Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
01 Eylül 2017 Kurban Bayramına Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 2 Açılan Konular: 1 Okunan sayfa sayısı: 205355 Online Üye ve Ziyaretçi: 973

GönderenKonu: KUR'AN DA ANALİTİK BAKIŞ-25  (Okunma sayısı 858 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Herhangi

 • Zümrüt
 • *
 • Konuyu Açan
 • Toplam İleti: 236
 • Toplam Konu: 79
 • Süper Puan: -2467
 • PuanBank: 0
 • anindatepki
 • Katılım: 11/2014
  YearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
KUR'AN DA ANALİTİK BAKIŞ-25
« : 22 Aralık 2016, 13:45:33 »
iNSANI ZORLUK İÇİNDE YARATMAK
BELED SURESİ (90)
4.) Lakad Xalaknel İnsan Fi Kebedin
Gerçekten Biz İnsanı Zorluk İçerisinnde Yarattık
5.) Eyehsebu Enlen Yakdira Aleyhi aHadun
O,Kendisine Karşı Hiç Kimsenin, Güç Yetiremeyeceğini mi Sanıyor.
6.) Yekulu Ehlektu Malen Lubeden
 '' Ben Yığın Yığın Mal Harcadım'' Diyor.
7.) EyeHsebu En Lem Yarahu Ahadun
 Kendini Bir Görenin Olmadğını mı Sanıyor.
8.9.) Elem Nec a'l Lehu Ayneyni ve Lisanen ve Şefeteyni
Biz ona iki göz, bir dil ve dudak   vermedik mi
10.) Ve Hedeynehun Necdeyni
 Ona İki Tepe de Gösterdik
11.)  FeleK Tahamel Akabete
O Sarp Yokuş'u Geçemedi
12.) Ve me Edrakemel Akabetu
 Sarp Yokuşun ne Olduğunu Bildin mi?
13.) Fekku Rakabetun
 O, Esir Bir Boyun Kurtarmak ,
14.16)  Ev At'amun Fi Yevmin Ziy Mesğabatin. Yetimen Ze Makra batin.  Ev Miskinen za Matrabatin.
Veya Salgın Bir Açlık Gününde yakınlığı olan bir Yetime veya (Açlık tan) Toprağa Yapışan Miskine Yemek Yedirmektir
17.) Summe Kene Minellezine Emenuv ve TevebisSabri ve Teve sav bil Marhamati 
Sonra (O bunlardan Hiç Biri Olamadığı gibi) İman Edip birbirine Sabır Öğütleyen,Birbirine Merhameti de,Öğütleyenlerden de, olmadı
 
                    iNSANI ZORLUK İÇİNDE YARATMAK
  Bu zorluk  nedir? İnsan nefsi hoşuna giden her şeyi ister. Ama bu hoşuna giden şeylerin  ekserisi  Allahın yasakladığı şeylerdir.
  Bazı insanlara Namaz ağır gelir. Bazı insanlara Hem Namaz hem oruç ağır gelir. Bazı insanlara hem Namaz Hem Oruç hem Zekat Ağır gelir. İKİ TEPE KÜFÜR VE İMAN TEPELERİ''dir. Bazı İnsanlar Takva da İlerleyip İmanda Tepe Yaparlar, Bazı İnsanlar Da, Küfürde  İlerle yip  Tepe Yaparlar.
  Bazı insanlara hem namaz hem oruç hem zekat hem de Ahirete inanmak ağır gelir.Bu bir eşiktir. İleride herhangi bir hesap vermeye ceğine inanan biri için herşey mubahtır. Sonrasında Allah'a ve Peygamberlerine İnanmamak geliyor.(zekat için geneline baktığımızda  böyle bir sonuç çıkıyor. (Ama bu; inanmadığı halde kişi olarak zararsız  ve fakirlere yardım eden insanların hiç  olmadığı anlamına gel mez.)
  Aslında ''Ceza Günü''ne  İnanmamak; aynı zamanda Allaha ve Peygamberlerine de İnanmamak anlamına geliyor. Çünkü  Ceza Günü nün Var Olduğunu söylemiş olan Peygamberdir. Çünkü Ceza Günü'ne inanmamakla yapageldiği bir çok Şeyi yapamayacaktır.  Bu, kendi nefsine Ağır gelecektir. Onun için Ceza gününe İnanmaktan ve düşünmekten bir şekilde kaçar...
  Neden inanmak İstemiyor Çünkü İnanırsa bir kısım Dünyasal kazançlar ve zevklerden kendini muaf tutması gerekecektir. Mesela Faiz yiyemecek  yada yasaklanmış başka bir şeyi yapamayacaktır.
  Aslında kafayı sürekli rahatsiz eden bir şeyi tümünden kafadan silmek, kafanın rahatlanması için iyi bir yoldur. Ama Allah'ın Var olup olmadığıyla değil.. Çünkü Var olması haliyle, Yok olması Hali Arasında Kapanamaz bir açık vardır. Varsa Ebediyen Cehennemdesiniz!. Ama Yoksa İnanan ile inanmayan doğal şartlar içerisinde, ikisi de ölecek ve toprak olacaklar.
  Eğer yok ise, bir hesap gününe  İnananın  bir kaybı olmaz. Ama varsa, bir Hesap Gününe İnanmayanın kaybedeceği her şeydir ve ayrıca içinde Ebediyen kalacağı Cehennem vardır. 
  O sarp yokuş ; Muhtaç olanı anlamayı bilmek yardım Etmek 'tir. Aslında sarp yokuş falan yoktur, böyle bir sarp yokuşu kendine ya ratan, yine insan nefsinin kendisidir. Malını çok sevdiği için İyilik yapamıyorsa, kendi nefsinden sudur eden Mal Sevgisi'ni Yenemiyor demektir.   
  Sıra kendi Nefsine gelince çok bonkördür,''Ben yığınla mal harcadım''  diyor. Ama Sıra Sadakaya, fakir fukaraya ilgiye yardıma, gelince; taş kesilir
   Tabi Beşeriyetin bütün bunları doğru okuması için; iki göz gerekiyor vermiştir. Dile getirmesi için de, bir dil ve iki dudak da vermiştir. Verdiğine göre, o zaman  görmek, ikrar etmek ve uymak zorundadır da...//@Herhangi
 

 
   Not; Buradaki ''Tepe'' den kasıt bir Kafir için Dünyasal mal mülkün çokluğu  veya bir Mü'min için görünen çabasını  ifade etmek iste miştir. Uhrevi Göz ile Kafir Adam  Yükseklerde falan değildir. '' Esfel-i Safilin'' dedir. Yani Aşağıların En Aşağısındadır.

    Münafık Sitelere dikkat ; güya bilimsel kanıt getiriyor diye Hadis alıp evirip çevirerek anlaşılmaz hale getiren ; ve çok UZAK yerlere götüren siteler vardır. O KADAR şeyi arka arkaya sığdırıyor ki ; ilk bakışta Hadis'e bilimsellik görüntüsü kazandırıyor gibi bir yanlış kanaat oluşturuyor insanda..
   Peki bunu neden Hadiste yapıyor da, Kur'an Ayetinde Yapmıyor?.. Çünkü Kur'an daha açık hükümler içermekte ve lastik gibi her bir yöne çekmek de zordur Hatta İmkansızdır.
   Kendisi kat kat beterini yapmışken bir de çıkıyor, ''bir sürü içtihadın içinde kaybolmaktan yakınıyor.''
Şunu hiç unutmayın Aynı Zihniyet sinsice yaklaşmaktadır. Bir şeyi bozmanın iki yolu vardır. Birincisi Açık Saldırıdır. İkincisi İSE ; o ŞEYİ laf kalabalığıyla ilgisiz yerlere çekerek bu Kalabalığın içinde boğmaktır. Yok Çinliler uzaydan mı geldi. Yok Güneş Cehennem midir? Sanki Güneşi Yaratanın Cehennemi Ayrıca Yarat ması Haşa kendisine Zor Gelecektir. Kur'an-ın İnsanoğlunun Adem den geldiği Açık Hükmü Varken : Çinliler Uzaydan mı geldi YADA CİNMİ gibi bir Hurafeyi Sıkıştırmak nereden geldi akıllarına.. BU YAZDIKLARI HEM YALAN HEM DE DÜPEDÜZ IRKÇILIK'TIR
  Tabi Münafıklıkları Gereği yazdıkları Her şey yalan değildir. BİR ÇOK DOĞRU İLE BERABER BİR O KADAR  DA HAYAL VE AZCIK YALAN HİÇ DİKKATİ ÇEKMEZ.. ŞİMDİLİK O KADAR YETER...  KUR'AN-I ; ''KURAN'' DİYE YAZMALARINDAN NE OLDUKLARI İLK BAKIŞTA ZATEN BELLİ OLUYOR.

    .
Bu konu, asağıdaki bölümlerde de gösteriliyor:

« Son Düzenleme: 22 Aralık 2016, 22:50:28 Gönderen: Herhangi »
Münafık Kafir' den Eşed' dir- HZ.MUHAMMED  S.A.V
Bir Zaman Gelecek Küfür  İle İman Aynı Dükkanda Satılacaktır-HZ.MUHAMMED (S.A.V)KUR'AN DA ANALİTİK BAKIŞ-25
 

GoogleTaggedTaglerBenzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
0 Yanıt
895 Gösterim
Son İleti 04 Aralık 2016, 11:15:46
Gönderen: Herhangi
0 Yanıt
826 Gösterim
Son İleti 04 Aralık 2016, 20:09:45
Gönderen: Herhangi
0 Yanıt
794 Gösterim
Son İleti 05 Aralık 2016, 21:32:53
Gönderen: Herhangi
0 Yanıt
860 Gösterim
Son İleti 06 Aralık 2016, 19:09:31
Gönderen: Herhangi
0 Yanıt
1127 Gösterim
Son İleti 12 Aralık 2016, 10:07:44
Gönderen: HerhangiUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak