Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
31 Mart 2019 Türkiye Genel Yerel Seçimine Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 3 Açılan Konular: 2 Okunan sayfa sayısı: 45791 Online Üye ve Ziyaretçi: 1096

GönderenKonu: SORUYORUM!::  (Okunma sayısı 1689 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MetinMATT

 • Bakır
 • *
 • Konuyu Açan
 • Toplam İleti: 27
 • Toplam Konu: 27
 • Süper Puan: -1265
 • PuanBank: 0
 • anindatepki
 • Katılım: 12/2017
  Years
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
SORUYORUM!::
« : 24 Ocak 2018, 15:11:11 »
SORUYORUM!..

Kadınlara dokununca bozulan abdest, garibin ve yetimin hakkına dokununca neden bozulmuyor?
Neden Kur'an'da tam 292 yerde geçen, "Hak" kelimesini kimse kaâle almıyor?
Neden Kur'an'da tam 130 yerde geçen, "Sâlat" kavramı, 8-10 yerde, "Nusuk" olarak tarif edilmesine rağmen, hemen hemen tüm mealciler tarafından, "Namaz" olarak çevirmiştir?
Neden, nebilere bile koşulsuz biat edilmez iken, büyük bir çoğunluk şeyhine, gavsına, liderine ve partisine sorgusuz-sualsiz teslim olmuş durumdadır?
Neden İslam tarihi, nebi Muhammed'in vefatından sonra, iktidar savaşlarıyla doludur?
Neden cami, Kur'an kursu, imam hatip sayısı arttıkça, bizim imanımız azalmaktadır?
Neden Sahabi elindeki Kur'an ilmi ile dünyaya meydan okumuş iken, bugün 1,5 milyar sözde müslüman, halâ yerinde saymaktadır?
Çoğunluk olmayı demokrasi, doğruluk, hak, hukuk sananlar, nebi İbrâhîm, Lût ve Nûh'un çevresinde kaç kişi vardı? Çoğunluk neredeydi?
Arı bal yapmam, Güneş doğmam, Gece kararmam, Kış üşütmem, Gündüz ışıtmam, Koyun süt vermem, İnek et vermem diyebilir mi? Öyletse neden, Sünettullah'ta hiç bir varlık reddetme imkanına sahip değilken, insan kendine sunulan, "Özgür irade" hakkını kendi aleyhine kullanmaktadır? Neden herşeyin kendi hizmetine sunulduğu insan, ona verilen AKIL nimeti ile, Rahman'ın halifelik görevinden kaçmaktadır?
Neden din denilince akla sadece, namaz, oruç, hacc, camiye, kiliseye veya havraya gitmek, günah çıkartmak, yağmur duasına çıkmak vs. akla geliyor da hak, hukuk, adalet, işgaller, zulümler, tecavüzler, yolsuzluk, rüşvet, yoksulluk, yolda kalmışlar,  sokak çocukları, engellilerler, giderek artan boşanmalar, dağılan aileler, işsizler, zam, plansız şehirleşme, gecekondu, trafik, tarih, sanat, edebiyat, şiir, felsefe, müzik, sinema, bilim, teknoloji, tabiat, uygarlık vs. vs… gelmiyor?
Neden bütün iyilik ve güzellikleri, daha manâsını bile bilmedikleri kendilerine müslüman diyenler değil de, Yahudi ve Hristiyanlar yapıyor? Onlar birlik ve barış içinde akıl ederek çalışırken, biz niçin sürekli birbirimizle uğraşıyoruz? Hani İslâm hak ve tek dindi? O hâlde, neden her halimizle dinimizi yalanlıyoruz?
Neden bizim gibi ülkelerde, siyasetin girdiği yerden akıl, mantık, basiret, feraset, ahlâk, vicdan ve iman çıkıp gidiyor da, geriye sadece hırs, öfke, kin, nefret ve düşmanlık kalıyor?
Her gün onlarca cenazeye rağmen, sönen onca ocağa rağmen, dağlanan onca yüreğe rağmen, bu kanın durması, huzur ve sükunetin gelmesi, barışın tesis edilmesi adına; KENDİNİ BU DİNİN TEMSİLCİSİ SANAN ne Diyanet, ne bir cemaat, ne de bu amaçla kurulan STK lardan tek bir ses çıkmıyor?
Neden şu, sözüm ona ateşe dayanıklı kefen üreten din bezirganları, üşüyen çocuklara sıcak tutan elbiseler üretemiyorlar?
Neden İslâm, 'Gönül kazanmak" yerine, 'Haşlama ve dışlama', "Sevdirme" yerine, 'Haddini bildirme ve sindirme', 'Sevgi gösterisi' yerine, 'Gövde gösterisi' dini oldu ve din olmakla hiçbir alâkası kalmadı!..
Şeyhinin, gavsının bir anda bir yerden diğer bir yere uçtuğunu, aynı anda birkaç yerde olabileceğini, Muhammedin mihraca yükselerek Allah ile konuştuğunu söyleyen cahiller, o hâlde neden nebi Muhammed Mekke'den Medine'ye yürüyerek gitti ve mağarada üç gün saklandı da bir yere uçamadı? Neden nebi Mûsâ suda yürüyemedi de denizin yarılmasını bekledi? Neden nebi Yâkup bir anda oğlu Yûsuf'un yanına giidipte, kuyuya girip onu kurtaramadı?
Neden Ku'ran denilince genellikle insanların aklına Allah'ın yasaları ve bize sunduğu muhteşem bir hayat tarzı değil de, ahehenkli bir şekilde okunan ve mest olunan mevlid kitabı, dua kitabı, mezar ve ölü kitabı akla geliyor?
Evliyalar, ermişler, için anlatılan kerametlerin, Kur'an'da anlatılan nebi/resûl kıssalarının bilmem kaç katı olduğunu hiç düşündünüz mü? Kalabalıklarıyla övünen, bir sürü taraftarı var diye sevinen cemaatlerin ve tarikatların,kan ağlayan İslam coğrafyasına koştuklarını hiç gördünüz mü? Nerede onların evliyaları, ermişleri?
Vahy'in inşa ettiği gerçek müslüman zihin, bilgi ister, evrensel bakış ister, bağımsız düşünme yeteneği ister ve en önemlisi de bunları elde ettirecek AKIL ister. Bir fikre körü körüne biat eden, geleneksel anlayışından ödün vermeye asla yanaşmayan, yaşadığı olumsuzlukların nedenini arama zahmetine girmeyen, geleceği yorumlamaktan korkan, kendi öğretisinin dışında bir yorum getirenleri lânetleyen ve aşağılayan ve kendi yanlışlarını örtmek için bin bir bahane uydurmayı adet haline getirenler, 14 asırdan beri Kur'an'ın ne olduğuna karar verememiş ve Yaratan'ı zerre kadar önemsemeyenlerdir. Özün sözü, Allah'a aslında iman etmeyip, ediyormuş gibi yapan bir beşer topluluğundan başka bir şey değil bu müslümanlık! Girersiniz belki Cennet'e!..
placebo

 • AS Üye-Kupa
 • *
 • Toplam İleti: 7374
 • Toplam Konu: 386
 • Süper Puan: 13503
 • PuanBank: 0
 • Ödüller:
  Örnek Üye Bravo!-Dürüst Devamlılık
 • Katılım: 11/2008
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
SORUYORUM!::
« Yanıtla #1 : 30 Ocak 2018, 22:38:34 »
abdest ayrı bir kavram, garibin yetimin hakkı ayrı bir kavram..ayrıca dokunmak derken ne anlamda dedin anlamadım ama kadına dokununca abdest bozulmaz.
çok soru sormuşsun hepsine verecek cevap var ama o kadar vaktim yok..genel olarak söyleyeceğim şey şu; müslümanlara ve islama karşı çok önyargılı olman seni kavram karmaşası yapamaya yönlendirmiş..

Önce 4.000 kitap okuyup iki dil öğreneceksin,ömrünü ülkene adayacaksın, sonra cephede canını ortaya koyup dünyaya diz çöktürerek bir vatan kurtaracaksın,yani Atatürk'e laf etmek için küçük y o b a z, önce sen adam olacaksın!SORUYORUM!::
 

GoogleTaggedTaglerBenzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
5 Yanıt
489 Gösterim
Son İleti 29 Temmuz 2010, 23:28:57
Gönderen: inancveahlakUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak