Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
2018 Yeni Yıla Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 2 Açılan Konular: 1 Okunan sayfa sayısı: 72773 Online Üye ve Ziyaretçi: 951

GönderenKonu: KUR'AN DA ANALİTİK BAKIŞ-11  (Okunma sayısı 1418 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Herhangi

 • Zümrüt
 • *
 • Konuyu Açan
 • Toplam İleti: 260
 • Toplam Konu: 85
 • Süper Puan: 25570
 • PuanBank: 0
 • anindatepki
 • Katılım: 11/2014
  YearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
KUR'AN DA ANALİTİK BAKIŞ-11
« : 08 Aralık 2016, 21:18:29 »
                      MUHASEBE VE MANTIK
                               TEĞÂBÜN
5. Daha önce inkâr edenlerin haberi size ulaşmadı mı? İşte onlar (dünyada) yaptıklarının cezasını tattılar. Onlar için acı bir azap da vardır.
6. (O azabın sebebi) şu ki, onlara peygamberleri apaçık deliller getirmişlerdi, fakat onlar: Bir beşer mi bizi doğru yola götürecekmiş? dediler, inkâr ettiler ve yüz çevirdiler. Allah da hiçbir şeye muhtaç olmadığını gösterdi. Allah zengindir, hamde lâyıktır.
7. İnkâr edenler, kesinlikle diriltilmeyeceklerini ileri sürdüler. De ki: Hayır! Rabbime andolsun ki mutlaka diriltileceksiniz, sonra yaptıklarınız size haber verilecektir. Bu, Allah'a göre kolaydır.
8. Onun için Allah'a, Peygamberine ve indirdiğimiz o nûra (Kur'an'a) inanın. Allah yaptıklarınızdan haberdardır.
 9. Mahşer vaktinde sizi toplayacağı gün, işte o zarar günüdür. (Ancak)          kim Allah'a inanır ve yararlı iş yaparsa, Allah onun kötülüklerini örter, onu (ve benzerlerini), içinde ebedî kalacakları Adn cennetlerine koyar
                                     Mantık 
Bir putperestin Bir beşer mi bizi doğru yola götürecek? Sorusu çok saçma değil mi.. Kendisi aklını Putlara teslim ederken.. 
  Aslında bu puta tapmanın akıl dışı olmasıyla beraber bir Ego  Şişmesi olduğu görünüyor. 
   Canlı  cisme değer vermiyor ve sözünü önemsemiyor.. Çünkü o da kendisi gibi beşer ! Ama onu dost olarak değil, düşman olarak görüyor.
   Yüksek bir aklı dinlemezken, kendisi kurtarıcı olarak gördüğü çok saçma puta tapıyor. Demek ki bilinç altından o putun kendisini değiştiremeyeceğini herkesten daha iyi biliyor.. 
     Her an bir Cehennem tehdidi altında yaşayacağımza Cennet umudu ile yaşamayı tercih etmek daha mantıklı.
 Eğer Cennet yoksa, Cehennem de yoktur. Dolayısıyla zarar etmek diye bir şey bu şık için yoktur.
   İnançsızlıkta Çoğu Kaybetme riski varken, kazanç ihtimali hiç yoktur. Ama İman da kazanç ihtimali varken kaybetme ihtimali hiç yoktur.
    Kaldı dünya .. Beş vakit namazı kılacaksın  diye, var olan büyük kazancı kaybetmeyi göze kim alabilir?. Bir kumarcı gözüyle bile olsa, imanı tercih etmek daha mantıklıdır. Ama Allahı ; Allah olduğu için sevmek emirlerini yerine getirmek en doğrusudur.
 Bir inançsıza dersem ki; bu 1000 metre karelik arsada 1 metre karelik bomba tuzağı vardır. O inançsız o arsa da gezmeyi göze alamaz.
 Ki bomba tuzağına basmak 1000 de bir ihtimaldir. Ki bomba tuzağı nerede  Cehennem azabı  nerede..
  Dünyaya dalan Ahireti zaten onutur. Öyle olmasa idi, bir tek inançsız,  korkudan yeryüzünde yaşayamazdı..
  Ki; hiç yalan söylemediği düşmanı tarafından dahi Tasdik Edilmiş  bir Peygamber Uyarıyor
   O uyarıyor; ve diyor ki;''Dikkat et! Ölümden sonra hesaba çekileceksin.
 Bunu Kim söylüyor? En küçük bir yalanının bile, Şahidi olmayan ve HALK ARASINDAKİ LAKABI MUHAMMED EL EMİN OLAN ZAT SÖYLÜYOR.
   Daha dürüst birini mi arayacağız? Daha Dürüstü Vardı Da Haşa Allah mı Vermedi! Hayır Daha Dürüstü Yoktu! Bu, HAKİKATEN bize  yeterli  olmalı ..
  Bunu yetersiz görenler, toprağın altında define arayabilirler. Allahın Kitabı Kur'an ve Hz Muhammed'in Sözü Bize Yeterli olmalı
..

« Son Düzenleme: 09 Aralık 2016, 10:31:55 Gönderen: Herhangi »
Münafık Kafir'den Eşed'dir- HZ.MUHAMMED-S.A.V
Bir Zaman Gelecek Küfür  İle İman Aynı Dükkanda Satılacaktır-HZ.MUHAMMED (S.A.V)KUR'AN DA ANALİTİK BAKIŞ-11
 

TaglerBenzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
2 Yanıt
1381 Gösterim
Son İleti 08 Aralık 2016, 00:54:06
Gönderen: Herhangi
0 Yanıt
985 Gösterim
Son İleti 04 Aralık 2016, 12:15:46
Gönderen: Herhangi
0 Yanıt
1013 Gösterim
Son İleti 04 Aralık 2016, 21:09:45
Gönderen: Herhangi
0 Yanıt
970 Gösterim
Son İleti 05 Aralık 2016, 22:32:53
Gönderen: Herhangi
0 Yanıt
972 Gösterim
Son İleti 06 Aralık 2016, 20:09:31
Gönderen: HerhangiUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak