Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
31 Mart 2019 Türkiye Genel Yerel Seçimine Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 1 Açılan Konular: 0 Okunan sayfa sayısı: 8300 Online Üye ve Ziyaretçi: 581

GönderenKonu: Rachid Taha hayatını kaybetti Cezayir'in özgürlüğü Rai Müziği Ya Rayah şarkısı  (Okunma sayısı 2809 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

krakula

 • Pırlanta Üye
 • ***
 • Konuyu Açan
 • Toplam İleti: 846
 • Toplam Konu: 302
 • Süper Puan: 28274
 • PuanBank: 7134
 • leb de desen leblebi de desen anladığım kadardır
 • Katılım: 05/2009
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]Taha, 1990'lı yıllarda "Ya Rayah", "Abdel Kader" ve "Ida" gibi şarkılarıyla geniş kitleler tarafından tanınmıştı. Cezayir'in Fransa'ya karşı mücadelesinde Rai müziği ile halına moral veren ve bu mücadelede yer alan şarkıcı.

Ya rayah şarkısı milyonlar tarafından sevilerek dinlenmektedir. Çok şarkıcı tarafından söylenmiştir. Ayrıca Abdel Kader ve Ida adlı şarkılaları da beğenişmiştir.

Cezayirin liman kenti Oran'lı olan Taha, oraya has müzik olan Rai müzğünü esas alarak yaptığı şarkılar ciddi beğeni almış ve dünya çapında üne kavuşmıştur

ha drakula, ha krakula nasılsa ikisi de yok!Rachid Taha hayatını kaybetti Cezayir'in özgürlüğü Rai Müziği Ya Rayah şarkısı
 

GoogleTaggedTaglerBenzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
54 Yanıt
4969 Gösterim
Son İleti 05 Mart 2009, 04:32:01
Gönderen: M
0 Yanıt
230 Gösterim
Son İleti 12 Nisan 2010, 12:59:28
Gönderen: Rawman
4 Yanıt
592 Gösterim
Son İleti 30 Eylül 2010, 23:08:45
Gönderen: Raskolnikov
2 Yanıt
1548 Gösterim
Son İleti 25 Mayıs 2014, 05:25:03
Gönderen: blazer
0 Yanıt
1935 Gösterim
Son İleti 21 Mart 2017, 06:37:41
Gönderen: redyellowUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak