Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
2018 Yeni Yıla Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 2 Açılan Konular: 1 Okunan sayfa sayısı: 72712 Online Üye ve Ziyaretçi: 951

GönderenKonu: KUR'AN DA ANALİTİK BAKIŞ-14  (Okunma sayısı 1303 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Herhangi

 • Zümrüt
 • *
 • Konuyu Açan
 • Toplam İleti: 260
 • Toplam Konu: 85
 • Süper Puan: 25570
 • PuanBank: 0
 • anindatepki
 • Katılım: 11/2014
  YearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
KUR'AN DA ANALİTİK BAKIŞ-14
« : 11 Aralık 2016, 12:36:30 »
Tapılmaya Layık İlah ; Ancak Allah'dır !
Allah'ım Beni Affet
   İhlas Suresi
1.) Kul  Huve Allahu Ahadun
De Ki ; O Allah Bir' dir
2.) Allah-us' Samadun
Allah Eksiksiz Samed'dir
3.) Lem Yelid  Ve Lem Yuled
Doğmadı (O) Doğurulmadı (O)
4.)  Velem Yekun Lehu Kufuven Ehedun
Ona Hiçbir Şey De Denk Değildir.
   
           Tapılmaya Layık İlah;  Ancak  Sensin
    Allah'ım Beni affet! Birinci  Hüküm gereğince  Sen 'Tek Zat'sın Dua için, Makamına müracaat edilecek  0lan, yalvarma yapılacak olan 'Tek Makam'  Senin Makamındır.
  Allahım Beni Affet. Sen Arhamurrahimin'sin Rahmet Edenlerin ; Kolaylık gösterenlerin En Yücesi' sin. Rahmet  edenlerin en iyi Rahmet edenisin..  Senden başka her kolaylığa başka, bir kolaylık ekleyen Zat yoktur.
  Allah'ım Beni Affet. İkinci Hüküm gereğice, sen Yüce,  Her Zaman her şeyin Kendisinin Olan ve her dileğin Kendisine  Yapıldığı, her şeyin kendisine yöneldiği, en iyi Hükmün Sahibi  ZAT'I SAMED 'sin.  Allhım Beni Affet..
  Allah'ım beni affet.. Üçünci Hüküm Gereğince Sen ; Doğmadın ve Doğurulmadın. Sen Her Zaman Var idin Ve  Her Zaman Var Olmaya Devam Edeceksin. Beni Affet
  Allahı'm Beni Affet.. Ben de, Ancak Sana el açıp  yalvarırım. Her Zaman Var Olan Ve Her Zaman Var   Ol-maya Devam Edecek  OLan Bir Zat,  Kendisine Ancak Yalvarılmaya Değer Olabilir. Ben FANİYİM FANİ OLANI İSTEMEM! İSTERİM AMA BİR YARI BAKİ İSTERİM.
  Dördüncü Hükme Binaen; Ezel de Hiç Bir Şey Senin Deng' in Olmadı Ve Yine Hiçbir Şey Ebede Kadar Senin Deng'in Olmayacaktır.
  Allah'ım Bu Veladet Kandili. Allah'ım Bu Gün ; İnsanlığın Efendisi Hz. MUhammed Sallallahu Aleyhi Ve Sellemin Dünya'ya Teşrif Günüdür. 
  O Fahr-ı Kainat'ın Doğum Günüdür...  Onun Hatırına  Beni De Affına Mazhar Eyle ALLAH'IM.
   Allah'ım zihnimi açık tut  ve   iyi olan ne varsa, bana yazdır. Kötü olan ne varsa, benden uzaklaştır.
Allah'ım Hiçbir Şey Senin Dengin Değildir. Seni Bulan her Matlubunu Bulur.Her şeye Kadirsin. Onun İçin Her Duayı Kabul  Edip Gerçekleştirebilirsin.// @HERHANGİ; BİR KUL'UN..

Not;Dua edildiğinde,dilek her ne ise,o dileğe uyan; denk gelen, yani çakışan, Allah'ın O Sıfatına  müracaat  ederek  dua da bulunursanız daha makbul olur. Bu benim  kişisel kanaatimdir. Bu yazı böylesi bir duanın, bir örneği olarak görülebilir. Mesela daha kısa ve anlaşılır bir Örnek verirsek '' Ya Rabbi Zalimleri Kahhar Sıfatın İle  Kahret '' Gibi...
 

Sayın Okuyucu : KUR'AN DA ANALİTİK BAKIŞ Konularını Bir Arada Dizili Halde Bulmak isterseniz ; ''Genel Tartışmaya'' Basınız 

Bu konu, asağıdaki bölümlerde de gösteriliyor:

« Son Düzenleme: 12 Aralık 2016, 10:43:22 Gönderen: Herhangi »
Münafık Kafir'den Eşed'dir- HZ.MUHAMMED-S.A.V
Bir Zaman Gelecek Küfür  İle İman Aynı Dükkanda Satılacaktır-HZ.MUHAMMED (S.A.V)KUR'AN DA ANALİTİK BAKIŞ-14
 

TaglerBenzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
2 Yanıt
1381 Gösterim
Son İleti 08 Aralık 2016, 00:54:06
Gönderen: Herhangi
0 Yanıt
985 Gösterim
Son İleti 04 Aralık 2016, 12:15:46
Gönderen: Herhangi
0 Yanıt
1013 Gösterim
Son İleti 04 Aralık 2016, 21:09:45
Gönderen: Herhangi
0 Yanıt
970 Gösterim
Son İleti 05 Aralık 2016, 22:32:53
Gönderen: Herhangi
0 Yanıt
972 Gösterim
Son İleti 06 Aralık 2016, 20:09:31
Gönderen: HerhangiUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak