Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed..
31 Mart 2019 Türkiye Genel Yerel Seçimine Kalan Süre:
Anlık değişen canlı forum verileri...

Mesajlar: 2 Açılan Konular: 1 Okunan sayfa sayısı: 27829 Online Üye ve Ziyaretçi: 942

GönderenKonu: Aksaray'a tepki paneli istiyorum  (Okunma sayısı 3616 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

placebo

 • AS Üye-Kupa
 • *
 • Konuyu Açan
 • Toplam İleti: 7374
 • Toplam Konu: 386
 • Süper Puan: 13078
 • PuanBank: 0
 • Ödüller:
  Örnek Üye Bravo!-Dürüst Devamlılık
 • Katılım: 11/2008
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
Aksaray'a tepki paneli istiyorum
« : 19 Kasım 2014, 00:01:01 »
insan olanın, konusu geçtikçe tepki vermesi gereken bir yapıt...
garip gurebanın vergisiyle utanmadan 1,5 KATRİLYON'a  bu sarayı yaptırıp, utanmadan da o sarayın içinde oturan, aylık elektrik faturası bile 700 bin TL'yi bulan ve iktidarın nasıl bir zihniyete sahip olduğunu gösteren bu yapıta karşı bir tepki konusu açılmalı.

bu ülke padişahlığı yıktı, padişah bozuntularını da yıkacak.

Önce 4.000 kitap okuyup iki dil öğreneceksin,ömrünü ülkene adayacaksın, sonra cephede canını ortaya koyup dünyaya diz çöktürerek bir vatan kurtaracaksın,yani Atatürk'e laf etmek için küçük y o b a z, önce sen adam olacaksın!

pride

 • AS Üye-Karo
 • *
 • Toplam İleti: 5066
 • Toplam Konu: 38
 • Süper Puan: -5100
 • PuanBank: 0
 • Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır!
 • Ödüller:
  Bravo!-Dürüst Devamlılık Teşekkürler-Olgun Yazışma
 • Katılım: 03/2010
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
Aksaray'a tepki paneli istiyorum
« Yanıtla #1 : 19 Kasım 2014, 13:12:59 »
Linkleri görmek için üye olun veya giriş yapın.
o sarayın içinde oturan

Bildiğim kadarıyla Cumhurbaşkanlığı Sarayında henüz bir konut yapılmış değil. Erdoğan şuan Dışişleri konutunda ikamet ediyor. 12 yıldır da kıytırık bir apartman dairesinde yaşıyordu. Bu bahsettiğimiz insan 2007'de köşke çıkıp yan gelip yatabilirdi de. Ancak bugün hala köşklere saraylara taşınmış bir insan değil. Buna rağmen haberlerde yeni sarayla ilgili Erdoğan'ın lüks içinde yaşadığına dair şeyler görüyorum. Bence bu asla gerçeği yansıtmıyor.

Zaten Erdoğan yerinde durmuyor ki birgün bakıyorsun Türkmenistan'a gitmiş, öbür gün Fransa'da konuşuyor, hop bir bakıyorsun Estonya'da... Sen onu Letonya'da sanarken o çoktan Türkiye'ye dönmüş Anadolu'da birkaç şehiri gezmiş , Cezayir'e doğru yola çıkmış bile...

Şimdi yiğidi öldür hakkını ver. Ortada son derece çalışkan bir adam var. Erdoğan kendisi için lüks ve şatafat amaçlayan birisi olsa zaten saraya önce konut yaptırırdı.  Fakat Erdoğan, o saraya önce çalışma odaları, toplantı salonları , protokol ve yerli-yabancı misyonları misafir etmek için kullanılan yerleşkeler yapılmasını sağladı. Geçtiğimiz yıllarda ben birkaç kez geçerken kendim denk geldim, bu yerleşke yapılırken, Erdoğan bizzat kendisi defalarca kontrole gelip işleri yerinden takip etti. İstese bütün parayı kendi kalacağı köşke dökmesini de çok iyi bilirdi. Fakat harcanan para bütünüyle Türkiye için çalışılacak yerleşkeye harcandı. Mesela Çankaya Köşkü Abdullah Gül tarafından restore ettirildi fakat ortaya çalışmak için bir kurum çıkmadı. Neredeyse müze görüntüsüne sahip güzel bir yapı ortaya çıktı (bu arada sayın Abdullah Gül de Köşkte yaşamadı, Dışişleri konutunda ikamet etti). Ancak yeni yerleşke böyle bir yer değil. Burası adeta bir çalışma kampı olarak dizayn edilmiş. Bu gerçeğin üstü örtülmeye çalışılıyor.

O açıdan bu konuda gerçekten büyük bir algı operasyonu yapıldığını düşünüyorum. Özellikle yabancı basının bu sarayın üstünde bu kadar yoğun zaman ve çaba sarfetmesi akıl kârı değil. Bu işte var bir iş dedirtiyor. Neden hoşlarına gitmedi acaba? İki tane bina diktik diye yine eksenimiz mi kaydı ne oldu? Yerli basın lüksten şatafattan dem vuruyor. Sanki Erdoğan jakuziden çıkmıyormuş gibi haberler yapılıyor. Halbuki Erdoğan daha sarayda bir gece  kalmış değil. Ortada bir algı operasyonu olduğu çok açık. Bunları düşünmek gerek.


Tamam bende bu kadar masraf yapılan yeni yerleşkenin Cumhurbaşkanlığına ayrılmasına karşıyım ama tepkimizi de doğru yapalım. Mesela sen tepkilisin ama nasıl bir netice bekliyorsun belli değil. Ne yapalım molotofla yakalım mı orayı yani ne istiyorsun? Kusura bakma ama bu tarz kuru gürültü sadece karşı olduğun görüşlerin ekmeğine yağ sürmekten başka bir işe yaramıyor.

Ben bu yerleşkenin Başbakanlık için kullanılması taraftarıyım. Çünkü bizzat Erdoğan'ın da dediği gibi gerçektende Başbakanlığın düzgün bir yerleşkeye ihtiyacı var. Oldu olası var, yeni birşey değil. Cumhurbaşkanlığı için zaten Çankaya yerleşkesi varken, AOÇ'de ikinci bir yerleşkeye ihtiyaç olduğunu sanmıyorum. Çankaya yerleşkesine ek binalar yapılabilirdi. Veya Köşke bağlı olmakla beraber, başka yerlere çalışma istasyonları yapılabilirdi. Bu yola gidilmemiş, yepyeni bir yerleşke planlanmış. Artık Çankaya Köşkü zirve değil, ikincil bir yüksek tepe misali arka planda kalmıştır. Demek ki burada başka bir hesap yapılmış.

O yüzden bazı konuların netleştirilmesi gerekiyor. Mesela Başbakanlık nereye taşınacaktır? İleride başkanlık veya yarı-başkanlık benzeri düzenlemeler yapılacak mıdır? Sarayda hangi kurumlar çalışacak, devletin hangi birimleri varlık gösterecektir, bunların şeffaf şekilde halka anlatılması gerekmektedir. Aksi halde halkın büyüyen tepkisi zaten sandıkta kendisini gösterir. Ki Erdoğan'ın gibi bir siyasetçinin bunun farkında olmaması bence mümkün değil.

İşte tam bu noktada ben muhalefetin çok yanlış bir noktada ve yanlış şekilde yoğunlaştığını düşünüyorum. Erdoğan bu konuda bilinçli bir şekilde bazı şeyleri açıklığa kavuşturmuyor. Muhalefet ise bu noktayı vurulacak yumuşak bir karın olarak görüyor ve seçime kadar buraya vurmaya devam etmeyi planlıyor. Bence burada Erdoğan'ın siyasi bir tuzağı var. Muhalefetin hatta dünya muhalefetinin enerjisini sarayın üzerine çekiyor çekiyor çekiyor. Boşa harcatıyor. Bence bu saray muhabbetti ileride iyice Erdoğan'ın lehine dönecek. Mesela daha şimdiden Alevilerin, Ezidilerin davet edilmesi Erdoğan'a artı puan kazandırırken,  muhalefete özelliklede sert bir söylem geliştiren Kılıçdaroğlu'na puan kaybetmiştir.
Bu arada yukarıdaki fiyata dahil olan uçak sadece Cumhurbaşkanının kullanımında olan bir uçak değil. Bu uçaklar devlet için bir havuzda ortak kullanıma açılıyor. Onu da açıklığa kavuşturmak gerek. Mesela geçen gün Başbakan Davutoğlu Filipinlere bu uçakla gitti.

Linkleri görmek için üye olun veya giriş yapın.


Devletin ihtiyacı olan bütün kurumlarına hizmet edecek bir uçaktan bahsediyoruz. Menzil bakımından Türkiye'nin ihtiyacı olan bir durum olduğu söyleniyor. Doğrudur. Bir uçağın, asıl hedeften farklı bir ülkeye inip yakıt alıp tekrar havalanması, belki de yeni bir uçak almaktan daha pahalıya mal oluyor olabilir. Nereden biliyoruz? Ayrıca devlet personelinin güvenlik durumları, vakit kayıpları, prestiji, beraberinde taşıyabildiği iş adamları ve basın mensupları derken , yeni uçağın saymakla bitmez artıları mevcut. Bu düşmanlık nedendir anlamış değilim.

Mesela bu uçak 185milyon dolara mâl olmuş, yerden yere vuruluyor. Mesele paraysa aynı günlerde Silahlı Kuvvetlerimizin envanterine tanesi 200 milyon dolardan 10 tane alınacak olan A400M uçaklarından ilki giriyor. 2 milyar dolara 10 tane dev uçağa kimse israf gözüyle bakmıyor ama Cumhurbaşkanlığı uçağı için herkesin tüyleri diken diken oluyor. Yani bence mesele para israfi lüks vs değil. Onu kastetmek istiyorum. İhtiyaç var ki alınıyor. Lüks deniyor ama ne hikmetse hep çalışmak için, memleket için kullanılıyor bu uçaklar. Petrol şeyhleri gibi uçakları altınla kaplatmadık ya.

Bir de şu tarz iyi niyetle muhalif olan insanlar var. Mesela "para saraya uçağa değil de keşke işçi memur ve emekli maaşına harcansaydı" tarzı. Doğrudur. Ancak gerçek şu ki devlet ekonomisi bu mantıkla çalışmaz. Zira bu mantıkla hiçbir iş yapılamayacağı gibi (mesela) memura verilen zammın da hiçbir kıymeti olmaz. Çünkü maaş her ay verilen ve sonsuza kadar da verilecek olan bir paradır. Bir kere yapılan artışın dönüşü olmaz. Bu açıdan bakıldığında ülke ekonomilerinde tek seferlik bir yatırımdan kaçırılıp, veya başka birşeyden kısılıp, maaşlara aktarılan paraların göz boyamaktan başka netice vermediği ortadadır. Yoksa bu hükümet istese bütün maaşları uçurabilir. Ancak bu şekilde ülke ekonomisi orta-uzun vadede geri dönüşü olmayan bir yola girmiş olur. Yunanistan örneğinde olduğu gibi bugün verilen yüksek zamlı maaşlar, yarın çıkar aheste aheste. Bütçeniz denk gelmezse, o sene saray veya başka bir yatırım yapmazsınız ama bütçeniz denk gelmeyince maaşları ödemiyorum diyemezsiniz. O yüzden Bütçe her sene TBMM'de ayarlanır oylanır ve her kurum kendisine ayrılan para ile işler yapar. Mesela yeni saray Başbakanlık bütçesiyle inşaa ettirilmiş. Bu saray inşaa ettirilmeseydi, bu para eminim emekliye memura işçiye zam olarak asla yine dönmezdi. En iyi ihtimalle Hazine'ye aktarılır faize falan giderdi. Yani teoride muhalefet ederken popülist söylemler kulağa hoş gelebilir ama pratikte kazın ayağı öyle değildir.


Bir de şunu belirtmekte fayda var , zaten bu uçak 2.5 yıl önce, Abullah Gül tarafında sipariş edilmiş. 2.5 yıl süresince parası ödenmiş, hazırlanmış elden geçirilmiş ve yeni teslim edilmiş. Ama medyaya bakıyoruz  öyle haberler yapılıyor ki sanki Erdoğan müsrif bir şekilde durduk yere tutmuş internetten alışveriş sepetine koyup sipariş etmiş gibi. Bu açıdan burada da bir algı operasyonu yapıldığı oldukça açık. Bu uçağın sadece Erdoğan'ın lüksü için alındığını söyleyecek denli sert muhalefet etmek hiç doğru olmaz diye düşünüyorum. Neticede ömrü yettiği kadar devlete hizmet edecektir.


Hazır konusu açılmışken, bende kendi düşüncelerimi dile getirmek istedim.


« Son Düzenleme: 19 Kasım 2014, 13:24:06 Gönderen: pride »

mucır

Aksaray'a tepki paneli istiyorum
« Yanıtla #2 : 19 Kasım 2014, 22:35:45 »
insan utanır ya milyar dolar akıtmaya bir yanda yarısı sefil halk bir tarafta milar dolarlık saraylar uçaklar :s20:


placebo

 • AS Üye-Kupa
 • *
 • Konuyu Açan
 • Toplam İleti: 7374
 • Toplam Konu: 386
 • Süper Puan: 13078
 • PuanBank: 0
 • Ödüller:
  Örnek Üye Bravo!-Dürüst Devamlılık
 • Katılım: 11/2008
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
Aksaray'a tepki paneli istiyorum
« Yanıtla #3 : 19 Kasım 2014, 22:57:34 »
burası aksaray'a tepki köşesi..tayyip erdoğan'ı aklama veya tayyip erdoğan'a tepki köşesi değil.

türkiyenin yarısı açlık sınırı, diğer yarısı da yoksulluk sınırı altında yaşarken,
garip gurebadan zorla toplanan vergileriyle aylık elektrik faturası 700 bin TL olan ve 1,5 katrilyona mal olan bir cumhurbaşkanlığı sarayı yapılması türk milletine yapılmış bir hakarettir, küfürdür.
bu sarayı savunmaya çabalamak da rezilliktir.


was

 • [Hukukçu]
 • PLATİN Üye
 • *
 • Location: İstanbul
 • Toplam İleti: 2889
 • Toplam Konu: 217
 • Süper Puan: -13077
 • PuanBank: 0
 • Katılım: 11/2008
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
Aksaray'a tepki paneli istiyorum
« Yanıtla #4 : 22 Kasım 2014, 22:23:35 »
.
Cumhurbaşkanı Çankaya'da neden ikamet etmiyor?

var olmayan bir şey söyleyemezsiniz...

placebo

 • AS Üye-Kupa
 • *
 • Konuyu Açan
 • Toplam İleti: 7374
 • Toplam Konu: 386
 • Süper Puan: 13078
 • PuanBank: 0
 • Ödüller:
  Örnek Üye Bravo!-Dürüst Devamlılık
 • Katılım: 11/2008
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
Aksaray'a tepki paneli istiyorum
« Yanıtla #5 : 22 Kasım 2014, 22:52:50 »
Linkleri görmek için üye olun veya giriş yapın.
.
Cumhurbaşkanı Çankaya'da neden ikamet etmiyor?

bizin uzun, KIYTIRIK evde oturmaktan sıkılmış olsa gerek saray yaptırmak istemiş, padişahın isteğine karşı çıkmak kimin haddine ola ki.

bu arada yandaş medyayı okuyorum,  bu beynini aldırmışlar yine ne demiş bu konuda diye, savunmaları şöyle " bu cumhurbaşkanı sarayında ileride başkaları da oturacak, sadece erdoğan oturmayacak"!

açıklamadaki acziyet yaptıkları saraydan beter, ülkenin açlık ve yoksulluk sınırı RESMİ rakamlarla belli, yarısı açlık, yarısı da yoksulluk sınırında olan bir ülkede bu sarayı yaptırmak bu beynini aldırmışların suratına yapılmış yarabbi şükür dedikleri bir küfürdür.


was

 • [Hukukçu]
 • PLATİN Üye
 • *
 • Location: İstanbul
 • Toplam İleti: 2889
 • Toplam Konu: 217
 • Süper Puan: -13077
 • PuanBank: 0
 • Katılım: 11/2008
  YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Profili Görüntüle
 • [Puan Gönder]
 • [Puan İste]
Aksaray'a tepki paneli istiyorum
« Yanıtla #6 : 22 Kasım 2014, 23:43:05 »
.
Galiba Eba Zerrel Gıfari (ra) gibilerine ihtiyacımız, O; Ebu  Süfyan'ın oğlu Muaviye'nin Şam'da tantanalı lüks yaşamını şiddetle kınamış ve
Muaviye'nin sarayından kaçar adım uzaklaşmıştı...
Aksaray'a tepki paneli istiyorum
 

GoogleTaggedTaglerBenzer Sayılabilecek Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
1 Yanıt
16 Gösterim
Son İleti 12 Haziran 2009, 14:12:17
Gönderen: EngineerInDefenceInd
1 Yanıt
30 Gösterim
Son İleti 18 Haziran 2009, 22:29:26
Gönderen: Centro
0 Yanıt
1475 Gösterim
Son İleti 04 Ekim 2011, 12:32:22
Gönderen: cereme
6 Yanıt
1447 Gösterim
Son İleti 14 Aralık 2013, 21:22:57
Gönderen: was
0 Yanıt
1083 Gösterim
Son İleti 19 Ocak 2015, 00:52:20
Gönderen: redyellowUNUTMAYALIM Anayasa: Madde 25. Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.
Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

Madde 26. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

Madde 19 : Herkesin düsünme ve anlatma özgürlügü vardır. Buna göre, hiç kimse düsüncelerinden dolayı rahatsız edilemez. Ayrıca ülke sınırları söz konusu olmaksızın bilgi ve düsünceleri her türlü araçla aramak, sağlamak ve yaymak hakkına sahiptir.Sitemiz forum sistemi olduğu için önceden izin alınmaksızın ve sonradan haber verilmeksizin konular açılabilmekte ve yorumlar yapılmaktadır. Eğer bu siteyi şu anda geziniyor ve size, yahut kanuni temsilcisi bulunduğunuz gerçek ya da tüzel kişiler aleyhinde uygun olmayan, yasalar çerçevesinde problem oluşturan bir sorun gördüyseniz, altta görülen resmi e-mail adresimize haber edebilirsiniz. E Mailiniz bize ulaştığında gerekli incelemeyi yaparak durumu açıklığa kavuştururuz. Sürekli yayında olan sitemiz için bu tür durumları fark etmemiz, her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür durumlardan hemen her daima paylaşımları yapanlar sorumludurlar. Bunu gezinen tüm ziyaretçiler kabul etmiş sayılırlar. Aksi halde yayınların durumundan sorumlu tutulamayız.

Linkleri görmek için üye olun veya giriş yapın.


ÇOK ÖNEMLİ UYARI: Forumdaki Aktif-Nonaktif listede değilseniz saat başına 2 SÜPER PUAN kaybınız vardır! Renkli konumda olanlar aktif konumda oldukları için saat başına puan kazanırlar. DİKKATİNİZE!
bayrak