Bu tuşa basar basmaz şikayetiniz bize gelir. Biz inceler karara bağlarız. İsterseniz sonucu size de bildiririz.

3. Lütfen özgürlüğü, başkalarını rahatsız edecek resimlere, yazılara izin şeklinde algılamayınız. Malumdur ki başkasının haklarının başladığı yerde bizim serbestliğimiz biter. Zaten bu aynı zamanda sizin için de güvencedir. Çünkü başkalarının serbest alanı sizin haklarınıza dayandığı yerde durmuştur.

4. Bizim forumumuzda birbirinden güzel özellikler ve eğlenceli uygulamalar mevcuttur. Önce attığınız her mesaj size bir rütbe verir. Bu, demir madalya gibi seviyelerden pırlanta, altın, platin, elmas ve as seviyeleri gibi yerlerdir. İleri seviyelerde çok güzel hediye planlarımız vardır. Foruma yaptığınız kaliteli katkı ve aktiviteniz yönetimce sizi Duayen gibi seçikin bir gruba da çıkarabilir. Seviyeniz ne olursa olsun...

5. Attığınız her mesaj ayrıca size belli bir mantığa göre sanal para kazandırır. Biz buna SüperPuan diyoruz. Bu puanlar, belli seviyelerde gerçek hediyelere dönüşecektir. Bu değerli puanları PuanBank denilen bankaya koyarak garanti edebilir otomatik artıştan istifade edebilirsiniz.

6. Burada 20 mesajdan sonra beğendiğiniz üyelere teşekkür edip olumlu puan vererek Süper puanlarını arttırabilir, eğer tepki duyuyorsanız tepki puanı vererek olumsuz puan verip SüperPuanlarını  azaltabilirsiniz. Unutmayınız ki sizde böyle bir işleme tabi olabilirsiniz. Olumsuz puan almamak için de kimse ile çekişmemek iyilik içinde buılunmak yeterlidir.

7. Forumda kaldığınız her dakika otomatik olarak tutulur. Bunu siz de takip edebilirsiniz. Aktif olan üyeler aktif oldukları her saat için SüperPuan kazanır. Ancak gün içinde online olmayan üyelerimiz için de online olmadıkları her saat için SüperPuanlarında düşme meydana gelmektedir.

8. Ceza sistemimiz de çok moderndir. Sorun çıkaran üyelerimizi çeşitli yollarla defalarca uyarırız. Buna rağmen bir düzelme görmezsek beşer puan ceza vermek süretiyle ceza uygularız.

30 puan cezaya kadar hiç bir işlem uygulanmış değildir. Ancak proflinizden bunu görebilirsiniz. Eğer üzerinize hiçbir ceza gelmezse bu ceza puanı hergün 5 puan azalır. Teorik olarak 5 puan ceza alan birinin puanı ceza üstüne ceza almadığı takdirde 24 saat sonra sıfırlanır. 30 ceza puanı size izleme seviyesi olarak uyarı verir ve bu uyarı yeşil renkte herkes tarafından görülür.

70 ceza puanı moderasyonda olarak görünür. Bu işlemde mesaj yazabilirsiniz ancak mesajlarınız hemen foruma düşmez. Yetkililer mesajlarınızı kontrol ederler, aykırı durum yoksa mesajınız onaylanır. Varsa mesajınız foruma gitmez.

90 ceza puanı susturulmuş olarak görünür. Bu durumda artık mesaj dahi yazamaz özel mesaj atamazsınız. Sadece foruma giriş yapabilirsiniz. Ziyeretçilerin erişemediği konuları okuyabilirsiniz. Özel mesajlardan size gelen PM leri okuyabilirsiniz. Ancak bunlara cevap vermenize müsaade edilmez.


9. Bunlar dışında açıkça foruma girmesi sakıncalı bulunanlar, yasaklı konumuna getirilir. Böyle bir durumda foruma girmesi dahi engellenir. Bu süreli olabildiği gibi süresiz de olabilir. Ancak forumumuzda üyelik silme uygulaması yoktur.

10. Her konuda bize yazınız. Bize özel mesaj atabilirsniz. Amacımız çok güzel, rahat biçimde yazışmanızdır.

Bu linklerde sizinle sohbet edebileceğiniz değerli arkadaşlarımızla sohbet edebilir foruma hemen alışabilirsiniz.

http://www.anindatepki.com/index.php/topic,12.0.html

Mutlaka bekleriz.

Tekrar hoşgeldiniz der. Saygılar sunarız.

Forum Yönetimi Adına
AdminUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak