Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
31 Mart 2019 Türkiye Genel Yerel Seçimine Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 3 Açılan Konular: 2 Okunan sayfa sayısı: 47534 Online Üye ve Ziyaretçi: 1111

GönderenKonu: ABD'de Açlık Sorunu Kaygı Verici Boyutlarda  (Okunma sayısı 1039 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

placebo

 • AS Üye-Kupa
 • *
 • Konuyu Açan
 • Toplam İleti: 7374
 • Toplam Konu: 386
 • Süper Puan: 13503
 • PuanBank: 0
 • Ödüller:
  Örnek Üye Bravo!-Dürüst Devamlılık
 • Katılım: 11/2008
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
ABD'de Açlık Sorunu Kaygı Verici Boyutlarda
« : 30 Ocak 2018, 22:05:16 »
ABD'de Açlık Sorunu Kaygı Verici Boyutlarda

Amerika dünyanın en zengin ve güçlü ülkeleri arasında yer alıyor. Ancak son araştırmalar ülkedeki açlık sorununun kaygı verici boyutlara ulaştığını ortaya koydu. Son 50 yıldır ilk kez Amerika'daki öğrenciler yarısından fazlası düşük gelirli konutlarda yaşıyor. Geçtiğimiz Ocak ayında Southern Education Foundation adlı bir örgüt tarafından hazırlanan rapora göre, öğrencilerin yüzde 51'i ücretsiz veya indirimli öğle yemeği almaya hak kazanacak kadar yoksul. Amerika'daki çocukların gıdaya erişim oranını yükseltmeyi hedefleyen bir sivil toplum girişimini konu alıyor.

Lucy Melcher, Gücümüzü Paylaşın örgütüyle çalışıyor. Melcher, 'Amerika dünyanın en zengin, en güçlü ülkelerinden biri ancak her beş çocuktan bir açlıkla savaşıyor. Bu sorunun çözülebileceğini biliyoruz. Gıdamız da var, gıdaya erişim sağlayacak programlarımız. Tek yapmamız gereken, bu programların ihtiyacı olan çocuklara ulaşmasını sağlamak' şeklinde konuşuyor.

2012 yılından bu yana, Aç Çocuk Kalmasın kampanyası kapsamında ülke çapında yarım milyon yemek servis edilmiş. Washington yakınındaki bu okulda, öğrencilerin yüzde 70'inden fazlası ücretsiz veya indirimli yemek alma kriterini karşılıyor.

Amerikan İlerleme Merkezi adlı düşünce kuruluşundan Melissa Boteach, Amerika'da maaşlar sabit kalırken, çocuk masraflarının, sağlık sigortasının ve konut fiyatlarının giderek arttığına dikkat çekiyor: 'Bu durum çalışan ailelerde gelir-gider dengesizliği yaratıyor ve ay sonunu getiremiyorlar. Gerçekte her üç Amerikalı'dan biri yoksulluk veya yoksulluk sınırındaki bir konutta yaşıyor. Bu insanlar, en ufak bir krizde ya da beklenmedik bir harcama sonucunda yoksulluk sınırının altına düşebilir.'

https://www.amerikaninsesi.com/a/abdde-aclik-kaygi-verici-boyutlarda/3409502.html

amerika aslında bize algılattırılan kadar refah ve huzur ülkesi değil, "süper" güç değil, sadece bize böyle algılattırıldı yıllarca..yıllarca amerikan filmleriyle büyütüldük, süper güç amerika! dünyayı kurtaran ülke amerika! zorda olan ülkelere yardım eden(!) onları kurtaran (!) vietnam savaşını bile yanlış gösterdiler rambo filmleriyle..er ryan'ı kurtarmak amerika emperyalizmi, amerika güzellemeleri! yüce amerika! her filmde bize amerikan bayrağı gösterildi, amerika sevdirildi..fakat gerçek asla böyle değil, amerika askeri açıdan güçlü olabilir ama asla "süper güç" tanımında bir güç değildir.
Önce 4.000 kitap okuyup iki dil öğreneceksin,ömrünü ülkene adayacaksın, sonra cephede canını ortaya koyup dünyaya diz çöktürerek bir vatan kurtaracaksın,yani Atatürk'e laf etmek için küçük y o b a z, önce sen adam olacaksın!

ekşın

ABD'de Açlık Sorunu Kaygı Verici Boyutlarda
« Yanıtla #1 : 31 Ocak 2018, 00:35:18 »
bence amerikaya birşey olmaz yağ gibi üste çıkarlar iki hamburger bir kutu kola işlem tammadır
ABD'de Açlık Sorunu Kaygı Verici Boyutlarda
 

TaglerBenzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
0 Yanıt
1743 Gösterim
Son İleti 10 Aralık 2008, 17:35:22
Gönderen: nakka
1 Yanıt
267 Gösterim
Son İleti 15 Mart 2010, 09:06:55
Gönderen: craig
0 Yanıt
239 Gösterim
Son İleti 02 Ağustos 2010, 04:10:16
Gönderen: Newman
1 Yanıt
370 Gösterim
Son İleti 08 Eylül 2011, 09:52:10
Gönderen: craig
6 Yanıt
2033 Gösterim
Son İleti 16 Nisan 2013, 08:27:24
Gönderen: craigUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak