Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
31 Mart 2019 Türkiye Genel Yerel Seçimine Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 1 Açılan Konular: 0 Okunan sayfa sayısı: 28944 Online Üye ve Ziyaretçi: 817

GönderenKonu: Beyaz Seks mi Siyah Seks mi? White sex or Black sex? Cinsellik bir ihtiyaç  (Okunma sayısı 4119 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nanay

 • Gümüş
 • *
 • Konuyu Açan
 • Toplam İleti: 114
 • Toplam Konu: 40
 • Süper Puan: 19402
 • PuanBank: 0
 • Katılım: 12/2008
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
Bunun da sonunda siyahını beyazını duymuş olduk. Yakında ekşisi tuzlusu da çıkar artık. İnsanlar canı sıkıldıkça seks konusunda bir bilgi yumurtluyorlar. Hepsi yanlış değil tabii. İçinde alacağımız bilgiler olabilir sanırım...  :039:

haber 365Beyaz Seks mi? Siyah Seks mi?
Uzmanlara göre, en faydalı cinsellik; stresten, baskıdan ve 'kurallardan' uzak olan cinsellik.

'Cinsellik bir ihtiyaç'

Bugüne kadar toplam 32 kitap çıkarmış, Frankfurt Üniversitesi Öğretim Üyesi Seksolog Volkmar Sigusch, 'beyaz' ve 'siyah' bir cinsel yaşamdan söz etmenin mümkün olduğunu söylüyor. Focus dergisinde yayımlanan bir yazısına göre 'beyaz seks', sanılanın aksine saf, temiz ya da masum bir seks anlamına gelmiyor. 'Beyaz' derken Sigusch burada aslında 'beyazlamış', rengi açılmış, belli bir renge, kalıba sokulmamış, özgür seksten söz ediyor. Yani cinsellikleri 'beyaz' olan kişiler, cinselliği belli kalıplara göre değil; istedikleri gibi yaşıyorlar. Sigusch'un söylediklerine göre, burada 'beyaz' aslında 'renksiz' anlamına da geliyor. Ancak 'renksiz' derken, monoton bir cinsel yaşamdan söz edilmiyor. Seksi 'beyaz' yaşayan insanlar, cinsellikte çeşitliliğe çok önem veriyorlar. Sigusch'a göre bunlar, kendine çok güvenen, cinsel tercihini istediği gibi yapmış, ne istediği konusunda kararlı insanlar. Ancak bu insanlar, bir yandan duygusal ve sosyal açıdan partnerlerine bağlı kalmayı tercih ederken, öte yandan cinsellik konusunda daha özgür ve bağımsız olmak da istiyorlar. Seksologlar, çağımızın cinsellik anlayışının bu yönde olduğuna dikkat çekiyor.

'Beyaz seks' anlayışındaki çiftler, birbirlerine yakınken, aynı zamanda da aslında uzaklar. Yani insanlar birbirlerine 'körü körüne' bağlı değil. Bu anlayışta rahatlık ön planda; üreme ve çocuk bakma gibi 'zahmetler' ise geri planda. İnsan ilişkilerinin gittikçe daha bencil bir hal aldığını söyleyen Sigusch, cinsel yaşamın da gittikçe daha bencilce yaşanmaya başlandığına dikkat çekiyor: 'İnsanlar artık samimi olmayan, yalancı duygularla vakit kaybetmek istemiyorlar. Hissettiklerini açıkça yaşamak istiyorlar. İnsanlar, seksin aslında sadece bir ihtiyaç olduğunu fark ediyorlar. İşin içine çok fazla duygu katmamayı tercih ediyor pek çok çift...'

Pek çok insanın 'anormal' ya da 'hastalıklı' olarak anılmadığı cinsellik anlayışına da Sigusch, 'beyaz seks' gözüyle bakıyor. Seksolog Sigusch'a göre eşcinsel insanların yaşadıkları cinsellik, aslında 'beyaz seks'e iyi bir örnek. Çünkü bu insanlar; kendine güvenen, cinsellikte kalıplara karşı çıkan, bunu kendi istedikleri gibi yaşayan insanlar...

'Cinsellik gittikçe siyahlaşacak'

Uzmanlara göre; insanların, gittikçe seksi sadece bir ihtiyaç olarak görmeleri, işin içine çok fazla duygu katmamaları, 'internette seks' ya da 'sanal seks' gibi kavramları gündeme getirdi. Seksolog Volkmar Sigusch'a göre, bu da pek çok insanı seksten tamamen uzaklaştırırken, pek çok insanın da seksi 'sapkın' yaşamasına yol açtı. Çağımızda artık çeşit çeşit cinsellik anlayışı hâkim.

Beyaz seks olur da, 'siyah seks' olmaz mı? Sigusch'un tespitlerine göre var. Bu da gerilmiş sinirler, hayal kırıklığı, bitmek tükenmek bilmeyen bir yalnızlık hissi anlamına geliyor. Sigusch, 'Bence cinsellik, önümüzdeki yıllarda gittikçe siyahlaşacak. Çünkü insanlar gittikçe bencilleşecekler. Yalnız yaşayan insan sayısı artacak ve onlar, 'Bu bizim yaşam tarzımız' diyerek kendilerini kandıracaklar. Üremek, gittikçe daha 'matematiksel' bir hale gelecek ve etrafta genleri düzeltilmiş çocuklar dolaşacak' diyor.

Seksologlara göre, cinsel anlayış zamanla birlikte değişime uğruyor. Uzmanlar, cinsellik de dahil olmak üzere pek çok şeyin ticarete dönüşebileceğini de vurguluyorlar. Alıp satılamayacak tek değerin 'aşk' olduğuna da dikkat çekiliyor. Ancak Seksolog Sigusch, 'aşkın' da temelinde 'sapkınlık' duygularının var olduğuna değiniyor. Hatta ona göre aşkta hafif bir 'sapkınlık' olması gerekiyor. Aksi takdirde âşık olmak çok sıkıcı olur. Sigusch, 'Aslında çiftleri birbirlerine çeken ve onları birbirlerine bağlayan bu sapıklıklar' diyor.

Peki, geleceğimizi nasıl görüyor Sigusch? Ona göre gelecek kuşak gizli bir sadakat, aynı zamanda da bağımsızlık duygularıyla yaşayacak. Gerçek aşk ve sanal aşk arasında gidip gelecekler. Ünlü Seksolog Sigusch'a göre, bu insanların hem gerçekçi hem de 'renkli' bir cinsel yaşamları olacak...


plaster

 • AS Üye Olacağım!
 • *
 • Toplam İleti: 6
 • Toplam Konu: 0
 • Süper Puan: 20580
 • PuanBank: 0
 • anindatepki
 • Katılım: 03/2012
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
İnsanın ihtiyacı cinsellik her şeyden tatmak istiyor demekki
Beyaz Seks mi Siyah Seks mi? White sex or Black sex? Cinsellik bir ihtiyaç
 

GoogleTaggedBenzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
0 Yanıt
217 Gösterim
Son İleti 03 Ağustos 2010, 20:39:23
Gönderen: Newman
0 Yanıt
1072 Gösterim
Son İleti 12 Ekim 2010, 10:28:38
Gönderen: sunny
2 Yanıt
1164 Gösterim
Son İleti 06 Kasım 2010, 17:35:47
Gönderen: Lavalona
14 Yanıt
3463 Gösterim
Son İleti 16 Ağustos 2011, 11:00:13
Gönderen: craig
2 Yanıt
2419 Gösterim
Son İleti 11 Haziran 2012, 13:40:59
Gönderen: gearWUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak