Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
31 Mart 2019 Türkiye Genel Yerel Seçimine Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 1 Açılan Konular: 0 Okunan sayfa sayısı: 33313 Online Üye ve Ziyaretçi: 746

GönderenKonu: KUR'AN'DA KADIN VE DAYAK  (Okunma sayısı 900 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MetinMATT

 • Bakır
 • *
 • Konuyu Açan
 • Toplam İleti: 27
 • Toplam Konu: 27
 • Süper Puan: -1224
 • PuanBank: 0
 • anindatepki
 • Katılım: 12/2017
  Years
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
KUR'AN'DA KADIN VE DAYAK
« : 09 Ocak 2018, 01:41:52 »
Kur'an'da hiçbir ayet, "Kadın dövülmesi"nden bahsetmez! İftiralara kulak asmayın!..

Nisâ (4) 34: "Allah'ın kimini kimine farklı kılmış olması ve mallarından nafaka vermeleri sebebiyle, erkekler kadınlar üzerine gözeticidirler. Evlilik için salîhat/uygun kadınlar, aile düzenine uyan ve Allah'ın koruduğu mahremiyeti koruyanlardır. Nuşuz yapmalarından/(bu) yasalara/kurallara uymamalarından endişe ederseniz, onlara nasihat edin, sonra (kâr etmezse) onları yataklarında yalnız bırakın, (buda kâr etmezsen) onları uzaklaştırın/evden çıkarın! Size itaât ettikleri takdirde, artık onlara karşı başka bir yol aramayın! Şüphesiz Allah, Aliyy/yücedir, Kebîr/büyüktür".KUR'AN'DA KADIN VE DAYAK
 

TaglerBenzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
0 Yanıt
209 Gösterim
Son İleti 02 Ağustos 2010, 03:01:39
Gönderen: indigo
0 Yanıt
177 Gösterim
Son İleti 02 Ağustos 2010, 03:02:41
Gönderen: indigo
0 Yanıt
221 Gösterim
Son İleti 02 Ağustos 2010, 03:08:11
Gönderen: indigo
0 Yanıt
187 Gösterim
Son İleti 02 Ağustos 2010, 03:09:09
Gönderen: indigo
0 Yanıt
184 Gösterim
Son İleti 02 Ağustos 2010, 03:18:32
Gönderen: indigoUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak