Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
31 Mart 2019 Türkiye Genel Yerel Seçimine Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 2 Açılan Konular: 1 Okunan sayfa sayısı: 22015 Online Üye ve Ziyaretçi: 1172

GönderenKonu: Koramirale adi iftira özürlü yakınlarını herkesin önünde deşifre etmeye mecbur  (Okunma sayısı 205 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gölge

 • ALTIN Üye
 • *
 • Konuyu Açan
 • Toplam İleti: 1279
 • Toplam Konu: 521
 • Süper Puan: 31479
 • PuanBank: 24382
 • Gölgenizi kandıramazsınız...
 • Katılım: 04/2009
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
Bunun hesabını kim  ne zaman verecek. Mahkeme hukuk insanların hakkını onurunu korumakla yükümlü değil mi? Herkes görüyor aile sırları ayıplar özel hayatlar ortalıkta geziyor. Bunları mahkemenin hakimi savcısı görmüyor mu? Bu koramilar daha sorgulanırken özürlü çocukları olduğu anlaşılamaz mıydı? Soruşturma ifade alma neden yapılır. Artık bu davalara inanan varsa onun akıl sağlığından şüphe ediyorum. 3 tane gerçek suçlunun üzerinden yüzlerce insanı rezil etmek hukuk değildir.

Alıntı Yap (Seçim)
Koramiral'den Kahreden Savunma
haber 365

Kardeşlerine sahte çürük raporu aldırdığı öne sürülen tutuklu Koramiral Abdullah Can Erenoğlu, mahkemede engelli kardeşlerinin fotoğraflarıyla savunma yaptı.


Vatan Gazetesi'nden Damla Güler'in haberine göre, Gölcük'teki Donanma Komutanlığı'nda yapılan aramalarda ele geçirilen dokümanlar arasında yer aldığı iddia edilen 'power point' belgesinde, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda üst düzey bazı askerlerin yakınlarını askerlikten muaf tutmak için sahte çürük raporu verildiği iddia edilmişti. Balyoz Davası kapsamındaki soruşturma aşamasında ele geçirilen belgelerde de listeler halinde yakınına 'çürük raporu' aldığı iddia edilen komutanlar ve çürük raporu aldıkları kişilerin yakınlık dereceleri yazılıydı. İşte bu belgelerde o dönem Tuğamiral rütbesinde olan Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Abdullah Can Erenoğlu 'nun da ismi geçiyordu.

Askerliğe elverişsiz

İddialara göre Koramiral Erenoğlu iki erkek kardeşine birden rütbesini kullanarak çürük raporu almış ve askere göndermemişti. Fakat belgelerde iddia edilenin aksine Koramiral'in kardeşleri Ümit ve Duygu Erenoğlu'nun gerçekten askerliğe elverişsiz oldukları için 'çürük raporu' aldıkları ortaya çıktı. Erenoğlu kardeşlerin askeri hastanede muayene sırasında çekilmiş fotoğrafları gerçeği kanıtladı. Fotoğraflarda Duygu Erenoğlu 'nun bir bacağının diğerine göre daha kısa Ümit Erenoğlu 'nun ise bir parmağının olmadığı görülüyor. Yaklaşık 5 aydır tutuklu yargılanan Koramiral Abdullah Can Erenoğlu bugüne kadar kardeşlerini rencide etmemek için bu fotoğrafları ortaya çıkarmamıştı. Ancak Erenoğlu Balyoz davasının son duruşmasında bu fotoğrafları mahkemeye delil olarak sundu. Erenoğlu 'nun bu duruma çok üzüldüğü ve çok hassas olduğu öğrenildi.

20 yıla kadar hapsi isteniyor

Balyoz Darbe Planı soruşturması kapsamında hazırlanan üçüncü iddianamenin bir numaralı sanığı olan Abdullah Can Erenoğlu, 'darbe teşebbüsü' ile suçlanıyor. İddianamede Erenoğlu hakkında 'Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya eksik teşebbüs' suçundan 15 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

asıllar gölgede kalmış...

Nevet

Bu davalar insanlık çizgisinden de çıktı bırakın hukuku insanlar içeride ölüyorlar bu kaçıncı  :angry2:
Koramirale adi iftira özürlü yakınlarını herkesin önünde deşifre etmeye mecbur
 

Benzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
4 Yanıt
520 Gösterim
Son İleti 18 Haziran 2009, 19:59:51
Gönderen: brunos
1 Yanıt
372 Gösterim
Son İleti 16 Aralık 2009, 19:51:52
Gönderen: tarantula
0 Yanıt
199 Gösterim
Son İleti 17 Ekim 2010, 19:01:54
Gönderen: loose
1 Yanıt
229 Gösterim
Son İleti 20 Ocak 2011, 21:43:32
Gönderen: El-Cezeri
9 Yanıt
693 Gösterim
Son İleti 14 Aralık 2011, 10:40:15
Gönderen: gearWUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak