Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
31 Mart 2019 Türkiye Genel Yerel Seçimine Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 2 Açılan Konular: 1 Okunan sayfa sayısı: 22029 Online Üye ve Ziyaretçi: 1172

GönderenKonu: İşaret Edilen Benzerlik  (Okunma sayısı 1137 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Herhangi

 • Zümrüt
 • *
 • Konuyu Açan
 • Toplam İleti: 262
 • Toplam Konu: 87
 • Süper Puan: 21944
 • PuanBank: 0
 • anindatepki
 • Katılım: 11/2014
  YearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
İşaret Edilen Benzerlik
« : 07 Haziran 2018, 16:25:02 »
                           İşaret Edilen Benzerlik
(10/YÛNUS-38: Yoksa onu (Muhammed kendisi) uydurdu mu diyorlar? De ki: 'Eğer doğru söyleyenler iseniz, haydi siz de onun benzeri bir sûre getirin ve Allah'tan başka, çağırabileceğiniz kim varsa onları da yardıma çağırın.) 
                                                                                                                                                      Diyanet Meali                 
       

                                 İşaret Edilen Benzerlik     
    İşaret edilen benzerlik; Alfabetik benzerlik değildir burada. Benzer kelimeleri kullanıp tekrar ederseniz tabii ki alfabetik olarak benzer bir şeyi yapmış olursunuz.. Bunu yapmak için çok akıllı olmaya da gerek yoktur. Altı yedi yaşındaki bir çocuk  bile bunu kolaylıkla yapabilir.. Kast edilen bu değildir.   Bunu sadece Kur'an da değil, elinize aldığınız herhangi bir kitapta da benzerini yapabilirsiniz. 
     Kast edilen; Kur'an-ın aynı  hikmetlerine derin hükümlerine sahip bir kitabın yazılamayacağıdır..  Bazen bir tek kelimenin altı yedi anlamı olabiliyor ve aynı ayette her biri, ayrı bir ifade olarak, bütün bu anlamlar yerine oturabiliyor. Benzerinin getirilemeyeceğinden kast edilen budur.
Not; Diyanet Mealinin tercih edilmesi her zaman daha doğrudur.  Çünkü diğer meallerin her biri, bir tek yazarın elinden geçmiştir.  Diyanet Meali ise, bir kurulun elinden geçmiştir ve bir çoğunluk çalışması olduğu için üzerinde kolaylıkla çalışılabilir
     

« Son Düzenleme: 07 Haziran 2018, 16:32:15 Gönderen: Herhangi »
Münafık Kafir'den Eşed'dir- HZ.MUHAMMED-S.A.V
Bir Zaman Gelecek Küfür  İle İman Aynı Dükkanda Satılacaktır-HZ.MUHAMMED (S.A.V)İşaret Edilen Benzerlik
 

TaglerBenzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
5 Yanıt
2168 Gösterim
Son İleti 02 Eylül 2010, 11:13:11
Gönderen: pride
1 Yanıt
345 Gösterim
Son İleti 21 Eylül 2009, 16:28:02
Gönderen: El-Cezeri
3 Yanıt
506 Gösterim
Son İleti 27 Şubat 2010, 10:19:05
Gönderen: redyellow
70 Yanıt
3869 Gösterim
Son İleti 20 Mayıs 2010, 00:51:13
Gönderen: placebo
1 Yanıt
417 Gösterim
Son İleti 23 Ocak 2011, 17:20:34
Gönderen: prideUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak