Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
31 Mart 2019 Türkiye Genel Yerel Seçimine Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 1 Açılan Konular: 0 Okunan sayfa sayısı: 18129 Online Üye ve Ziyaretçi: 964

GönderenKonu: Çözüm iyi ama içinde Aleviler neden yok? Bir terör örgütleri olmadığı için mi?  (Okunma sayısı 2110 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Black

Akiller yola düşmüş bire Kürttür Apodur Öcalandır bebek katili deyin demeyinden gidiyor. Peki bu ülkede sadece kürtlerin mi demokrasiye ihtiyacı var. Belki Kürtler kadar ve ondan daha teferruatlı istekleri var. Neden Anayasa yapılıyor adı yok Alevilerin. Demek ki PKK silah bırakmamakta haklı. Silah ve şiddet olmayınca seni ciddiye alan da olmuyor. Yani o zaman böylece yol mu gösteriyorlar. Alevilerin medeni davarnışları onları etkilemiyor mu? Barış planıysa tüm toplumsal dinamiklerle neden uzlaşı olmuyor. Neden Anayasada herkese açık açık gücencdler verilmiyor. Bunun için insanlara ışık verilmiyor.  :nono:

Bu ülkede Aleviler de hakir görüldü. Sürüldü katledildi. Ebussuud fetvalarıyla aşağı görüldü. Farklı görüldü. Ötekileştirildi. Yakın çok yakın zamanlarda bile zorla sunnilik içine çekilmek istendi. Cemevi ibadethanedir değildir gibi çok ama çok kötü bir tartışma yaşandı. Bir yerin ibadethane ya da değil olduğuna inanç hürriyet gereği sadece o toplum karar verir. Bu güvencenin bile olmadığı ortamda adı ne olursa olsun gerçek bir çözüm süreci değildir. Belki oy süreci diyebiliriz.  :nono:


offline

evet haklısın bir terör örgütü sahibi değilsen söz hakkın yok ama öyle tsk gibi terör örgütü değik Başbuğun tutuklandığı dava gibi pkk gibi şöyle cırlop gibi örgütün olacak bak kimse sana dayılanıyor mu hükümet bile sesini çıkaramaz sana :biggrin:
Çözüm iyi ama içinde Aleviler neden yok? Bir terör örgütleri olmadığı için mi?
 

GoogleTaggedBenzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
4 Yanıt
843 Gösterim
Son İleti 04 Eylül 2010, 17:00:02
Gönderen: El-Cezeri
31 Yanıt
123053 Gösterim
Son İleti 17 Ekim 2010, 22:07:03
Gönderen: M
0 Yanıt
293 Gösterim
Son İleti 03 Ekim 2011, 22:54:09
Gönderen: kıran32
19 Yanıt
10095 Gösterim
Son İleti 20 Ekim 2014, 23:12:35
Gönderen: gölge
0 Yanıt
357 Gösterim
Son İleti 17 Mayıs 2012, 10:40:30
Gönderen: gearWUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

A.T. Resmi e-mail Adresi


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak