Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
31 Mart 2019 Türkiye Genel Yerel Seçimine Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 3 Açılan Konular: 1 Okunan sayfa sayısı: 35914 Online Üye ve Ziyaretçi: 1059

GönderenKonu: Lekelerin Doğuşu  (Okunma sayısı 667 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

El-Cezeri

 • AS Üye-Kupa
 • *
 • Konuyu Açan
 • Toplam İleti: 8312
 • Toplam Konu: 449
 • Süper Puan: -20260
 • PuanBank: 0
 • www.elcevap.net
 • Katılım: 11/2008
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
Lekelerin Doğuşu
« : 15 Ağustos 2010, 23:58:20 »

Lekelerin Doğuşu

Telif Hakkı: Muhammed Raşid Tuğral

Açıklama: Fotoğrafta Elmadağ'dan doğan Güneş'i görüyorsunuz. Fakat bu doğan Güneş iki lekeye sahip: Üstte yer alan 1092 ve alttaki 1093. Eğer alttaki lekenin sağına bakarsanız orada da küçük bir leke göreceksiniz. Bu da leke 1095'in ta kendisidir. Fotoğrafta Güneş'i filtre eden tek şey ise ince sirrus bulutları. Oldukça tecrübe gerektiren filtresiz çekimde vizörden bakma gibi bir imkanınız da yoktur. Çünkü fotoğraf makinesinin vizöründen bakmak da göze ciddi hasarlar verir. Öte yandan çekim sırasında gözünüze olduğu gibi makineye de zarar gelebilir. Bu bakımdan da oldukça dikkatli olunmalıdır. Dikkat!: DSLR makinelerin vizörü ışığı doğrudan vermektedir. Bu nedenle kesinlikle Güneş'e bir anlık da olsa bakılmamalıdır. Varsa makinenizin Canlı-Görüntü (live view) modunu kullanın. Aksi takdirde fotoğraf çekrek tam konumunu ayarlayın. Canon EOS 400D Celestron G5 Teleskop F 10 1/200s ISO 200

elcevap.net
Net Sorulara Net CevapLekelerin Doğuşu
 UNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak