Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
31 Mart 2019 Türkiye Genel Yerel Seçimine Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 2 Açılan Konular: 1 Okunan sayfa sayısı: 23782 Online Üye ve Ziyaretçi: 1191

GönderenKonu: Terbiye Etmek Mi Yönlendirmek Mi  (Okunma sayısı 682 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Herhangi

 • Zümrüt
 • *
 • Konuyu Açan
 • Toplam İleti: 262
 • Toplam Konu: 87
 • Süper Puan: 21944
 • PuanBank: 0
 • anindatepki
 • Katılım: 11/2014
  YearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
Terbiye Etmek Mi Yönlendirmek Mi
« : 12 Haziran 2018, 01:03:50 »
                                          Terbiye Etmek Mi Yönlendirmek Mi          
      Çocuk Yönlendirmek vardır.. Eğer zorla var etmezsek çocuk Terbiyesi diye bir şey  yoktur. Çünkü  çocuk terbiyesi diye bir şey varsa, çocukluk diye bir şey olmaz. Bir yaş haddinin bilemedikleri, akıl edemedikleri bir şeyler varsa, bunları ona öğretmek vardır. Buna terbiye demek zordur. Buna; yönlen-dirmek desek daha doğru olur.. Çünkü terbiye dediğimiz şey; belli bir yaş haddini de beraberinde bulundurmak zorundadır. 
       Çocukta böyle bir yaş haddi henüz yok ki , bu alıştırmaların ismi terbiye etmek olsun yada öyle anlaşılsın.. Çocuklara baskı yapmanın yanlışı buradan başlamaktadır.
       Bir kişiye haddinden fazla yüklenirseniz altında kalır. Bir çocuğa da kaldıramadıklarını yüklerseniz, Psikopatlaşarak altında kalır. Her türlü psikopatlığın altındaki neden, kişinin yaşı itibariyle kaldıramadığı şeylerin kendisine tepeden inme yüklenmesi nedeniyledir.
       Tehdit etmeyeceksin! Öğreteceksin! Çocuğa ''Ateşe dokunma, bir daha dokunursan  seni döverim '' demek ile ''Ateş yakıcıdır. Elini yakar Onun için dokunma '' demek arasında bir fersah kadar fark vardır ve çocuğa ateşin yakıcı olduğunu öğretmek; aynı çocuğu ateş ile tehdit etmekten çok daha pratik, çok daha olumlu ve anlaşılırdır.. 
     ''Ateşe dokunursan Seni döverim'' diye tehdit etmek, Bir bilginin bir malumatın yerine,  çocuğa karşı babanın gücünü ortaya savurmaktır..  Yani adeta derki; ben senin ateşe dokunmanı istemiyorum. İstemediğim için de, bu şeyi yaparsan döverin seni, anlamına geliyor. Ateşle oynamanın çocuğa verebileceği zarar ise, ikinci plana itilmiş veya tamamen unutturulmuş oluyor.. Dolayısıyla baba, ateşin tehlikesini ortaya koyacağına kendi kendisinin, çocuğa karşı tehlikesini ortaya koymuş oluyor. Böylelikle Çocuğun bilinçaltında; Baba, kendisi için Ateşten daha tehlikeli bir  konuma gelmiş oluyor..
       Çocuğun bilincinde varılacak olan sonuç ; ateşten uzaklaşmak değil, babanın tehlikesinden uzaklaşmak olacaktır. Yani yine de ateş ile oynayacaktır. Ama bunu babanın evde olmadığı saatlerde yapacaktır. Evde yalnızken yapacaktır ki, bu çocuk için daha tehlikeli olacaktır. Çünkü bir yangın çıkartırsa bu durumda söndürecek kimse de bulunmayabilir...
      Sonra ailenin çocuğu büyür.. Büyür de kafası tepeden inme emirlerle doludur. Bu nedenle her şeyi makul olan eliyle yapacağına, en aşağıda olan ayaklarıyla yapar. Yani aynı zamanda, bu emirleri ''en aşağı ölçülerle'' yerine getirmeğe çalışmış olur… Kapıyı sivri uçlu ayakkabısıyla tekmeleyerek açar. Topuğuyla da tekmeleyerek kapatır.
     Böylelikle babasının kendisine şırınga ettiği tependen inme emirleri en aşağı yeriyle, yerine getirmiş olur.. Aslında çok acayip ve anlaşılmayacak bir şey yapmıyor.. Sadece büyüklerinden öğrendiği tepeden inme emirleri, yerine getirmiş oluyor. Tuhaf tuhaf bakmayın… Acayip olan o değil, sizsiniz…

« Son Düzenleme: 12 Haziran 2018, 01:32:44 Gönderen: Herhangi »
Münafık Kafir'den Eşed'dir- HZ.MUHAMMED-S.A.V
Bir Zaman Gelecek Küfür  İle İman Aynı Dükkanda Satılacaktır-HZ.MUHAMMED (S.A.V)Terbiye Etmek Mi Yönlendirmek Mi
 

TaglerBenzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
0 Yanıt
188 Gösterim
Son İleti 02 Ağustos 2010, 04:13:00
Gönderen: indigo
17 Yanıt
1424 Gösterim
Son İleti 13 Eylül 2010, 12:06:28
Gönderen: KırkAyaK
2 Yanıt
821 Gösterim
Son İleti 13 Kasım 2012, 09:27:00
Gönderen: gearW
5 Yanıt
1338 Gösterim
Son İleti 09 Ocak 2012, 00:52:50
Gönderen: bahtiyar0011
9 Yanıt
663 Gösterim
Son İleti 28 Ocak 2012, 21:45:17
Gönderen: prideUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak