Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
31 Mart 2019 Türkiye Genel Yerel Seçimine Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 1 Açılan Konular: 1 Okunan sayfa sayısı: 54280 Online Üye ve Ziyaretçi: 932

GönderenKonu: Evrim Teorisi  (Okunma sayısı 82994 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Vassago

Ynt: Evrim Teorisi
« Yanıtla #400 : 27 Temmuz 2010, 22:29:29 »
Alıntı Yap (Seçim)
Bakın mesela köpekler türedi diye kurtların soyu tükendi mi? Sizin mantıkla köpek varsa kurt olmamalı kurt varsa köpek uzaylı olmalı :) Sahi dünyada köpek diye bir canlı yokken bugün yüzlerce köpek türü olmasını nasıl açıklıyordunuz hatırlatabilir misiniz?

Sizde benim soruya gık demediniz, yok mu kuranda tevratta incilde köpeğin nasıl türediğine dair bir bilgi? Placebo yanlış hatırlamıyorsam sen kuranda arıların kromozom sayısı hatta güneşin içeriği hakkında bile bilgi var diyordun hadi bir göz gezdirde kurttan köpek nasıl türemiş bu nasıl evrim olmuyorda yaratılış oluyor bir anlatıver.

Ha bu arada bende sizi kendi sorunuzla vurayım mı? Siz söyleyin bakalım kızlık zarını allah neden yaratmış?

Alıntı Yap (Seçim)
During mammalian development, the female reproductive system arises with the formation and coalescence of the Müllerian Ducts to form the Fallopian tubes, uterus, and vagina. At their posterior end, the Müllerian Ducts do not open into the urogenital sinus, but rather they form a tubercle at the presumptive opening of the vagina. During the development of the uterus and vagina, these organs are separated from the urogenital sinus by an epithelial plug which eventually thins and perforates to form the hymen.


The hymen is simply the vestigial membranes of the vagina and urogenital sinus at their point of fusion. During development of the mouth, a similar vestigial membrane occurs, called the oral plate, which ruptures as the mouth continues to form. As a vestigal organ, it is difficult to place an adaptive purpose on the hymen. The evolution of a system is the sum of positive selection, negative selection, and no selection, i.e. if a structure is not detrimental to the system, it is usually maintained, even if it serves no purpose. If there is no evolutionary pressure against incomplete fusion of the vagina and urogenital sinus, then the structure persists as a vestige of the Müllerian Ducts. To my knowledge, all marsupial and placental mammals have this structure, so there is probably no specific courtship advantage to virginity, and its persistence throughout Mammalia suggests that there is no disadvantage, or it would have disappeared long ago.

http://www.madsci.org/posts/archives/1997-08/866064393.An.r.html

Buyurun kızlık zarının nasıl oluştuğunu burada okuyabilirsiniz. Biyoloji bilgim pek olmadığı için düzgün çeviremiyeceğim ama anladığım kadarı ile embriyoda vajina ve ilgili organlar oluşurken bu yapıları birleştiren zarın yapılar oluştuktan sonra yırtılması ile arta kalan parçalarmış. Hatta aynı olay ağızın oluşumunda da yaşanırmış.

Eh şimdi sıra geldi sizin kurttan köpeğin türemesini açıklamanıza.

« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2010, 22:43:54 Gönderen: Vassago »
(Evlilik yükümlülüklerini reddederek) başkaldırdıklarını gördüğünüz kadınlara öğüt verin, onları yataklarında yalnız bırakın. (Bunlar fayda vermez de mecbur kalırsanız) onları (hafifçe) dövün. Nisa-34
Kadınları yola getirmek biz erkeklerin göreviymiş.

placebo

 • AS Üye-Kupa
 • *
 • Toplam İleti: 7374
 • Toplam Konu: 386
 • Süper Puan: 13529
 • PuanBank: 0
 • Ödüller:
  Örnek Üye Bravo!-Dürüst Devamlılık
 • Katılım: 11/2008
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
Ynt: Evrim Teorisi
« Yanıtla #401 : 27 Temmuz 2010, 23:37:18 »
ben belli türler arasında bir tekamül olacağını düşünüyorum, bunu fii tarihinden beri söylüyorum zaten..
köpekten kurt gibi..veya kedigiller kaplan, puma, aslan, vs..veya kaz ördek gibi..

bunlar arasında bir tekamül olabilir..ama tek bir hücreden evrilerek binlerce canlılığı açıklamaya kalkınca buna da "evrim teorisi" diyince ortaya masal çıkıyor başka da birşey çıkmıyor..

bu arada arkadaş kızlık zarının nasıl oluştuğunu sormamış, neden evrildiğini sormuş..hani o çevresel şartlar soyun devamı gibi bir evrim masalı var ya işte ona göre açıklamanız gerekiyor..

Kuranda kurt köpek muhabbetin de tam bir facia..


Önce 4.000 kitap okuyup iki dil öğreneceksin,ömrünü ülkene adayacaksın, sonra cephede canını ortaya koyup dünyaya diz çöktürerek bir vatan kurtaracaksın,yani Atatürk'e laf etmek için küçük y o b a z, önce sen adam olacaksın!

Vassago

Ynt: Evrim Teorisi
« Yanıtla #402 : 28 Temmuz 2010, 00:57:17 »
Bir kere kızlık zarı sorusunun dayandığı mantık yanlış. Evrim teorisi bir canlıdaki her hücrenin, zımbırtının bir amacı vardır bir sebeple oluşmuştur demiyor. Kızlık zarı kadın üreme organlarının oluşumundan arta kalan bir parçaymış. Ayrıca kimi kadınlarda hiç olmayabiliyormuş. Daha da ilginci hind domuzu isimli kemirgen türünün kızlık zarı vajinayı tamamen kapatırmış ve bir tek üreme dönemlerinde bu zar erir ve üremeyi mümkün kılarmış. Üreme döneminin sonunda tekrar oluşur ve vajinayı tekrar kapatırmış. İnsandaki bu yapı belkide hind domuzundaki yapının körelmiş halidir.

Sahi siz neden sorumdan kaçıyorsunuz? Yaratılışçılar olarak siz nasıl açıklıyorsunuz kızlık zarını?

Birde placebo, evrimin küçüğü büyüğü olmaz. Sana kurttan köpeğin türemesi tamamen tip bazında mantıklı geliyorda sonuçta kurt ve köpek dna'sı aynı değil. Yani kurttan köpeğin oluşması için dna'da değişimler olması yani mutasyonlar lazım. Bu mutasyonun kurt gibi son derece gelişmiş bir canlıda olmasını mantıklı buluyorsunda tek hücreli bir canlıda olmasını neden mantıksız buluyorsun :)


Saplantı

Ynt: Evrim Teorisi
« Yanıtla #403 : 30 Temmuz 2010, 00:47:47 »
Bir kere kızlık zarı sorusunun dayandığı mantık yanlış. Evrim teorisi bir canlıdaki her hücrenin, zımbırtının bir amacı vardır bir sebeple oluşmuştur demiyor. Kızlık zarı kadın üreme organlarının oluşumundan arta kalan bir parçaymış. Ayrıca kimi kadınlarda hiç olmayabiliyormuş. Daha da ilginci hind domuzu isimli kemirgen türünün kızlık zarı vajinayı tamamen kapatırmış ve bir tek üreme dönemlerinde bu zar erir ve üremeyi mümkün kılarmış. Üreme döneminin sonunda tekrar oluşur ve vajinayı tekrar kapatırmış. İnsandaki bu yapı belkide hind domuzundaki yapının körelmiş halidir.

Sahi siz neden sorumdan kaçıyorsunuz? Yaratılışçılar olarak siz nasıl açıklıyorsunuz kızlık zarını?


Hayır kızlık zarı mantığı doğru, evrime göre, işe yaramayan bir hücre varlığını devam ettiremez, adaptasyona uğrar ve yok olur. Ayrıca kızlık zarı varsa bir mantığı olmalı ya da bir işlevi olmalı. Evrim diyorsak boşuna evrilmemiş olmalı. Ayrıca milyarlarca canlı var verdiğiniz tek örnek bir hayvan türü ve onunla da insanlar arasında evrime göre bir bağlantı yok, ki familya içindeki diğer canlılarda bile bu durum yok. Kaldı ki evrim teorisinin dayanağı bilimdir, ve bilimsel bir teoriden bahsederken burada yaptığınız gibi ihtimali şekilde konuşamazsanız bu bilim etiğine aykırıdır. Üstelik ben kızlık zarını nasıl açıklıyorum söyleyeyim, yaratılmışsa bir sebebi vardır, evrim varsa evrime göre de bir sebebi olmak zorundadır. kişinin veya kişilerin neye inandığını sorgulamıyorum, sadece cevabını merak ediyorum.

Birçok adım vardır benim, sadece rüzgarın ve ağaçların bilebileceği çok eski isimler.

El-Cezeri

 • AS Üye-Kupa
 • *
 • Toplam İleti: 8312
 • Toplam Konu: 449
 • Süper Puan: -19773
 • PuanBank: 0
 • www.elcevap.net
 • Katılım: 11/2008
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
Ynt: Evrim Teorisi
« Yanıtla #404 : 30 Temmuz 2010, 00:58:15 »
Bir zamanlar insanlar bademciklerinde boş yaratıldığını, gereksiz olduklarını düşünürlerdi.
Oysa faydaları ve işlevi sonradan anlaşılmıştır.


elcevap.net
Net Sorulara Net Cevap

kWa24h

Ynt: Evrim Teorisi
« Yanıtla #405 : 31 Ağustos 2012, 12:05:00 »
Evrim teori değil artık kuramdır. Son bulgularla ara geçişler de bulundu. Ara insan modelleri de bulundu. Bu konuyu bu manada yeniden konuşmak lazım.
Evrim Teorisi
 

GoogleTaggedBenzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
22 Yanıt
4250 Gösterim
Son İleti 15 Aralık 2012, 13:17:33
Gönderen: gearW
3 Yanıt
1362 Gösterim
Son İleti 18 Haziran 2011, 12:04:11
Gönderen: mevladi
6 Yanıt
2610 Gösterim
Son İleti 04 Eylül 2011, 18:53:58
Gönderen: El-Cezeri
2 Yanıt
1881 Gösterim
Son İleti 18 Mayıs 2012, 12:59:17
Gönderen: hendese
0 Yanıt
27500 Gösterim
Son İleti 12 Ağustos 2013, 11:50:56
Gönderen: quickUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak