Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
31 Mart 2019 Türkiye Genel Yerel Seçimine Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 2 Açılan Konular: 1 Okunan sayfa sayısı: 28929 Online Üye ve Ziyaretçi: 966

GönderenKonu: YakışıkLı ve Çirkin...  (Okunma sayısı 3292 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Newman

 • Moderatör Yrd.
 • *
 • Konuyu Açan
 • Toplam İleti: 2061
 • Toplam Konu: 2065
 • Süper Puan: -44438
 • PuanBank: 0
 • www.anindatepki.com
 • Katılım: 08/2010
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
YakışıkLı ve Çirkin...
« : 02 Ağustos 2010, 05:21:01 »
Yıllar önce iki arkadaş sokakta top peşinde koşarken tanışırlar yaşları belki 7lerde belki 8lerdeyken uzun yıllar birbirleriyle o kadar sıkı fıkılardırki yedikleri içtikleri bir gitmez aynı evi paylaşırlar aynı kaptan yemek yerler ve aynı duaları ederlermiş daima dosttan öte kardeş gibilermiş.
 
 Zaman su gibi akmış geçmiş okula başlamış bu iki arkadaş biri çok başarılı bi okadar yakışıklıyken diğeri çok çirkin ama iyi niyetli biriysiymiş bi okadarda tembelmiş ama bunların ikisi yine dost yine arkadaş gibi birbirlerine sarılırlarmış hiç birbirlerini bırakmazlarmış.
 
 Çirkin olanından herkez nefret ederken güzel yakışıklı çalışkan olanın herkez peşindeymiş yıllar geçmiş okulu yakışıklı olan birinci bitirirken tembel olanı sınıfta kalmış.Sonra yine kalmış ve malasef daha ilkokul mezunu olamadan ortalarda kalmış ama çirkin olanı arkadaşı yine bırakmamış ve yine iyi arkadaş olarak kalmışlar.
 
 Yıllar yıllar geçmiş yakışıklı olan genç büyümüş serpilmiş kızların hepsini peşinden koştururmuş ama çirkin olanın bi kız arkadaşı bile olmamış ama yinede hep iyi niyetini bozmamış ve hep birgün benimde olur nasılsa diye dua etmiş.Ama arkadaşını hiç kıskanmamış tam tersine arkadaşını yine çok sevmiş ve birgün kollarını kesip kankardeş olmuşlar.
 
 Yakışıklı olan gencin o kadar çok arkadaşı o kadar çok sevgilisi varken çirkin olanın hiç sevgilisi olmamış ama yakışıklı gencin kız arkadaşları iyi arkadaşı olmuş çirkinin.
 
 O yakışıklı arkadaşının arkadaşları onun gibi iyi değillermiş o kardeşim dediği insanın samimiyetine güvenip o kızlara kardeşinin hakkında iyi şeyler dile getirmiş daimaçirkin olan.Ama herkez iyi olmadığı için birgün yakışıklı çocuğa sevdiği kız senin kardeşim dediğin bana asılıyor bana sevgilim diyor diye o muameleyi yapıyor diye bir iftira atmış.
 
 Aslında yalnız ve başı boş olan çirkin çocuğun böyle birşey yapması mümkün değilken habersiz biçimde iftiraya uğramış ve bu duruma düşmüş.
 
 Daha Sonra bu iftira yüzünden yakışıklı çocuk çılgına dönmüş.
 Kardeşim dediği çirkin çocuğu öyle bir dövmüşki ağzından kanlar akmış ve bir daha benimle sakın ama sakın konuşma seni öldürürüm demiş.
 
 Ama yine ağzından kan akarken demişki çirkin çocuk
 
 -sen suçlu değilsinsen kardeşimsin
 -ama seni bu duruma soktular ya
 -bir kız seni bu hale koydu ya
 -için rahat olsun
 -benikaç yıllık kardeşinidinlemeden böyle hallere soktun ya
 -helal olsun sana yinede hakkım helaldir demiş.
 
 Ama ardından o demiş;
 
 -o kızo sevdiğin insan benim güvenimibenim bacımsın dememi.
 -bazen tatlı dilimigüler yüzümüböyle adice lekeyecek kadar aşşağılıkmış
 -senide benimle düşürdü tuzağa benidesenide mahvetti diyi vermiş.
 
 Ve o kardeş o kıza inanıp onsekiz yılını bir kalemde silmiş.
 Aradan zaman geçmişben diyim bir aysizin diyin bir sene.
 Kız birgün çirkin olanla tesadüfen bir yerde karşılaşmış.
 Çirkin kızı görünce yanına varmışve yanına gidince şunu demiş.
 
 -Bacım nasılsın iyimisin seni görmüyordum uzun zamandır umarım iyisindir iyi gördüm seni demiş.
 
 Kız kıpkırmızı biçimde utanarak;
 
 -Çirkin ben sana bir iftira attımçok vicdan azabı çektim arkadaşınada korkumdan anlatamadım lütfen beni affet demiş.
 
 Çirkinde cevabında şunu demiş;
 
 -Allah iftiracıyıdaiftiraya körük tutanıda cehennemlerde yakacak demiş.
 
 -Ben kardeşime o kadar dua ettim kion sekiz yıldır onun yediği kaptaniçtiği sudanyattığı yataktanherşeyden öte aynı kandan kanız biz ama sen gelip onu benden kopardın demiş.
 
 -Kızmıyorum ne sana ne ona demiş ama ben çok safmışımki sizi ikinizi çok sevmişim al birini vur tekineymişsinizde haberim yokmuş demiş.
 
 Kız yalvararak;
 
 -Lütfen demiş yeniden barıştırayım isterse öldürsün beni yakışıklı hiç umrunda değil demiş yeterki borçlu hakkın kalmasın bende demiş.
 
 Çirkinde demişki;
 
 -Sizden hak sormuyorumağzımdan kan getirene kadar dayak yedim onunda hesabını verin demiyorum ama ben bu kadar şerefimle yaşamışımsen gelip hem kendin beni bildiğin halde şerefsiz kabına koydunhemde yanına şahit alıp hemde 18 senelik kardeşimi yanına alıp beni müşkül durumda koydun ben sizden hesap sormuyorum hakkım varsa helal olsun demiş ve ardına bakmadan yürümüş hafif gözleri nemli halde.
 
 Kız ardından koşup ayaklarına kapansada çirkin'in gururu yıkılmıştı zaten çirkindizaten başarızsızdı ama asla şerefsiz olmamıştı.En sevdiği insan ona bir kız yüzünden ihanet etmişti.Ama onu yine sevip dua göndermişti çirkin ve sonunda yakışıklı olan o kızla evlendimutlu olamadılar ve boşandılar.
 
 Çirkin dünyanın en güzel kızıyla evlendi kendi gibi çirkin ama melek kalpli bir kızlakendine güzel bir iş kurup çok güzel noktalara taşıdı birde çocuğu olduoda kendi gibi kapkara çirkin bişeydi.
 
 Yakışıklı olansa elinde şarap şişeleriyle sokak ortalarında dilencek duruma geldi.
 
 ve birgün bir temmuz akşamı egenin şirin bir kasabasında tatildeyken bir olay oldu.
 
 Çirkin ailesiyle gezintiye çıkarken bir ses duydu ama duyduğu sese inanamıştı o kişi yakışıklının sesiydi karanlık çorak yıkılması harabe bir evin içinden onun sesini duymuştu ve koştu çirkin.
 
 Arkadaşı yakışıklı mahvolmuş bir halde kendine altın vuruş yapacakken son anda onu kurtarmıştı o kadar çok ağlamışlardıki o anda birbirlerine sarılarak çirkine yalvarıyordu.
 
 -Çirkin senden af diliyorum kardeşim bunca yıl beni unutmadın bana hep dua ettin ben seni hiç dinlemedim gittim o kansızı dinledim seni bir kalemde silmek gibi bir hata ettim lütfen affet beni diye ağlıyordu yakışıklı.
 
 Çirkinse;
 
 -Yakışıklım yiğidim sen bu halde gördüm benden daha çirkinleşmişsin sen bumusun bumuydun bütün kızları cezbeden gitmiş kendini öldürmeye çalışan bir adam karşıma çıktı bugün demiş ağlayarak ben sana hiç kızmadım hiç üzülmedim ama bizi ayırdılar ya bu zaman kadar ben ona kızdım ona üzüldüm demiş çirkin.
 
 Yakışıklı hıçkıra hıçkıra ağlayarak;
 
 -affet beni lütfen affet demişbir daha seni kaybetmek istemiyorum demiş.
 
 Çirkinse hiç tereddüt etmemiş ve bağrına basmış kardeşini ve onu yeniden yakışıklı haline sokmuş iş bulmuş yeni bir düzen kurmuş ve sonunda iki tarafta mutlu olmuş.
 
 Onlar içimizden sadece birisi yakışıklı ve çirkin.
 
 Hayat'ta aslında yakışılı ve çirkinler çok maksat yakışıklı olmak veya çirkin olmak değil asıl olan yapılan şeylerin çirkinlik gibi algılanmaması bir insan birşeyin gerçekten art niyetinde ise kendini belli eder onu dinlemeden sakın ola yargılamayın sizin durumunuzda yakışıklı ile aynı duruma düşebilir o zaman çok değerli olan şeyleri ellerinizle kaybedebilirsiniz
 
 Onlar ermiş muradına dostluklarıkardeşlikleri kazanmış hepimizin her zaman kazanması dileğiyle.
YakışıkLı ve Çirkin...
 

GoogleTaggedBenzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
70 Yanıt
5582 Gösterim
Son İleti 25 Aralık 2008, 14:59:29
Gönderen: casilo
0 Yanıt
349 Gösterim
Son İleti 17 Mayıs 2010, 10:02:22
Gönderen: fnsman33
0 Yanıt
547 Gösterim
Son İleti 03 Ağustos 2010, 20:02:18
Gönderen: Newman
0 Yanıt
471 Gösterim
Son İleti 20 Ağustos 2010, 03:13:05
Gönderen: gececi
3 Yanıt
541 Gösterim
Son İleti 10 Ekim 2010, 14:06:22
Gönderen: El FuegoUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak