Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
31 Mart 2019 Türkiye Genel Yerel Seçimine Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 2 Açılan Konular: 1 Okunan sayfa sayısı: 28866 Online Üye ve Ziyaretçi: 951

GönderenKonu: Portre Fotoğrafçısı  (Okunma sayısı 1547 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doğum fotoğrafı

 • AS Üye Olacağım!
 • *
 • Konuyu Açan
 • Toplam İleti: 4
 • Toplam Konu: 2
 • Süper Puan: -18352
 • PuanBank: 0
 • anindatepki
 • Katılım: 01/2014
  YearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
Portre Fotoğrafçısı
« : 30 Ocak 2014, 16:39:11 »
Portre fotoğrafçısı mesleği oldukça zor olan ve kişinin tam anlamıyla fotoğraflamak istediği duyguyu yansıtabilmesidir. portre fotoğrafçısı tarafından çekilen fotoğrafta kişinin ruh halini yansıtabilmesidir. Kısaca fotoğraflanan kişi ile fotoğrafa bakan kişinin iletişime geçebilmesidir.

Portre fotoğrafçısının çekeceği modeli tanıması ve onun ruh halini ve kişiliğini en iyi şekilde yansıtan pozlar çıkarması çok önemlidir. Portre fotoğrafçısı eğer çekeceği modelin kişiliğini ve ruh halini tam anlamıyla algılayamazsa başarılı fotoğraflar çıkmayacağı gibi hem portre fotoğrafçısını hem de pozu veren kişiyi mutlu etmez.

portre fotoğrafçısının asıl amacı çektiği fotoğrafları fotoğrafı çekilen kişinin tam anlamıyla kendisini yansıtmasını sağlamaktır. Portre fotoğrafçısı  fotoğraf çekerken öznenizin 'insan' olduğunu asla ama asla unutmayın. Yansıtmaya çalıştığımız şey gün batımının renkleri, masa örtüsündeki tekrar eden desenler ya da hızlı geçen bir arabayı fotoğraf ile yakalamak değildir. Portre Fotoğrafçısı sadece size odaklanır  ve sizin bireysel özelliklerinizi eksiksiz bir biçimde analiz etmeye çalışır. Bunu başardığımızda fotoğrafımızdaki ilgi merkezlerini ona göre ayarlayıp modelimizin bakışını, duruşunu, bulunduğumuz mekanı buna göre ayarlayabiliriz.

portre fotoğrafçısı için en önemli özelliklerden bir tanesi güneş ışığıdır. sabah ve akşam saatlerinde çekilen portre fotoğrafları kişinin yüz hatlarının en güzel şekilde çıkmasını sağlar.

portre fotoğrafı çektirecek kişiler objektiften etkilendikleri için yapay mimikler sergileyebilirler. bu yapay mimikler fotoğrafı çekilen kişinin portre fotoğrafçısı tarafından fotoğraflanılınca yok olmaya başlar ve zamanla kendi mimikleri ortaya çıkar.

Portre fotoğrafçısı tam anlamıyla size odaklı bir çekim gerçekleştirip,  kişiliğinizi yansıtan fotoğrafların çıkmasını hedefler.

Eğer sizde portre fotoğrafçısı olarak bizi tercih ediyorsanız lütfen web sitemizi ziyaret edin.
httpx//suleerdem.com/
Portre Fotoğrafçısı
 

TaglerBenzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
6 Yanıt
745 Gösterim
Son İleti 17 Ocak 2009, 20:33:57
Gönderen: Vassago
13 Yanıt
1020 Gösterim
Son İleti 14 Ocak 2010, 13:15:47
Gönderen: Hasbi
5 Yanıt
934 Gösterim
Son İleti 01 Mart 2010, 22:37:51
Gönderen: El-Cezeri
9 Yanıt
737 Gösterim
Son İleti 07 Mart 2010, 11:22:34
Gönderen: mucır
1 Yanıt
1616 Gösterim
Son İleti 30 Ocak 2014, 19:33:06
Gönderen: El FuegoUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak