Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
31 Mart 2019 Türkiye Genel Yerel Seçimine Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 3 Açılan Konular: 2 Okunan sayfa sayısı: 47709 Online Üye ve Ziyaretçi: 1112

GönderenKonu: SEÇİLMİŞ KİŞİ  (Okunma sayısı 1715 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MetinMATT

 • Bakır
 • *
 • Konuyu Açan
 • Toplam İleti: 27
 • Toplam Konu: 27
 • Süper Puan: -1265
 • PuanBank: 0
 • anindatepki
 • Katılım: 12/2017
  Years
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
SEÇİLMİŞ KİŞİ
« : 19 Ocak 2018, 01:06:34 »
Sen kendini seçilmiş sanan kişi! Doğmadan önce orta halli bir beyaz ırkta Müslüman bir aileden doğacağını seçerek ve isteyerek mi dünyaya geldin? Allah seni bu niteliklerle yaratıp, ayrımcılık yaparak sana torpil mi geçmiş oldu? Eğer bir Yahudi olarak doğmuş olsaydın, "bu kafayla" şu an ağlama duvarının önünde Filistinlilere beddua ediyor olurdun. Zihniyet aynı çünkü. O kişi de Allah'ın torpili ile doğru ırkta, doğru yerde, doğru aileden dünyaya gelmiş ve kuşkusuz o da en doğrusuna inanıyor. Çünkü, Allah Afrika'daki kulunu sevmiyor. Ya da senin gözünle Yahudi'lerden nefret ediyor. Seni çok sevdiği için Müslüman yaptı heralde...
İnsan evrende bir HİÇTİR! Bunu asla unutma. O kafanı yukarı kaldır ve bak. Daha içerisinde olduğun Samanyolu galaksisinden, saniyede 300.000 km hızla giden bir araçla bile çıkıp gitmeye ömrü yetmiyor insanın. Bilinen, yani ışığı bize ulaşabilmiş evrenin milyarlarca ışık yılı uzağındasın. Yani dünyanın en büyük stadyumunda, sahanın herhangi bir yerindeki ot parçasının üzerindeki toz zerresinin içindeki parçacığın bir yerlerinde olan Dünyanın içinde yaşayan bir canlısın. Evet, insanın evrendeki yeri bu kadarCIK. Şimdi sen bana, bu MUAZZAM yaratılışın sadece senin için olduğunu mu anlatıyorsun?..
1400 yıl önceki arapça yazılmış bir kitabı tam olarak anlamak neredeyse imkansızdır. O dönem kullanılan birçok kelimenin, ekin ya da hecenin şu neyi kastettiğini tam olarak bilmek oldukça zordur. Çünkü DİLBİLİM, "Her dil insanlar ve toplumlar gibi canlıdır ve zamanla değişmeye mahkumdur" der. Bu nedenle herkes, Kur'an'dan kendine göre bir mesaj alır. Çatışmaların ana kaynağı da budur zaten. Aynı dinden yüzlerce farklı uygulamanın temelinde de bu yatar. Sen, herşeyin en doğrusunu bilen seçilmiş kişi olarak, bunların EN DOĞRU olanına sahip olma ayrıcalığını nereden aldın?..
Kimse insanların cahilce saflığını kullanıp da ahkâm kesmesin! Sözüm sana da senin kafanda olan Yahudi ve Hristiyana da. Bu tutum binlerce yıldır insanlığa zarar verdi hep. Acısını hepimiz çektik, çekiyoruz da. Bundan uzaklaştırın insanları, çekmeyelim artık!..


placebo

 • AS Üye-Kupa
 • *
 • Toplam İleti: 7374
 • Toplam Konu: 386
 • Süper Puan: 13503
 • PuanBank: 0
 • Ödüller:
  Örnek Üye Bravo!-Dürüst Devamlılık
 • Katılım: 11/2008
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
SEÇİLMİŞ KİŞİ
« Yanıtla #1 : 30 Ocak 2018, 22:53:23 »
bunun seçilmişlik ile bir ilgisi yok, senin mantığına göre sende seçilmişsin, müslüman bir aile ve/veya ülkede doğmana rağmen gördüğüm kadarı ile müslüman değilsin..hani seçilmişlik nerede? hani nerdesin seçilmiş? avrupada müslümanlığı seçen yok mu? afrikada yok mu?

sen kendini bir HİÇ olarak görüyorsan o senin problemin, ben kendimi bir HİÇ olarak görmüyorum, ben göz lensinin içine kamera sığdırabilen, tonlarca ağırlıktaki metal bloklara kanat takıp uçurabilen, ses hızına ulaşabilen,  hareket enerjisini elektrik enerjisine çevirebilen, andromeda galaksisine gidebilen, sayısız bilimsel teoriler üretebilen, 1 tb bilgiyi parmak kadar usb'ye sığdırabilen, tek bir tuşla burdan abd'deki arkadaşımla görüşebilen, görüntüsünü iletebilen bir canlıyım, sen bir HİÇ olabilirsin evet ama ben bir HİÇ değilim kusura bakma..ben dokuz adet gezegeni ve bunların onlarca uydusunu nasıl birbirini takip ettirdiğini gören, her sene 21 aralıkta k.yarımkürede en uzun gündüzün hiç ŞAŞMADAN birbirini takip ettiğini görüp ALLAH'a inanan, bu evreni yoktan var bigbang ile öğrenerek ses, ışık, renk, kısaca  maddeyi yaratan Allah'ı görebilen bir canlıyım, sen hiçsen dediğim gibi o senin problemin, sen bir HİÇ olduğun için bunları görememen normal..HİÇ olduğunu ben değil kendin söylüyorsun o yüzden sana HİÇ diyorum.

Önce 4.000 kitap okuyup iki dil öğreneceksin,ömrünü ülkene adayacaksın, sonra cephede canını ortaya koyup dünyaya diz çöktürerek bir vatan kurtaracaksın,yani Atatürk'e laf etmek için küçük y o b a z, önce sen adam olacaksın!SEÇİLMİŞ KİŞİ
 

GoogleTaggedTagler

UNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak