Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
31 Mart 2019 Türkiye Genel Yerel Seçimine Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 1 Açılan Konular: 0 Okunan sayfa sayısı: 8451 Online Üye ve Ziyaretçi: 700

GönderenKonu: TopSnake cep oyunu casus gibi sizi ele veriyor  (Okunma sayısı 413 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

patavat

TopSnake cep oyunu casus gibi sizi ele veriyor
« : 22 Ağustos 2010, 11:56:56 »
Bu oyunu oynamayan yoktur. Bu sefer bşakası sizinle oynayacak.

Efsane oyun casus mu oldu?

Linkleri görmek için üye olun veya giriş yapın.

Efsane cep oyunu "Snake" geri döndü; ancak oyunun "casusluk yaptığı" iddiası ortalığı karıştırdı

Anti-virüs sağlayıcısı Symantec'ten araştırmacılar bir Android uygulamasıyla ilgili büyük bir gerçeği su yüzüne çıkarttı. Tapsnake adlı bedava olan uygulama görünürde, çok iyi bildiğiniz yıllardan beri telefonlardaki oyun bölümlerinin olmazsa olmazı yılandan başka bir şey değil. Ancak uygulamanın Symantec tarafından ortaya çıkarılan yönü, Tapsnake'in 15 dakikada bir, kullanıcının GPS koordinatlarını sunucuya göndermesi.

Sunucuya gönderilen koordinatlar ise, Tapsnake'i yapan firmanın başka bir uygulaması olan GPS Spy tarafından görüntülenebiliyor. Bu uygulamanın fiyatı ise 4.99 dolar. Symantec'in verdiği bilgilere göre Tapsnake bin ile 5 bin arasında indirilirken, GPS Spy 100 ila 500 kez indirilmiş.

Android telefonlarında Tapsnake olan kullanıcıların hemen korkmasına da gerek yok. GPS Spy ile nerede olduğunuzu bilmek isteyen kişinin fiziksel açıdan da telefonunuza erişimi olması gerekiyor.

İki uygulamanın da yapımından sorumlu olan firma Maxicom.net ise bu konuda sessizliğini koruyor. Vatan

Patavat geldi Patavatsız kalmayın..TopSnake cep oyunu casus gibi sizi ele veriyor
 

Benzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
0 Yanıt
769 Gösterim
Son İleti 23 Şubat 2009, 20:01:55
Gönderen: metalok
0 Yanıt
1139 Gösterim
Son İleti 31 Mayıs 2009, 12:19:57
Gönderen: offline
26 Yanıt
1513 Gösterim
Son İleti 08 Mart 2010, 09:15:16
Gönderen: M
0 Yanıt
777 Gösterim
Son İleti 30 Mart 2013, 08:56:46
Gönderen: Nevet
0 Yanıt
1203 Gösterim
Son İleti 06 Haziran 2018, 05:22:32
Gönderen: redyellowUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

Linkleri görmek için üye olun veya giriş yapın.


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak