Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
31 Mart 2019 Türkiye Genel Yerel Seçimine Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 1 Açılan Konular: 0 Okunan sayfa sayısı: 25825 Online Üye ve Ziyaretçi: 847

GönderenKonu: Tonkin Körfezi olayı nedir? Yalan Vietnamı kan gölüne çevirdi Irak'ta da..  (Okunma sayısı 2515 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gearW

 • ALTIN Üye
 • *
 • Konuyu Açan
 • Toplam İleti: 1362
 • Toplam Konu: 491
 • Süper Puan: 37528
 • PuanBank: 22805
 • AnındaTepki
 • Katılım: 04/2009
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
Çok kimse bilmez Tonkin olayı nedir desek durup bakarlar. Benzerini aslında Irak'ta yaşamıştık. Kocaman yalanları üretip ardından ABD kendi menfaati için her türlü müdahaleyi meşru sayar. Bu eskiden de böyleydi şimdi de böyle. Yalana göre1964 yılında  Amerikan donanmasına ait USS Maddox ve USS Turner Joy isimli destroyerler, Tonkin Körfezi'nde devriye gezmekteydi. Güya 4 Ağustos akşamı saat 20.40'ta Kuzey Vietnam hücumbotlarının saldırısına uğramışlardı. Bu yalan ABD basınında da parlatıldı. Nasıl olur da böyle bir saldırı yapılabilirdi. Derhal Vietnama saldırmalıydılar. Alt yapı hazırdı. ABD Başkanı Johnson, hemen bir kararname hazırlattı, ABD'ye yönelik saldırganca hareketleri püskürtmek ve 'dünya barışı' için yetki istedi. Temsilciler Meclisi ve Senato ayakta alkışladı. Misilleme yetkisi verildi. Teşekkür konuşması yaptı, sonra gitti, Vietnam'ın havadan bombalanmasını emretti ve öyle de oldu.  Sonuçta ne mi oldu? 1.5 milyon Vietnamlı öldü, 2 milyon Vietnamlı yaralandı, 58 bin Amerikalı öldü, 300 bin Amerikalı yaralandı. Yani koca bir ulus mahvedildi.

40 sene sonra, geldi çattı. 2005'te ABD Ulusal Güvenlik Ajansı, devlet sırrı niteliğindeki belgelerin gizliliğini kaldırınca karlar eridi ve boklar ortaya çıktı. İşte bu koca yalan tamamen itiraf edilyordu. 'Tonkin Körfezi mazereti'nin baştan sona 'istihbarat yalanı' olduğu ortaya çıktı. Destroyerlere saldırı falanı olmamıştı. Hepsi hayal ürünüydü ama ABD'nin saldırısı sonucu binler ölenler yaralananlar gerçekti. Aynı filmi Irakta da gördük. Kimyasal silahı vardı Saddamın herkesi inandırdılar. Sladırdılar kimyasal silah yoktu. İngiltere başta olmak üzere herkes aldatıldığını kabul etti. Şimdi sıra Suriyede.. Herkes diyor ki bunu Esat atamaz ama Tonkin planı devrede atmasa da atmıştır efendim atmıştır. Abiler öyle diyor.
Bu konu, asağıdaki bölümlerde de gösteriliyor:
Tonkin Körfezi olayı nedir? Yalan Vietnamı kan gölüne çevirdi Irak'ta da..
 

GoogleTaggedBenzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
2 Yanıt
625 Gösterim
Son İleti 07 Ağustos 2010, 15:58:37
Gönderen: mainfriend
1 Yanıt
480 Gösterim
Son İleti 17 Ağustos 2010, 16:44:01
Gönderen: redyellow
5 Yanıt
3686 Gösterim
Son İleti 10 Ekim 2010, 14:10:50
Gönderen: El Fuego
0 Yanıt
354 Gösterim
Son İleti 12 Ağustos 2012, 00:49:31
Gönderen: krakula
1 Yanıt
1293 Gösterim
Son İleti 02 Mart 2015, 02:09:39
Gönderen: trainerUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak