Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
31 Mart 2019 Türkiye Genel Yerel Seçimine Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 2 Açılan Konular: 1 Okunan sayfa sayısı: 64928 Online Üye ve Ziyaretçi: 1287

GönderenKonu: KUR'AN DA ANALİTİK BAKIŞ-18  (Okunma sayısı 1374 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Herhangi

 • Zümrüt
 • *
 • Konuyu Açan
 • Toplam İleti: 262
 • Toplam Konu: 87
 • Süper Puan: 21886
 • PuanBank: 0
 • anindatepki
 • Katılım: 11/2014
  YearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
KUR'AN DA ANALİTİK BAKIŞ-18
« : 15 Aralık 2016, 10:02:46 »
    İnkara Niyetine Göre Tuzak
Fil Süresi
1.) Elem Tara Keyfe Fe Ala Rabbuke Bi Ashabil Fil
Rabbin Fil Ashabına Nasıl Ettiğini Görmedin mi?
2.) Elem Yecal Keydehum Fi Dadlilin
Onların Tuzaklarını Boşa Çıkarmadı mı?
3.) Ve Arsele Aleyhum Tayren Ebebile
Üzerlerine sürü sürü Ebabil Koşlarını Saldı
4.) Tarmihim Bi Hicaretin Min Siccilin
Onlara Siccilden Taşlar Atıyorlardı.
5.) Fe Ce'alehum Ke Asfin Me'kulin
Derken Onları (Yenik) ekin Yaprağı Gibi Kılıverdiler.
            GÖRMEDİN Mİ
  ''Rabbin Fil Ashabına Nasıl Ettiğini , ''Görmedin mi?,, Görmedin mi? Burada ''senin bilgin dahilinde değil mi?''  O kavmin hikayesini  duymadın mı. Ya da o kavmin hikayesini bilmiyor musun Anlamındadır.
   İnkara Niyetine Göre Tuzak
  Allah burada verdiği ceza şekli ile bir nispet yapmıştır. Fil gibi koca  binek ile yola çıkan ordu Ebabil gibi küçücük Kuşlara Yeniliyor. Her şeye Kadir olduğunu gösteriyor.
  Fil'in en büyük binek hayvanı olması ile buna karşılık Ebabil kuşlarının onun yanında çok küçük kalmaları İrade bakımından Allah'ın Her Şeye Kadir olduğunu göstermek-tedir.
  Kurumuş ekin yaprakları dallarından düşer gibi onlar da Fillerinden ve atlarından düşmüşlerdir.
 Burada büyük ve küçük arasında bir Analitik  Vardır; bu analitik şunu dile getiriyor ; Siz ne kadar güçlü ve üstün olanaklara sahip olursanız olun. Ben sizi yenik duruma düşürmek istediğim zaman, küçük bir müdahale bile, size yeter.
  Ben her şeye kadirim. Öyle ki; fil gibi kocaman bir hayvan, onun yanında küçücük kalacak olan ebabil kuşlarına yenilmiş olsun..
   Anlayan için her Ayetinde bir İlahi Dil vardır. Yeter ki in-sanlar gerçekten, o dili samimice anlamak istesinler.
   Daha önce hiç olmamış bir şeyi yaratmak hem Mucizedir hemde Hikmettir. Alabildiğine açık olan bir dil; anlamak istemeyenler için basitlik olağanlık olarak  algılanır.
   Allah cezayı misli ile verirken bile, onu anlamak isteyenler için; bir de o cezanın içine, bir tane de hikmet koyuyor, ama anlamak isteyenlere. Bu arada anlamak istemeyenler de o hikmeti basit bir hikayecik olarak görüyorlar.
Ama alabildiğine açık bir dildir. Kişinin niyetine göre yorumlanır. Kimisi basit bir hikayecik olarak görürken, kimisi de ; o açık anlaşılır  ve kolay olan dile hayran kalır.
  Ortadaki Gerçek Şudur ; ''Beni görmeden bana İnanacaksınız. Sade bir dille bir şeyi size açıklayacağım. Akıl eden inanır, akıl etmeyen 'bu basit bir hikayecik dir' deyip geçer. 
  Bu ; kıyamete kadar böyle sürüp gidecektir. O güne kadar  İmanın da İnkarın kapıları açık kalacaktır.
  O dili; çok açık bir dil olarak görüp ders çıkaran ve uyanlar: İnanarak, o dilden hikmet çıkarmaya çalışacaklar. Çok basit  bir dil olarak görüp de, bir hikayecik olarak değer- lendirenler inkar edecekler. Bu ; kıyamet gününe kadar böyle devam edecektir.
   AMA HİÇ KİMSE BU DİLİN: ALABİLDİĞİNE AÇIK VE ANLAŞILIR OLDUĞUNU İNKAR EDEMEYECEK. 
 HER AYETİNİN ''BASİT BİRER HİKAYE OLARAK GÖRÜLMÜŞ OLMALARI DAHİ''; ONUN, APACIK VE ANLAŞILIR HÜKÜMLER OLDUĞUNUN BİRER İSPATLARI OLACAKLARDIR.   
   ASLOLAN DA BUDUR! ;''AÇIK VE ANLAŞILIR  BİR DİLLE UYARI ALMADIN MI ?!'' EVET ALDIM!. O ZAMAN HADİ YOLUNA VE HAK ETTİĞİN YERİNE!... //@Herhangi
Bu konu, asağıdaki bölümlerde de gösteriliyor:

« Son Düzenleme: 15 Aralık 2016, 10:22:17 Gönderen: Herhangi »
Münafık Kafir'den Eşed'dir- HZ.MUHAMMED-S.A.V
Bir Zaman Gelecek Küfür  İle İman Aynı Dükkanda Satılacaktır-HZ.MUHAMMED (S.A.V)KUR'AN DA ANALİTİK BAKIŞ-18
 

TaglerBenzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
0 Yanıt
1154 Gösterim
Son İleti 04 Aralık 2016, 12:15:46
Gönderen: Herhangi
0 Yanıt
1213 Gösterim
Son İleti 04 Aralık 2016, 21:09:45
Gönderen: Herhangi
0 Yanıt
1139 Gösterim
Son İleti 05 Aralık 2016, 22:32:53
Gönderen: Herhangi
0 Yanıt
1153 Gösterim
Son İleti 06 Aralık 2016, 20:09:31
Gönderen: Herhangi
0 Yanıt
1475 Gösterim
Son İleti 12 Aralık 2016, 11:07:44
Gönderen: HerhangiUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak