Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
2018 Yeni Yıla Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 2 Açılan Konular: 1 Okunan sayfa sayısı: 73294 Online Üye ve Ziyaretçi: 951

GönderenKonu: KUR'AN'DA ANALİTİK BAKIŞ-17  (Okunma sayısı 1196 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Herhangi

 • Zümrüt
 • *
 • Konuyu Açan
 • Toplam İleti: 260
 • Toplam Konu: 85
 • Süper Puan: 25570
 • PuanBank: 0
 • anindatepki
 • Katılım: 11/2014
  YearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
KUR'AN'DA ANALİTİK BAKIŞ-17
« : 14 Aralık 2016, 20:49:25 »
 Nas Suresi

1.) Kul A'uzu bir Rabbin Nasi
De ki; Sığınırım İnsanların Rabbine
2.) Melikin Nasi
İnsanların Melikine
3.) İlahin Nasi
İnsanların İlahına
4.) Min Şarril Vesvesil  Xannasi
Sinsice Vesvese verenin o kötülüğünden
5.) Ellezi Yuvesvisu Fi Sudurin Nasi
İnsanların sinelerine Vesvese Veren
6.) Minel Cinneti Ven Nesi
Gerek Cinlerden, Gerekse İnsanlardan
  Şeytani güçlerden korunmanın Yegane Korunağıdır Allah(cc) Çünkü Yegane ilahtır.O, Alemlerin Rabbidir. Siz bırakın şeytanları,izin vermeden yaprak bile kıpırdamaz.
 Yukarıdaki  Nas Süresi  şeytanları Apaçık bir biçimde  ikiye  ayırıyor.Cin olanlar ve ins yani İnsan olanlar. Size tuhaf gelecek ama demek ki, yoldan çıkmış bazı insanlar da Şeytan olma rolünü benimsemişler. Yani gerçekten Şeytandırlar. Tövbe etmeleri ve şeytanlığı bırakmaları durumu hariç..
   Onca senedir Nas süresini okuyordum. Böyle çok açık bir biçimde dile getirmesine rağmen, dikkat etmememden olsa gerek, bazı insanların gerçekten şeytan  konumunda olabilecekleri aklıma hiç gelmemişti.. Oysa ki; ''iki Ayaklı Şeytan Terimi''ni de çok kullanıyordum.. Meğerse bir sürü şeytanın içinde yaşıyoruz da haberimiz yok. 6. Ayeti apaçık ; gerekse Cin, gerekse insan diyor..
   Cinlerin bir şeytan olarak nasıl yaklaştıkları konusu biraz muğlak olacaktır. Ama insan olanı bize tanıdık gelecek..
   Fitne ve fesat onların, en başta gelen meziyetleriden biri olacaktır ve bunu; yalanlarla güçlendirecekler. Ben çoktan olmuştur, iki ayaklı şeytan tabirini kullanıyordum. Ama nas suresinin bu açık hükmü benim dikkatimi hiç çekmemişti.. Biraz da sürekli Arapçasıyla telafüz ettiğimiz nedeniyle. Tamam bazılarına şeytan diyorduk ama gerçekten şeytan konumunda insanlar varmış!.
  Sığınırım ; Rabb'a, İlah'a, Melik'e Allah'a üç sıfatıyla müracaat ediyoruz Şeytanlardan korunmak için.. Demek ki gerçekten çok tehlikelidir.
 Her şeyin bir hikmeti vardır: Allah Mü'minleri çok seviyor ki; Onun için şeytanların eline bu kadar korkutucu fırsatlar vermiş ki, mü'minler O'na müracaat etsinler, O'na sığınsınlar.. //HERHANGİ
 

 
  Tamda Adamına Göre Konu ... Allah Tüm Şeytanları Kahretsin !
Bu konu, asağıdaki bölümlerde de gösteriliyor:

« Son Düzenleme: 14 Aralık 2016, 21:33:09 Gönderen: Herhangi »
Münafık Kafir'den Eşed'dir- HZ.MUHAMMED-S.A.V
Bir Zaman Gelecek Küfür  İle İman Aynı Dükkanda Satılacaktır-HZ.MUHAMMED (S.A.V)KUR'AN'DA ANALİTİK BAKIŞ-17
 

TaglerBenzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
0 Yanıt
985 Gösterim
Son İleti 04 Aralık 2016, 12:15:46
Gönderen: Herhangi
0 Yanıt
1013 Gösterim
Son İleti 04 Aralık 2016, 21:09:45
Gönderen: Herhangi
0 Yanıt
970 Gösterim
Son İleti 05 Aralık 2016, 22:32:53
Gönderen: Herhangi
0 Yanıt
972 Gösterim
Son İleti 06 Aralık 2016, 20:09:31
Gönderen: Herhangi
0 Yanıt
1294 Gösterim
Son İleti 12 Aralık 2016, 11:07:44
Gönderen: HerhangiUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak