Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
31 Mart 2019 Türkiye Genel Yerel Seçimine Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 1 Açılan Konular: 0 Okunan sayfa sayısı: 26120 Online Üye ve Ziyaretçi: 853

GönderenKonu: Erkek cinsel organ boyutu hakkında  (Okunma sayısı 5360 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ortam

Erkek cinsel organ boyutu hakkında
« : 30 Aralık 2008, 00:20:47 »
Penis Latincede kuyruk anlamına gelmektedir. Penis içinde uzunlamasına süngerimsi dokular içeren ve içinde idrar ve meninin(sperm-ersuyu) geçtiği kanalı içeren bir erkeklik organıdır. Cinsel heyecan ile beyin bu organın içindeki süngerimsi dokulara kan pompalar ve penis sertleşerek birleşmeye hazır hale gelir. Penis sertleşme halindeyken boyuna ve enine büyür. Ergenliğe ulaşmış bir erkeğin penisinin ortalama uzunluğu gevşek halde 5 ile 9 cm arasında, sertleşme halindeyken ortalama 16 cm boyunda olur. Bununla birlikte penisin büyüklüğü kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Yaygın olarak bilinenlerin tersine penisin büyüklüğü, deri rengi ile ilgili değildir, yani kısa boylu birinin penisi uzun boylu birininkinden daha büyük veya bir zencininki bir beyazdan daha küçük olabilir. Penis boyu ortalama 16 cm olmakla beraber 11-18 cm arası penisler normal boyutlardadır.

Ayrıca penisin normal durumu ile sertleşme durumu arasında büyük farklar olabilir. Yani sönükken çok iri gözüken bir penis sertleşdiğinde daha büyük bir hal almayabilir.

Bütün erkekler penislerinin büyüklüğü ile yakından ilgilidirler. Bu bir erkeklik gücü daha doğrusu bir güç sembolu haline gelmiştir. Erkekler cinsel organlarıyla gurur duyar , övünürler. Erkeğin cinsel organına verilen güç soyunmayla beraber korkunç bir yarışa girer. Boyut, gücü simgeleyen bu organın yegane güvencesidir. Gören kadının kıyaslama imkanına kavuşması cinsel organı iri boyutlarda olmayan bir erkek için sonun başlangıcıdır. Erkekler arasında da penis boyutunda odaklanan rekabetin bir trajediye dönüşmesi cinsel kimliğin yalnızca bu organa indirgenmesinden kaynaklanır.
Ama peniste veya sexte önemli olan penisin boyu değil, işlevidir. Yani, sizin penisinizle yapabildikleriniz bunu da duygularınızla birleştirmeniz en önemli olanıdır.ıri bir penise sahip olacağınıza (ki 18 cm üstü penisler genelde ilişki sırasında kadına zevk yerine acı vermektedir) sertliğini uzun süre tutabilen daha küçük bir penise sahip olmak daha avantajlıdır. Her ikisi de bir arada olursa hiçbir zararı yoktur.

Tabiki ebat olarak normalin altındaki penislerde hem cinsel ilişki sırasında sorun yaratabilecek hemde psikolojik yönden erkekte sorun yaratacaktır.Normalin altındaki penislere ne yapılabilir; bugün yeni ameliyat teknikleri sayesinde penis boyları uzatılabilmekte, ince penisler çeşitli yöntemlerle kalınlaştırılabilmektedir. Çok başarılı sonuçların yanısıra pek sonuç alınamayan ameliyatlarda olmaktadır. Bu hastadan hastaya göre değişmektedir. Ülkemizde de bu tip ameliyatlar yapılmaktadır. Ama bu tip ameliyatların her isteyene yapılamayacağı sadece ve sadece çok gerekli vakalara yapılması gerektiğini bildirmek isterim.

*Bu arada en çok sorulan sorulardan olan piyasada satılan penis büyüttüğü iddia edilen vakum pompaları veya şu ve bu gibi methotlar gerçek dışıdır,kandırmacadır, hiç bir faydaları yoktur. Bu penis büyüttüğü ileri sürülen vakum pompaları büyütmek bir yana penis sertleştiğinde içindeki kanı tutan kapakçıklara ters basınç yolu ile zarar vermekte ve sertleşme problemleri yaratmaktadır.Bu yüzden kullanılması zararlıdır.Normal standartlardaki boylar için Penis boyunuz ne ise odur,yapabileceğiniz tek şey performansınızı geliştirmek veya boşalma sürenizi uzatmaya çalışmaktır.
Penis boyutu ile ilgili konuyu özetlemek istersek bir türkçe deyimimiz olacaktır:
'' ne uzunu ,ne kalını en makbul olanı içinde en çok kalanı ''


behlül

Erkek cinsel organ boyutu hakkında
« Yanıtla #1 : 30 Aralık 2008, 13:16:32 »
Çok önemli bilgi gerçekten. Ne kadar genç bundan dolayı kafasını meşgul ediyor. Böyle bir konu ancak bu kadar edepli anlatılır tebrikler yazana


bahtiyar0011

 • ELMAS Üye
 • *
 • Location: ankara
 • Toplam İleti: 3548
 • Toplam Konu: 97
 • Süper Puan: -33339
 • PuanBank: 0
 • Katılım: 11/2008
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
Ynt: Erkek cinsel organ boyutu hakkında
« Yanıtla #2 : 23 Şubat 2009, 02:57:40 »
ırklara göre organ büyüklüğü çok değişebiliyor
bir araştırma neticesinde türkiyenin ortalamsı 14cm, dünya ortalaması 14cm
en küçüğü kore 12,4cm en büyüğü fransa 16,4cm olarak duyurulmuştu
çalışmada her millet bulunmamakla birlikte örneklem küçük sayılır sanırım dünya genelinde 10.000 den az insanla çalışılmıştı

porno kültürü iyi olan bir arkadaşım uzak doğulularınkini çok küçük afrikalı zencilerinkini ise devasa diye tanımlamıştı

peki niye böyla bir fark var
evrim teorisi yada başka bir teori bunu açıklıyormu
bu fark nerden kaynaklanıyor

« Son Düzenleme: 24 Şubat 2009, 18:06:46 Gönderen: bahtiyar0011 »

mavrof

Ynt: Erkek cinsel organ boyutu hakkında
« Yanıtla #3 : 23 Şubat 2009, 14:07:05 »
İlginç birşey bunun kuralı hakikaten nedir?


changeall

Erkek cinsel organ boyutu hakkında
« Yanıtla #4 : 22 Ocak 2013, 23:55:43 »
Erkeklik organı hakkında nedense boyut çok önemli kimin açısından yine erkekler açısından kadınların böyle bir derdi varmı yok peki bilen varmı yok
Erkek cinsel organ boyutu hakkında
 

GoogleTaggedBenzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
0 Yanıt
785 Gösterim
Son İleti 30 Aralık 2008, 22:13:01
Gönderen: ortam
0 Yanıt
511 Gösterim
Son İleti 02 Ağustos 2010, 05:13:23
Gönderen: Newman
1 Yanıt
846 Gösterim
Son İleti 27 Ağustos 2011, 14:26:24
Gönderen: Black
4 Yanıt
2516 Gösterim
Son İleti 15 Ekim 2012, 23:04:01
Gönderen: placebo
1 Yanıt
2603 Gösterim
Son İleti 06 Kasım 2014, 01:20:23
Gönderen: ekşınUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak