Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
31 Mart 2019 Türkiye Genel Yerel Seçimine Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 2 Açılan Konular: 1 Okunan sayfa sayısı: 31907 Online Üye ve Ziyaretçi: 806

GönderenKonu: İNANMAK MI, DÜŞÜNMEK Mİ?  (Okunma sayısı 1147 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MetinMATT

 • Bakır
 • *
 • Konuyu Açan
 • Toplam İleti: 27
 • Toplam Konu: 27
 • Süper Puan: -1272
 • PuanBank: 0
 • anindatepki
 • Katılım: 12/2017
  Years
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
İNANMAK MI, DÜŞÜNMEK Mİ?
« : 13 Ocak 2018, 21:50:27 »
Fransız Kimyacı Lavoisier 51 yaşında iken, mahkeme kendisini giyotinle ölüme mahkum eder. Ama o, boynunun vurulmasını beklerken bile kitap okumaktadır. Cellat, onu giyotine götürmek için yanına geldiğinde Lavoisier'in, nerede kaldığını unutmamak için okuduğu kitabın arasına bir, "Kitap ayracı' koyduğu söylenir.
O gün gelir ve Lavoisier giyotine giderken Matematikçi arkadaşı Langrange'i yanına çağırır, 'Kafam sepete düştüğünde gözlerime bak. Eğer iki kere göz kırparsam, insanın kafası kesildikten sonra bir süre daha beyin düşünmeye devam etmekte demektir' der. Kafası giyotinle kesilir, sepete düşer ve Lavoisier güümseyerek iki kere göz kırpar.
Matematikçi Langrange der ki, 'Lavoisier'in son saniyede bile ispat arayışı, bilimselliğin yüzyıllar sürecek meşalesidir. Insanları duyduklarına inanmayı değil düşünmeye davet ediyorum!"...


İNANMAK MI, DÜŞÜNMEK Mİ?
 

GoogleTaggedTaglerBenzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
13 Yanıt
904 Gösterim
Son İleti 03 Eylül 2009, 17:09:20
Gönderen: Vassago
3 Yanıt
458 Gösterim
Son İleti 24 Nisan 2010, 11:43:10
Gönderen: zorless
0 Yanıt
392 Gösterim
Son İleti 02 Ağustos 2010, 02:30:46
Gönderen: indigo
0 Yanıt
373 Gösterim
Son İleti 03 Ağustos 2010, 17:50:02
Gönderen: Newman
0 Yanıt
252 Gösterim
Son İleti 03 Ağustos 2010, 18:38:06
Gönderen: NewmanUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak