Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
31 Mart 2019 Türkiye Genel Yerel Seçimine Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 2 Açılan Konular: 1 Okunan sayfa sayısı: 39438 Online Üye ve Ziyaretçi: 1020

GönderenKonu: İşadamının hası Konukoğlu Özel uçağını ikinci kez hasta için uçurdu!  (Okunma sayısı 534 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

blue-sun

İşte halkın çocuğu böyle olur. Bravo. İşte para bunun için kazanılır. Ümit ederizki bundan sapmaz hep halkın adamı olmaya devam eder. Kazandığı paralar helal olsun.

Alıntı Yap (Seçim)
İşadamı Konukoğlu: Uçağım dilediğiniz saatte emrinizde
(DHA)    17 Temmuz 2010
İşadamı Konukoğlu: Uçağım dilediğiniz saatte emrinizde
Gaziantepli işadamı Abdulkadir Konukoğlu'nun özel jetini tahsis etmesi sayesinde 4 saatte nakledilmesi gereken kalp, Ankara'dan Gaziantep'e getirilip, toplam 3 saat 37 dakikalık sürede hastaya nakledildi.

KONUKOĞLU DAHA ÖNCE DE HAYAT KURTARAN JESTİ YAPMIŞTI

LEYLA ALTAŞ ZAMANINDA NAKLEDİLEN KALPLE HAYATA DÖNDÜ / Foto Galeri

Gaziantep'te uzun süredir kalp rahatsızlığı bulunup, organ nakli için bekleyen 2 çocuk annesi 40 yaşındaki Leyla Altaş, Ankara'da kazada ölen adı açıklanmayan 17 yaşındaki bir kızın kalbinin doku uyumunun olduğu haberiyle umutlandı. Kalbin beyin ölümü gerçekleşen kişiden alınıp, hastaya nakledilmesi için 4 saatlik süre olduğunu dikkate alan organ nakli ekibi bunun için tarifeli bir uçak bulamadı. Gaziantep'te organ naklini gerçekleştirecek olan doktorlar, daha önce de organ nakli için 'Falcon' tipi özel uçağını tahsis eden Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu'ndan yardım istendi. Konukoğlu, 'Canın değeri olmaz. Uçağım dilediğiniz saatte emrinizde' diyerek uçuş ekibiyle birlikte tahsis etti.

ZAMANLA YARIŞ
İşadamının bu jesti sonrası kalbin Ankara'dan alınıp getirilmesi için zamanla yarış başladı. Nakledilecek kalbi Ankara'dan alacak Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Haşim Üstünsoy başkanlığındaki üç kişilik ekip özel jetle Ankara'ya gitti. Kalbi alıp, Gaziantep'e getirdi ve Leyla Altaş'a nakletti. Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yavuz Coşkun ile birlikte yaptığı toplantıyla bu operasyonu anlatan Prof.Dr. Haşim Üstünsoy, kalbin risksiz şekilde nakli için 4 saat zaman bulunduğu, 4 saat içerisinde yeni vücuda takılması gerektiğini belirterek şunları söyledi:
'Aslında 6 saate kadar transprasyon yapılabilir. Ama, 4 saatten sonra kalpteki bazı hücreler ölmeye başlar. Bunun için zamanı en iyi şekilde kullanmak zorundaydık. Sayın Abdulkadir Konukoğlu daha önceki operasyonlarda olduğu gibi bir telefonumuzla tahsis ettiği uçağı saat 08.00 itibarıyla alanda beklemeye başladık. Biz kalbi çıkarıp bu uçakla Gaziantep'e getirdik ve toplam 3 saat 37 dakikalık bir sürede hastamıza naklettik ve kalp çalışmaya başladı. Bu ameliyatı yaparken başta Abdulkadir Konukoğlu olmak üzere herkes büyük özveri gösterdi. Böylelikle bir can zamanla yapılan yarışla kurtarılmış oldu.'

REKTÖRDEN TEŞEKKÜR
Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yavuz Coşkun da, uçağını tahsis eden işadamı Abdulkadir Konukoğlu'na teşekkür ederek, kısa bir süre önce kurulan organ nakil merkezlerinin doğuda ilk kez bir kalp nakil operasyonuna imza attığını, bunun son derece sevindirici olduğunu belirtti.

Yıllardır çektiği kalp rahatsızlığından kurtulan Leyla Altaş ise kameralara el sallayarak, 'Yaşama dönmemi sağlayan herkese teşekkür ederim' dedi. Toplantıya katılan Altaş'ın kardeşi Cengiz Toy ve eşi Nuray Toy da, kendilerinin de organlarını bağışlayacaklarını bildirip, herkesi organ bağışına çağırdı.


Raskolnikov

 • ALTIN Üye
 • *
 • Location: Zonguldak
 • Toplam İleti: 1805
 • Toplam Konu: 43
 • Süper Puan: -32877
 • PuanBank: 0
 • Katılım: 12/2008
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
Aklıma gelmişken artık caiz diyor değilmi ulema organ nakli için. Eskiden ne diyorlardı acaba merak ettim.

Benden isteseler bende yollardım jeti  :biggrin:

Sana yapılan eziyeti, hakareti ve zulmü, yapan kişinin üstüne havale et. Mütevazilere tevazulu ol, kibirlilere müsamahalı davran.
Erzurumlu İbrahim Hakkı

redyellow

 • AS Üye-Kupa
 • *
 • Location: ankara
 • Toplam İleti: 8498
 • Toplam Konu: 3592
 • Süper Puan: 104323
 • PuanBank: 0
 • Anında Tepki
 • Ödüller:
  Örnek Üye Bravo!-Dürüst Devamlılık
 • Katılım: 10/2009
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]

Sayın Konukoğlu'na  teşekkür ediyorum, böyle güzel hizmetler yaptığı sürece Allah daha çok versin kendisine.slayt

Bravo inşallah şov için yapmıyordur sonra anlaşılır  \/'^^
İşadamının hası Konukoğlu Özel uçağını ikinci kez hasta için uçurdu!
 

Benzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
6 Yanıt
1393 Gösterim
Son İleti 04 Mart 2013, 05:51:11
Gönderen: blazer
2 Yanıt
428 Gösterim
Son İleti 09 Ekim 2010, 01:09:30
Gönderen: reader
4 Yanıt
819 Gösterim
Son İleti 22 Ocak 2011, 19:16:03
Gönderen: halkapınar
4 Yanıt
1316 Gösterim
Son İleti 18 Mart 2013, 04:01:37
Gönderen: blazer
1 Yanıt
1089 Gösterim
Son İleti 22 Ocak 2014, 22:19:39
Gönderen: mainfriendUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak