Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
31 Mart 2019 Türkiye Genel Yerel Seçimine Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 1 Açılan Konular: 0 Okunan sayfa sayısı: 9136 Online Üye ve Ziyaretçi: 737

GönderenKonu: Türkiye'nin hali  (Okunma sayısı 2168 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

placebo

 • AS Üye-Kupa
 • *
 • Konuyu Açan
 • Toplam İleti: 7375
 • Toplam Konu: 386
 • Süper Puan: 12711
 • PuanBank: 0
 • Ödüller:
  Örnek Üye Bravo!-Dürüst Devamlılık
 • Katılım: 11/2008
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
Türkiye'nin hali
« : 22 Temmuz 2015, 16:08:58 »
Sahipsiz memleket
   
   Arefe günü… Yunanistan'ın 16 adamızı resmen işgal ettiğini, buna rağmen, sayın hükümetimizin umurunda bile olmadığını, sayın ahalimizin ise, bayram tatilinde en çok Yunan adalarını tercih ettiğini yazmıştım.
   
   *
   
   Vay sen misin yazan… Yunan adalarına giden vatandaşlarımız beni kınadı. Yunan lokantalarından sarmaş dolaş fotoğraflar gönderdiler, dünyadan haberimin olmadığını, Yunan adalarının 'Türk dostu' olduğunu yazdılar. 'Bak şu fotoğraflara da, utan biraz' dediler.
   
   *
   
   Utandım hakikaten.
   Yerin dibine girdim.
   
   Kendimi affettirebilmek için 'dostlarımız'ın bazı fotoğraflarını da ben yayınlayayım bari dedim.
   
   
   Bir numaralı fotoğraf, Keçi adası… Karşıda gördüğünüz beyaz evler, Bodrum Turgutreis. Burnumuzun dibi. 'Egemenliği Andlaşmalarla Devredilmemiş Ada' statüsünde, hukuken bize ait… Ama, akp'nin basiretsizliği yüzünden, adam gelip oturmuş, dağına taşına bayrağını kazımış, bayrağının üstüne top koymuş, namlusu Bodrum'a dönük!

   
   
   İki numaralı fotoğraf, Keçi adasındaki Türk dostu (!) Yunan topunun yakından görünen hali;
   

   
   
   Üç numaralı fotoğraf, hani belki görmezsiniz diye, Keçi adasının dağlarına kazınan, 8 metreye 20 metrelik bayrak… Dürbünle filan bakmaya gerek yok, kabak gibi. Alay eder gibi;
   

   
   
   Dört numaralı fotoğraf, Keçi adasından bir başka dost (!) Yunan topu… Arkada Yunan askeri, dürbünle Bodrum'a bakıyor;
   
   
   
   
   Beş numaralı fotoğraf, Keçi adasındaki dostlarımız (!) Yunan askerleri… Adanın nüfusu 130 kişi, 110'u asker;
   
   
   
   
   Altı numaralı fotoğraf, Keçi adasına kondurdukları kilise, Aziz Nikola kilisesi… Yanında top;
   

   
 
   
   Yedi numaralı fotoğraf, Yunan sahil güvenlik zodyağı, gece gündüz vızır vızır… Muhrip yanaşacak ebatta limanı var, helikopter pisti var. Kamuflaj altında, dost ateşi açmaya müsait (!) uçaksavar yuvaları var;
   
   
   
   
   Sekiz numaralı fotoğraf, Keçi adasının arkası… Türkiye'ye bakan tarafını askeri bölge yaptılar, açık denize bakan tarafına, barakadan lokanta-plaj kondurdular, şakır şakır günübirlik turist geliyor. Diğer adalardan teknelerle taşıyorlar;
   
   
   
   
   Dokuz numaralı fotoğraf, Bodrum Gümüşlük'ün hemen karşısındaki Kalalimnos kayalığı, Kardak'ın komşusu… İşgal edilen kayalıklardan biri… Gümüşlük'ten çıplak gözle görülebiliyor. Lozan Antlaşması'na göre, çivi dahi çakılmaması gerekiyor. Gözetleme kulesi var, radyo istasyonu var, uçaksavarlar var, iskelesi var, 50 asker var;
   
   
   
   10 numaralı fotoğraf, Didim'e sadece iki mil uzaklıktaki Bulamaç adası… Kilise diktiler. Nüfusu 74 kişi… 70'i asker, 1'i papaz, bungalovlar oturtup, 3 de balıkçı yerleştirdiler.
   
   
   
   
   11 numaralı fotoğraf, Bulamaç adasındaki Yunan sahil güvenlik botları… İstisnasız hergün geliyorlar, 24 saat devriye halindeler;
   

   
   
   Bu fotoğraflarda gördükleriniz, bizim 'egemenlik alanımız'da yaşanıyor. Hudut namustur… Namusumuz bu vaziyettedir.
   
   Fotoğrafları Doğan Haber Ajansı'nın Bodrum temsilcisi değerli arkadaşım Yaşar Anter çekti. Ancak… Bu fotoğrafları çekebilmek için gazeteci olmaya gerek yok. Profesyonel fotoğraf makinesine bile gerek yok. Çünkü, işgal edilen adalarımıza kayıkla bile gidebilmeniz mümkün… Mavi tur teknelerinden herhangi birine binin, yanlarından geçiyor. Bize yönelmiş top namlularını, uçaksavarları, pazardaki zabıtalar misali sahillerimizi kontrol altında tutan Yunan sahil güvenlik botlarını… Cep telefonunuzla bile çekebilirsiniz.
   
   *
   
   Akp'nin basiretsizliği yüzünden, Ege sınırlarımız dingonun ahırına döndü.
   
   Yılmaz ÖZDİL
   
   http://www.sozcu.com.tr/2015/yazarlar/yilmaz-ozdil/sahipsiz-memleket-889668/?utm_source=sm_fb&utm_medium=free&utm_term=yazarlar&utm_content=sahipsiz-memleket-889668&utm_campaign=yazarlar
   
   
   Akp iktidarındaki Türkiye'nin hali işte bu..
adaları işgal edilmiş,
çeşit çeşit terör örgütleri ülkede cirit atmasına rağmen kayda değer hiçbir önlem almayan,
hergün bombaların patladığı,
insanların öldüğü,
sokaklarında elinde uzun namlulu silah, yüzünde peçeli eşkiyların serbestçe dolaşabildiği,

sınırlarından kimin girdiği belli olmayan tam anlamı ile dingo'nun ahırına çevrilmiş bir Türkiye.

Önce 4.000 kitap okuyup iki dil öğreneceksin,ömrünü ülkene adayacaksın, sonra cephede canını ortaya koyup dünyaya diz çöktürerek bir vatan kurtaracaksın,yani Atatürk'e laf etmek için küçük y o b a z, önce sen adam olacaksın!

placebo

 • AS Üye-Kupa
 • *
 • Konuyu Açan
 • Toplam İleti: 7375
 • Toplam Konu: 386
 • Süper Puan: 12711
 • PuanBank: 0
 • Ödüller:
  Örnek Üye Bravo!-Dürüst Devamlılık
 • Katılım: 11/2008
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
Türkiye'nin hali
« Yanıtla #1 : 23 Temmuz 2015, 00:52:13 »
eskiden TÜRK denilice uğruna 7.000KM uzunluğunda setler çekilirdi, eskiden Türkiye'nin bir ağırlığı vardı, Türk ordusu diyince akan sular dururdu, ya şimdi?

g.tü b.klu kıçı şalvarlı eşkiya Türkiyeye meydan okuyor, askerini polisini tavuk gibi öldürüyor ama ses çıkaran hiçbir yetkili yok! ekonomik krizle anası ağlamış iflas etmiş Yunanistan bile Türk toprağına adasına Yunan bayrağı dikiyor Yunan askeri koyuyor ama bizimkilerden ses çıkaran hiçbir yetkili yok!
bu nasıl ülke,
bu nasıl bir hükümet,
bu nasıl bir halk?

Türk adasına, Yunanistan'ın Yunan bayrağı dikmesi ile, Yunanistan'ın İzmir'e Yunan bayrağı dikmesi arasında hiçbir fark yoktur..bu ülkeyi kim yönetiyor, nasıl yönetiyor hakikaten hayret bir durum..toprak elden gidiyor, adalarımız elden çıkıyor ama ne bir komutan, ne bir başbakan, ne bir cumhurbaşkanı ortada yok ..söyleyecek kelime yok Türkiyenin içine sıçtınız, ülke toprakları resmen elden gidiyor üzerine alınan bir tane yetkili yok!

Allah topunuzun belasını versin, şehitlerimizin kanında boğulun inşallah, defolup siktir olup geberin de kurtulalım.
Türkiye'nin hali
 

GoogleTaggedTaglerBenzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
0 Yanıt
396 Gösterim
Son İleti 02 Ağustos 2010, 02:30:25
Gönderen: indigo
0 Yanıt
213 Gösterim
Son İleti 03 Ağustos 2010, 20:37:50
Gönderen: Newman
3 Yanıt
1115 Gösterim
Son İleti 05 Aralık 2010, 15:21:43
Gönderen: inancveahlak
14 Yanıt
6744 Gösterim
Son İleti 16 Nisan 2011, 10:24:03
Gönderen: pride
5 Yanıt
2181 Gösterim
Son İleti 09 Ocak 2017, 18:20:10
Gönderen: foryouUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak