Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
31 Mart 2019 Türkiye Genel Yerel Seçimine Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 1 Açılan Konular: 0 Okunan sayfa sayısı: 8723 Online Üye ve Ziyaretçi: 711

GönderenKonu: Cep telefonu kredi kartı gibi oluyor  (Okunma sayısı 432 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akhai

 • Gümüş
 • *
 • Konuyu Açan
 • Toplam İleti: 135
 • Toplam Konu: 40
 • Süper Puan: 19334
 • PuanBank: 0
 • www.anindatepki.com
 • Katılım: 12/2008
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
Cep telefonu kredi kartı gibi oluyor
« : 12 Mayıs 2010, 17:13:37 »
Hatta kimse bilmiyor herkesin cep telefonu sim kartının bir limiti var şu anda!  :yahoo:

Alıntı Yap (Seçim)
Devrim gibi yenilik
Cep telefonu artık alışverişte kredi kartı yerine ya da otobüste akbil yerine kullanılabilecek

Mobil ödeme sistemleriyle ilgili çalışmaları hakkında bilgi veren GSM operatörü Turkcell'in Ürün ve Servis Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar, 2009 yılında 35 lira altında işlemler için geçerli olan mobil ödeme hizmetinden olumlu geri dönüşler aldıklarını kaydetti. Zaman'ın haberine göre, Bayrakdar, "Tanıtım yapmamamıza rağmen 1 milyona yakın kullanıcıya, 2 milyondan fazla işleme ve 300'den fazla üye işyerine ulaştık.

Mobil ödeme her ay yüzde 20 büyüyor. 2012 yılında Türkiye'de cep telefonları aracılığıyla yapılacak ödemelerin miktarının 500 milyon liraya ulaşması bekleniyor." dedi. Turkcell, mobil ödemenin gelişmiş ayağı olan 'mobil cüzdan' için yakın alan iletişimi (NFC-near field communication) teknolojisi kullanarak 2010 sonuna doğru ticari kullanıma sunmayı hedefliyor. Ancak NFC teknolojisinin tüm telefonlarda standart özellik haline gelmesi ve NFC destekli telefonların yaygınlaşmasının 2012'de gerçekleşmesi bekleniyor. Yıl sonuna doğru yeni sim kartlar çıkaracaklarını söyleyen Bayrakdar, 2012 yılında dünyada NFC ödeme hacminin 30 milyar dolar olacağının tahmin edildiğini söyledi.

Mobil cüzdan ile kredi kartları, banka kartları, ulaşım kartları, güvenlik kartları cep telefonlarına girerken, çeşitli markaların sadakat kartları da cep telefonları üzerinden kampanyalarını yürütebilecek. Bir kültürel, sanatsal ya da sportif etkinliğin bileti, posterdeki etikete cep telefonundan okutarak satın alınabilecek. Seyahatlerde otobüs, metro, vapur, tren ve uçağa binilebilirken, taksiye ödemeler de telefon aracılığıyla yapılabilecek. Giriş çıkış için izin gerektiren yerlerde ya da turnike geçişlerinde cep telefonu kullanılabilecek.
Cep telefonu kredi kartı gibi oluyor
 

Benzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
0 Yanıt
274 Gösterim
Son İleti 13 Mayıs 2010, 09:10:01
Gönderen: fnsman33
1 Yanıt
307 Gösterim
Son İleti 21 Temmuz 2011, 19:44:53
Gönderen: Felsefeci
3 Yanıt
2242 Gösterim
Son İleti 23 Mart 2013, 12:25:16
Gönderen: Felsefeci
7 Yanıt
2519 Gösterim
Son İleti 26 Mayıs 2013, 04:09:12
Gönderen: trainer
1 Yanıt
868 Gösterim
Son İleti 28 Mart 2013, 05:45:16
Gönderen: fxrunUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

Linkleri görmek için üye olun veya giriş yapın.


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak